کتاب مدرس مرجع

خلاصه کتاب مدرس مرجع اثر ژان بقوسیان

خواندن این مطلب 5 دقیقه زمان میبرد

بروز‌رسانی‌شده در تاریخ 1400/01/07

کتاب مدرس مرجع نوشته‌ی ژان بقوسیان، برای مدرس‌ها، سخنرانان و نویسندگان نوشته شده است. تمام کسانی که به نحوی با آموزش سروکار دارند می‌توانند از مطالب ارزشمند این کتاب استفاده کنند.

این کتاب به شما کمک می‌کند با صنعت آموزش بهتر آشنا شوید و در کمترین زمان بهترین مدرس در حوزه‌ی خودتان باشید. همچنین این کتاب به افرادی توصیه می‌شود که می خواهند آموزش‌هایی در رده جهانی درست کنند و با آموزش‌های خود در زندگی دیگران تغییرات مثبت ایجاد کنند. اگر واقعا به تدریس و کمک به دیگران علاقه دارید، این کتاب دقیقاً برای شما نوشته شده است.

در ادامه می‌توانید خلاصه‌ای ارزشمند از کتاب مدرس مرجع را مطالعه نمایید و اگر قصد خرید این کتاب را داشتید از طریق لینک پایین مقاله اقدام کنید.

مقاله مرتبط: نوشتن مقاله برای سایت با 3 الگوی فوری

آشنایی با ژان بقوسیان، نویسنده کتاب مدرس مرجع

ژان بقوسيان متولد 1355 تهران است. ایشون دانش‌آموخته رشته الكترونيك تا مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه خواجه نصير است و به دليل علاقه‌ به مباحث مديريتی و بازاريابی، مدرك MBA را نيز از يك مؤسسه خارجی دريافت و يك‌سال نيز به صورت آنلاين در همان مؤسسه تدريس كرده است. پيش از تأسيس شركت و سايت “مدير سبز” تجربيات موفقی را در حوزه فروش و بازاريابی كالا‌های الكترونيك به دست آورد، اما به دلايلی مجبور شد آن کار‌ را رها كند. با تأسيس مجموعه مدير سبز، تمام وقت و انرژی خود را صرف آموزش و مشاوره بازاريابی و مديريت كرده است. از وی تاكنون كتاب‌های بسياری در اين حوزه‌ها منتشر شده که کتاب مدرس مرجع بهترین و پرفروش ترین کتابی که ارائه کرده است.

مقاله پیشنهادی: معرفی بهترین کتاب های کارآفرینی

مدرس مرجع چه کسی است؟

مدرس مرجع

در هر حوزه‌ای مدرسانی وجود دارند که خیلی موفق‌تر از دیگران هستند. مدرس مرجع کسی است که در حوزه فعالیت خودش مطرح‌ترین‌ و بهترین است. چگونه می‌توانید تشخیص دهید که مدرس مرجع هستید یا خیر؟ اگر مدرس مرجع باشید، اغلب مدرس‌های دیگر سعی می‌کنند از اطلاعات شما استفاده کنند. آن‌ها خودشان مدرس هستند ولی برای به‌روز نگه‌داشتن خودشان به شما مراجعه می‌کنند.

مدرس مرجع فردی است که هزاران و گاهی میلیون‌ها هوادار و طرفدار دارد. اگر مدرس مرجع شوید می‌توانم این خبر خوب را به شما بدهم که دیگر نگرانی مالی نخواهید داشت. هر محصولی که در سایت‌تان منتشر می‌کنید یا هر دوره‌ای که برگزار می‌کنید، هر کتابی که می‌نویسید و هر محتوایی که تولید می‌کنید پرفروش خواهد بود. گاهی هواداران شما همین که متوجه می‌شوند کتاب جدیدی منتشر کرده‌اید بلافاصله آن را خریداری می‌کنند. حتی لازم نیست آن‌ها را قانع کنید که کتابتان خوب و مفید است.

پس بسیار مهم و با ارزش است که تبدیل به مدرس مرجع شوید و خیالتان راحت باشد هزاران نفر شما را پیگیری می‌کنند، مطالب جدید شما را می‌خوانند و سعی می‌کنند شبیه شما شوند، چون شما الگوی این افراد هستید. این کتاب به شما کمک می‌کند با صنعت آموزش بهتر آشنا شوید و در زمان کمتری به مدرس مرجع تبدیل شوید.

چه درس‌هایی از کتاب مدرس مرجع یاد می‌گیریم؟

کتاب مدرس مرجع شامل 8 فصل می باشد. که هر فصل می‌تواند درس‎های زیادی برای ما داشته باشد و دید ما رو با صنعت آموزش به کلی تغییر دهد. در ادامه به معرفی این کتاب و نکات کلیدی فصل های مختلف آن به اختصار می پردازیم. با ما همراه باشید.

فصل ۱: پشت پرده صنعت آموزش

در این فصل با صنعت آموزش آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید که چرا برخی از مدرس‌ها با داشتن تخصص بالا موفق نیستند!

فصل ۲: ده محصول مدرس مرجع

در این فصل به معرفی ده محصول می‌پردازیم که داشتن آن برای مدرس مرجع ضروری است!

فصل ۳: ساخت آموزش در رده جهانی

در این فصل یاد می‌گیرید با فرمول «ماز» آموزش‌هایی در رده جهانی درست کنید!

فصل ۴: نوشتن کتاب در ۳۰ روز

با روش گفته شده در این فصل می‌توانید در ۳۰ روز کتابتان را بنویسید و به مرحله چاپ برسانید.

فصل ۵: بازآفرینی اطلاعات

بازآفرینی اطلاعات به شما کمک می‌کند محصولات بیشتری داشته باشید و مخاطبان بسیار بیشتری بیابید.

فصل ۶: روش بازاریابی مدرس مرجع

در این فصل با ۳ ایده بسیار مهم و کلیدی درباره بازاریابی آموزش آشنا می‌شوید: زنجیره محصولات، ساخت تریبون و برگزاری کمپین

فصل ۷: شخصیت مدرس مرجع

برای تبدیل شدن به مدرس مرجع باید بر شخصیت خودتان هم کار کنید. در این فصل شخصیت مدرس مرجع تشریح می‌شود.

فصل ۸: ایجاد تحول در زندگی دیگران

در این فصل ۱۰ نکته کلیدی می‌آموزید که با رعایت آن در آموزش‌هایتان می‌توانید زندگی دیگران را تغییر دهید.

در بخشی از فصل اول کتاب می‌خوانیم:

حتما در زمینه فعالیت خودتان مدرسان زیادی را دیده اید که خیلی موفق تر از شما هستند. شاید آنها به مدرس مرجع تبدیل شده اند. شاید با خود فکر می کنید که من تسلط بسیار بیشتری بر موضوع دارم و حتی تدریسم خیلی بهتر از آنها است. چرا آنها هواداران خیلی بیشتری دارند و موفق تر هستند ؟ ما به عنوان مدرس باید دیدگاه خودمان را عوض کنیم و با دید صنعتی به آموزش نگاه کنیم. زمانی موفق می شویم که به کار آموزش به دید مدیریت یک کارخانه نگاه کنیم.

هر کارخانه دار اطلاعات، سه فعالیت کلیدی دارد که باید آن ها را به خوبی انجام دهد. فعالیت های کارخانه دار اطلاعات شامل یادگیری، تولید محتوا و رشد کسب و کار می باشد که در ادامه به اختصار به هر یک می پردازیم.

1- یادگیری

برای تبدیل شدن به یک مدرس مرجع باید هر روز وقتی را به یادگیری اختصاص دهید. روزی حداقل یک ساعت کتاب بخوانید، یا در اینترنت به تحقیق بپردازید و مطالب و ایده های جدید پیدا کنید. مدرس های ناموفق شاید سال ها است که عینا همان مطالب قدیمی را آموزش می دهند و هیچ گاه مطالب جدیدی یاد نمی گیرند تا در تدریس استفاده کنند.

مقاله پیشنهادی: بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ

2- تولید محتوا

یک مدرس مرجع، تولید کننده حرفه ای محتوا است. او می تواند در زمینه تخصصی خود، محتوای بسیار جذابی تولید کند که مخاطبان از آن لذت می برند و البته حاضرند برای تهیه آن مبلغ قابل توجهی بپردازند. 10 محصول کلیدی هر مدرس مرجع باید کتاب الکترونیکی، کتاب چاپی، مقاله، ویدیو، صوت، وبینار، دوره های آنلاین، کارگاه، همایش و مشاوره باشند. توجه داشته باشید که هر کدام از این محصولات برای گروه خاصی از مخاطبان، جذاب هستند و با حذف هر یک از آنها، بخشی از مخاطبان خود را از دست می دهید.

مقاله مرتبط: تولید محتوا چیست

3- رشد کسب و کار

یکی از به صرفه ترین روش ها برای رشد کسب و کار، بازاریابی اینترنتی است. پس شاید لازم باشد با مهارت هایی مانند ایمیل مارکتینگ آشنا شوید. افرادی که وارد سایت شما می شوند برای دانلود مطالب آموزشی رایگان، ایمیلشان را وارد می کنند و سپس ایمیل های خودکاری برای این افراد ارسال می شود و آنها را به خرید ترغیب می کند.

مقاله پیشنهادی: ایمیل مارکتینگ چیست

نتیجه گیری

این کتاب اطلاعات بسیار مفیدی را برای تبدیل کردن افراد به مدرسین مرجع ارائه می دهد که قطعا مطالعه و به کارگیری آنها می تواند تغییرات قابل توجهی در میزان درآمد شما از تدریس ایجاد کند. پیشنهاد می کنیم، لحظه ای برای خرید این کتاب درنگ نکنید. برای خرید این کتاب رو عکس زیر کلیک کنید.

در صورت تمایل به مطالعه خلاصه کتاب‌های ارزشمند پیشنهاد می‌کنیم مقاله خلاصه کتاب اثر مرکب را مطالعه کنید. آیا مطالعه این مقاله برای شما مفید بود؟ از نگاه شما کدام کتاب در حوزه کسب و کار بیشترین درس را در بردارد؟ لطفاً نظرات ارزشمندتون را با ما و سایر کاربران های کانتنت در زیر همین مطلب به اشتراک بگذارید.

برای تهیه کتاب رو عکس کلیک کنید.

خرید کتاب مدرس مرجع

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *