بهترین کتاب های کارآفرینی

بهترین کتاب کارآفرینی؛ معرفی 10 کتابی که هر کارآفرین باید بخواند!

خواندن این مطلب 14 دقیقه زمان میبرد

بروز‌رسانی‌شده در تاریخ 1400/02/22

در صفحه کد تخفیف دیجی کالا تخفیفات شگفت انگیز کتاب را قرار دادیم و بهترین کتاب های کارآفرینی این مطلب اکثرا در تخفیفات ویژه قرار میگیرند.

امروزه، اکثر افراد به فکر راه اندازی یک کسب‌وکار برا‌ی خودشان هستند و تمایل دارند برای خودشان صاحب یک کسب‌وکار شوند. اما فضای کسب‌وکارها دائما در حال رقابتی‌تر شدن است و یک کارآفرین در صورتی در راه‌اندازی یک استارتاپ موفق خواهد بود که یک برنامه‌ریزی دقیق و استراتژی قوی برای خود داشته باشد. اگر این افراد، برای چنین شرایطی آمادگی کافی نداشته باشند، ممکن است به هدف خود نرسند و نتوانند یک کسب‌ و کار موفق را شروع کنند.

پس، هر کارآفرین برای داشتن یک کسب‌وکار خوب ‌نیاز به استفاده از تجربیات دیگران دارد. از اینرو، مطالعه کتاب‌‌های مختلف می‌تواند در این زمینه به او کمک کند.

کتاب، یکی از ارزشمندترین منابع دانش است که حتی شاید بهترین پادکست‌ها و ویدئو‌ها هم نتوانند جایگزین آن شوند؛ اما یافتن کتاب‌های سودمند شاید یکی از چالش‌های پیش‌روی هر کارآفرین باشد.

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به مباحث کارآفرینی علاقه‌مندید، و دوست دارید بهترین کتاب های کارآفرینی را مطالعه کنید جای خوبی آمدید.

در این مطلب از های کانتنت بهترین کتاب کارآفرینی را به شما معرفی می کنم تا با مطالعه آن‌ها بتوانید به‌صورت جدی‌تری پا در عرصه کارآفرینی و راه‌اندازی یک کسب‌وکار موفق بگذار‌ید.

مقاله مرتبط: بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ

1. کتاب اثر مرکب از دارن هاردی

بهترین کتاب کارآفرینی اثر مرکب

 • نام اصلی: The Compound Effect
 • نویسنده: دارن هاردی (darren hardy)
 • مترجم: لطیف احمدپور ، میلاد حیدری

کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی کتابی قدرتمند و عملی است که راه‌های ایجاد تحولی شگفت‌انگیز در زندگی، درآمد و موفقیت افراد را بیان می‌کند.

موضوع کتاب روش‌های دستیابی به موفقیتی فراتر از حد تصورتان است. در این کتاب هیچ حیله و اغراقی در کار نیست. این کتاب تنها حاوی حقایق است و این‌که چگونه موفقیت را کسب کنید.

هاردی این کتاب را براساس تجربیات اثبات‌شده و سودآور نوشته و در آن به چگونگی به‌کارگیری استعدادها در جهت استفاده از فرصت‌های موجود پرداخته است. این کتاب راه‌های پیروزی در رقابت‌ها و چالش‌های زندگی را پیش روی مخاطبان قرار می‌دهد.

این کتاب شامل اصولی برای به دست آوردن موفقیت است. اثر مرکب عصاره‌ای است که جویندگان موفقیت نیاز دارند بدانند و به آن‌ها عمل کنند. پس از به دست آوردن مهارت در این موارد، موفقیت‌های خارق‌العاده‌ای کسب خواهند کرد. اما اگر دنبال یک داروی شفابخش هستید که شبیه به چوب جادوگر زندگی‌تان را از این رو به آن رو کند، اصلآ سراغ این کتاب نروید.

اثر مرکب به ما می‌گوید که اگر هدفی مانند کاهش وزن داریم. قرار نیست ظرف یک ماه 20 کیلوگرم کم کنیم بلکه اگر روزانه 15 دقیقه ورزش کنیم و در طول روز یکی از آن شکلات‌های خوشمزه و شیرین را کنار بگذاریم، به مرور زمان و بدون این که کوچک‌ترین فشاری به خودمان بیاوریم وزنمان به حد ایده‌آل خودش می‌رسد.

اگر قصد داریم ثروتمند شویم قرار نیست معجزه کنیم. بلکه با پس اندازهای طولانی مدت و سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت می‌توانیم به اهداف و آرزوهای خودمان دست پیدا کنیم.

خواندن کتاب اثر مرکب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنم

اگر شما جزو اون افرادی هستید که به دنبال کسب موفقیت‌اید اما تا به حال نتوانسته‌اید وارد مسیر درست موفقیت شوید، خواندن کتاب اثر مرکب اثر دارن هاردی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

البته این کتاب زمانی به شما کمک خواهد کرد که به تمام موارد بیان شده در کتاب به درستی و به طور کامل عمل کنید. باید به گام‌های کوچک زندگی ایمان داشته باشید و به این باور برسید که موفقیت در یک شب، یک روز و یک ماه به دست نمی‌آید! معجزه با دستان خودتان اتفاق خواهد افتاد.

پیام اصلی نویسنده در کتاب اثر مرکب چه بود؟

 •  ما مسئول واقعی زندگی خودمان هستیم. پیروزی و شکست‌هایمان تنها به خودمان مربوط هستند نه دیگران.
 •  برداشتن قدم‌های کوچک، دنبال کردن یک برنامه و پیوسته انجام دادن آن قدم‌های کوچک باعث می‌شود تا به موفقیت برسیم.

خرید این کتاب در دیجی کالا

2. کتاب برتری خفیف اثر جف اولسون

برتری خفیف بهترین کتاب کارآفرینی

 • نام اصلی: The Slight Edge
 • نویسنده: جف اولسون (Jeff Olson)
 • مترجم: لطیف احمدپور ، میلاد حیدری

کتاب برتری خفیف نوشته جف اولسون همانند کتاب اثر مرکب دارن هاردی می خواهد مفهوم ساده ای را به مخاطبان خود یادآوری کند: تبدیل اقدامات منظم ساده به موفقیت و خوشبختی نامحدود می انجامد. برتری خفیف به شدت بر مفهوم استمرار در انجام اقدامات کوچک تاکید دارد.

کتاب برتری خفیف به شما می‌آموزد چطور با اقداماتی کوچک در تمام جنبه‌های زندگی از جمله شغلی، روابط، خانوادگی، مالی و سلامتی به موفقیت‌های بزرگ برسید.

جف اولسون در یک کلام می‌خواهد بگوید که موفقیت یک‌شبه و ناگهانی اتفاق نمی‌افتد. اگر می‌خواهید مسیر موفقیت را طی کنید باید تصمیم بگیرید روی کارهای کوچکی و بزرگی که در طول یک روز انجام می‌دهید تمرکز کنید و تمام کارهای خود را با مسیر موفقیت هماهنگ کنید. در واقع هر کاری که در طول روز انجام می‌دهید، شاید هم خیلی کوچک و جزئی باشد ولی مطمئن باشید بخشی از مسیر شما برای موفقیت یا شکست است.

اولسون معتقد است مجموعه‌ کارهایی که ما را از شکست دور می‌کنند و به سوی بقا و موفقیت رهنمون می‌کنند، ساده‌اند ولی ما با سهل‌انگاری در انجام آن‌ها از راه موفقیت گمراه می‌شویم.

کارهایی مانند پس‌انداز کردن فقط چند دلار، یا چند دقیقه ورزش و یا مطالعه‌ی روزانه‌ی کتاب به طور مستمر می‌تواند نتایج بسیار بزرگی را برای ما به ارمغان آورد. او در واقع معتقد است با یک عادت کوچک درست در مدت زمان طولانی می‌توانیم در آینده موفقیت‌های بزرگی را خلق کنیم.

با خواندن این کتاب بارها این جمله در ذهنم مرور می شود که “موفقیت، تکرار لجوجانه کارهای ساده است”.

برتری خفیف برای چه کسانی مفید است؟

برتری خفیف برای افرادی که قصد دارند کسب و کاری را راه اندازی کنند بسیار مفید خواهد بود.

پیام اصلی نویسنده در کتاب برتری خفیف چه بود؟

 • مهم ترین نکته کتاب برتری خفیف این است که موفقیت روز به روز و قدم به قدم شکل می گیرد.
 • این کتاب تلاش دارد تا به شما ثابت کند که هر نوع موفقیتی، چه بزرگ و چه کوچک، یک شبه حاصل نمی شود و نویسنده کلید اصلی موفقیت را حاصل تصمیمات روزمره می داند.

خرید این کتاب در دیجی کالا

3. کتاب از خوب به عالی اثر جیم کالینز

کتاب از خوب به عالی اثر جیم کالینز

 • نام اصلی: Good to Great
 • نویسنده: جیم کالینز (Jim Collins)
 • مترجم: فاطمه باغستانی

کتاب از خوب به عالی نوشته‌ی جیم کالینز را می‌توان از جمله بهترین کتاب‌های کارآفرینی بسیار ارزشمند دانست.

جیم کالینز در کتابش تاکید می کند “خوب دشمن عالی” است و چرا تلاش نکنیم از خوب به عالی برسیم؟؟؟

شرط لازم و کافی برای موفق شدن عالی بودن است این کتاب با تحقیقات علمی بر روی خیلی از شرکت‌های قدرتمند و عوامل مدیریتی مقتدرانه را بررسی می‌کند. یک کتاب مدیریتی و مناسب برای صاحبان کسب و کار است و راز رسیدن به عالی ترین جایگاه انسانی و تفکر خلاق را به شما می آموزد این کتاب به شما یاد می دهد در هر موقعیتی که قرار دارید، می توانید با وسعت بخشیدن نگرش خود، به جایگاهی بالاتر دست یابید.

جیم کالینز از افراد موفق حوزه‌ی تجارت و بازار کار است که در بسیاری از شرکت‌های موفق در دنیا فعالیت کرده است. او تجربه‌های خودش را با استنادهای علمی در کتاب از خوب به عالی، چرا برخی شرکت‌ها جهش می‌کنند و بعضی‌های دیگر نه مطرح می‌کند. او راه‌کارهایی ارائه می‌کند تا ارزش یک مجموعه از متوسط به عالی‌ ارتقا پیدا کند.

کتاب از خوب به عالی برای چه کسانی مفید است؟

از خوب به عالی یک کتاب ساده نیست؛ نوشته‌ای‌ با پشتوانه‌ی علمی‌ست که می‌تواند یک مرجع کاربردی برای شرکت‌هایی باشد که قصد دارند پیشرفت کنند و جایگاه خودشان را در بازار تغییر دهند.

اگر به دنبال مطالعه‌ای علمی و جذاب برای شناخت عواملی هستید که شرکت‌های ابرقدرت امروز شکل داده‌اند، این کتاب را بخوانید.

پیام اصلی نویسنده در کتاب از خوب به عالی چه بود؟

 • در این کتاب می‌فهمیم که متوسط بودن برای موفق بودن کافی نیست بلکه خوب بودن و حرکت به سوی عالی شدن، کلید موفقیت است.
 • افراد معمولی هم می‌توانند به سطح مدیریت عالی دست یابند و کسانی که اصول این کتاب را به کار ببرند، خواهند توانست موسساتی عالی و موفق را پدید آورند.

خرید این کتاب در دیجی کالا

4. کتاب استراتژی اقیانوس آبی از دبلیو چان کیم و رنه

کتاب استراتژی اقیانوس آبی

 • نام اصلی: Blue Ocean Strategy
 • نویسنده: دبلیو چان کیم (W. Chan Kim) ، رنه مابورنیا (Renee Mauborgne)
 • مترجم: علیرضا پور ممتاز

کتاب استراتژی اقیانوس آبی را بی‌تردید می‌توان یکی از بهترین کتاب های کارآفرینی دانست. بحث استراتژی اقیانوس آبی، حول یک مفهوم شکل گرفته است: رقابت یا Competition.

کتاب تجارت «استراتژی اقیانوس آبی» تمرکز ویژه‌ای روی رقابت در دنیای کسب و کار دارد. نویسندگان این کتاب سعی کرده‌اند تا اهداف خود را، جدا از هر گونه رقابت با سایر مقاله‌ها و کتاب‌هایی با موضوع مشابه، بیان کنند. آن‌ها عقیده دارند که بهترین استراتژی برای موفقیت در رقابت، این است که اصلا وارد آن نشویم.

این کتاب راهنمایی است عملی و کاربردی برای تمامی کارآفرینانی که می‌خواهند از غوغای رقابت فاصله گرفته و در حرفه خود پیشرو باشند.

از نگاه نویسندگان، فضای رقابتی و درگیری دائم با رقبا در حوزه کسب و کار، مانند یک اقیانوس خونین است. در این اقیانوس خونین، بازارهای شلوغ و پر رونقی وجود دارند و رقبا دائما برای رسیدن برای جایگاه بهتر، با یکدیگر مشغول نبرد می‌شوند و سعی دارند تا سهم بیشتری از بازار تقاضا را از آن خود کنند. اما یک اقیانوس آبی، فضایی است که بازارهای ناشناخته در آن وجود دارند، همه چیز ساکت و آرام است و تنها خلاقیت است که می‌تواند در این اقیانوس پیروز شود.

البته همین اقیانوس آبی هم می‌تواند دیر یا زود خونین شود. پس چه باید کرد؟ خواندن این کتاب جالب در دنیای رقابت کسب و کارها توسط منتقدین بزرگ، به عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌‌های کسب و کار قرن پیشنهاد شده است.

کتاب استراتژی اقیانوس آبی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنم 

کتاب استراتژی اقیانوس آبی یکی از آثار کلاسیک حوزه‌ی کسب و کار است. اگر مدیریت یک کسب و کار بر عهده‌ی شما است یا در فکر راه‌اندازی کسب و کار شخصی خودتان هستید، حتما از محتوای عالی و راهکارهای کتاب استراتژی اقیانوس آبی استفاده کنید.

پیام اصلی نویسندگان در کتاب اقیانوس آبی چه بود؟

نویسندگان این اثر بر اساس تحقیقاتی گسترده و بلندمدت در سطح بین الملل، استدلال می کنند که موفقیت پایدار، نه از داشتن رقیبانی در حال نبرد، بلکه از خلق «اقیانوس آبی» به وجود می آید.

خرید این کتاب در دیجی کالا

مقاله پیشنهادی: شکست در کسب و کار اینترنتی

5. کتاب نوپای ناب اثر اریک ریز

کتاب نوپای ناب اثر اریک ریز

 • نام اصلی: The Lean Startup
 • نویسنده: اریک ریز (Eric Ries)
 • مترجم: محمدجواد احمدپور

اریک ریز در کتاب نوپای ناب رویکرد مرسوم به کارآفرینی را به چالش کشیده و تلاش کرده با معرفی رویکرد نوپای ناب، گامی در جهت ارتقای احتمال موفقیت کسب‌وکارهای نوپا بردارد.

او بر این باور است که یک کارآفرین بر اساس روش مطرح شده در این کتاب می‌تواند یک کسب‌وکار موفق راه اندازد. در ا‌ین کتاب، روش‌های تولید و مدیریت یک کسب‌وکار به‌‌صورت گام‌به‌گام و همراه با مثال‌هایی از شرکت‌های بزرگ ارائه شده است.

یکی از علت های مطرح شدن گسترده کتاب نوپای ناب را می‌توان ناشی از فقر کتاب های کاربردی در حوزه کارآفرینی در سراسر جهان دانست.

اریک به شما یاد می دهد که به جای تلف کردن وقت برای ساخت برنامه‌های پیچیده برای کسب‌وکار به تست چشم‌انداز خود به صورت مستمر بپردازید و خود را با شرایط تطبیق دهید.

چه یک فرد با تجربه در زمینه استارتاپ‌ها باشید و چه یک تازه‌کار، هر کارآفرین در تمام پروسه یادگیری خود نیاز دارد تا دانش خود را در تمام سطوح راهبری و مدیریتی افزایش دهد. بنابراین، خواندن این کتاب برای شما مفید است.

حتی اگر شما در محیط استارتاپی نیستید، اما می‌خواهید از ایده‌های مشابه برای مدیریت پروژه جدید، راه‌اندازی محصول یا خدمات جدید استفاده کنید، این کتاب را بخوانید.

کتاب نوپای ناب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنم 

برای افراد کارآفرینی که قصد راه اندازی کسب و کار استارتاپی دارند پیشنهاد می کنم.

پیام اصلی نویسنده در کتاب نوپای ناب چه بود؟

نوپای ناب به شما یاد می‌دهد که چگونه با مصرف حداقل منابع، ضرورت یک ایده را در بازار بسنجید؛ یعنی مثلاً این ایده‌ای که می خوام پیاده کنم در ایران جواب می‌دهد؟ مردم از آن استقبال می‌کنند؟ ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟ و …

6. کتاب 7 عادت مردمان موثر از استفان کاوی

بهترین کتاب کارآفرینی 7 عادت مردمان موثر

 • نام اصلی: The 7 Habits of Highly Effective People
 • نویسنده: استفان کاوی (Stephen Covey)
 • مترجم: الهام خرسندی

کتاب هفت عادت مردمان موثر اثر استفان کاوی یکی از کتا‌ب‌های مرجع و بسیار خوب در حوزه‌ی موفقیت است. از آن کتاب‌هایی است که نوشتن آن، کار هر شخصی نیست. استفان کاوی، یکی از رهبران و سخنرانان تاثیرگذار آمریکایی و از جمله تاجران موفق است که تجربیات خود را در این کتاب آورده است.

نویسنده در این کتاب بیان می‌کند که کارهایی که ما در زندگی خودمان انجام می‌دهیم ناشی از درکی است که از جهان پیرامون خودمان داریم. بنابراین وقتی بخواهیم جهان پیرامون خودمان را تغییر دهیم ابتدا باید از خودمان شروع کنیم و خودمان را تغییر دهیم و متحول کنیم. همچنین در صورتی که بخواهیم خودمان را تغییر دهیم باید بتوانیم درک و فهم خودمان از این جهان را متحول کنیم.

او در کتاب خود، دائما مثال‌های مختلفی از اشخاص موفق را در ذهن مخاطب پر نمی‌کند، بلکه با هفت عادت و نگرش درست، شما را به شخصی موفق تبدیل می‌کند. پویا و پیشگام بودن، دیدن آخر کار از ابتدا، نظم و ترتیب، تفکر برنده، درک کردن، تشریک مساعی و تیز کردن اره، ۷ عادتی هستند که در این کتاب، مطرح شده‌اند.

کتاب هفت عادت مردمان موثر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنم 

این کتاب برای تمامی افرادی که تمایل دارند در زندگی خود به موفقیت برسند مناسب است.

اگر میخواهید در دوران پیری مجبور نباشید کار کنید، در دوران جوانی کسب و کاری راه اندازی کنید که در زمان خواب هم برای شما ایجاد درآمد کند. وارن بافت

خرید این کتاب در دیجی کالا

7. کتاب خانم رئیس اثر سوفیا آموروسو

کتاب خانم رئیس

 • نام اصلی: Boss Girl
 • نویسنده: سوفیا آموروسو (Sophia Amoruso)
 • مترجم: فرنوش جزینی

کتاب خانم رئیس مسیر پرفراز و نشیب زندگی یک بانو را بازگو می‌کند.

اساس داستان بر دو محور اصلی است:

اول، کافی است بخواهید و تصمیم بگیرید.

دوم، تلاش کنید و تلاش کنید تا جایی که موفق ‌شوید.

در این کتاب، می‌توانیم مفهوم شکست و پیروزی را دقیق‌تر درک کنیم. خواننده در مسیر داستان به‌خوبی درک می‌کند که اگر به‌نظرش پایان راه خوش نیست، یعنی هنوز پایان راه نیامده است.

کتاب خانم رئیس روایتگر زندگی سوفیا آموروسو است و اعتمادبه‌نفس کافی به یک کارآفرین، برای انجام کاری بزرگ می‌دهد.

داستان زندگی برخی‌ جذاب است، مخصوصا آن‌هایی که از صفر به همه چیز رسیدند. سوفیا آمورسو یکی از آن‌ها است. دختر جوانی که زندگی به شدت سختی داشت، دزدی می‌کرد و تحصیل را در سن ۲۲ سالگی کنار گذاشته بود. روزی از روزها که مشغول چک کردن کارت‌های شناسایی لابی دانشکده هنری بود، تصمیم گرفت تا در سایت eBay، به فروش لباس بپردازد. او با طی کردن پستی و بلندی‌های زیاد، حالا موسس و مدیر یک شرکت چند میلیون دلاری در حوزه لباس بانوان است.

او تجربیات خود را در کتاب کسب و کار «خانم رئیس» آورده است تا دخترانی مانند خود را برای رسیدن به موفقیت‌های پر پیچ و خم راهنمایی کند. آموروسو در این کتاب مطرح می‌کند که همه چیز دانشگاه و درس نیست و بدون آن هم می‌توانید به موفقیت برسید. همچنین تلاش می‌کند تا به دختران جوان بگوید که به خود و افکار خود اعتماد کنند، شجاعت به خرج دهند و قوانین مهم پیروزی را به خوبی بشناسند.

کتاب «خانم رئیس» فهرستی از قواعد و ترفندهای تجارت را به جوانان نمی‌آموزد، بلکه یاد می‌گیرید که چگونه خلاق باشید، از اشتباهات درس بگیرید. همچنین می‌آموزید که چه زمان، یک سری قوانین را برای رسیدن به مرحله بالا، زیر پا بگذارید.

کتاب خانم رئیس را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنم

این کتاب به مخاطب خانم خود درس سخت کوشی و تلاش برای دستیابی به اهدافش را می‌دهد. مطالعه‌ی این کتاب به تمام خانم‌هایی که فکر ریاست را در سر می‌پرورانند پیشنهاد می‌شود.

خرید این کتاب در دیجی کالا

8. کتاب تست مامان اثر راب فیتز پاتریک

کتاب تست مامان

 • نام اصلی: The Mom Test
 • نویسنده: راب فیتز پاتریک (Rob Fitzpatrick)
 • مترجم: طاهره اسلامجو

«تست مامان» به چه معناست؟

در صورتی که شما پرسشی از مادر خود بپرسید احتمالا جواب مفید و موثری نخواهید گرفت؛ دلیل آن هم بسیار ساده است. مادر به دلیل علاقه زیادی که به شما دارد احتمالا پاسخی می‌دهد که شما را ناراحت نکند.

راب فیتز پاتریک معتقد است که در صورتی که سوال هدفمند و درست پرسیده شود حتی مادر نیز پاسخ درستی به آن خواهد بود و جواب‌های دروغی هم شنیده نمی‌شود.

راب: من در این کتاب نمی‌توانم به شما بگویم چگونه شرکت خود را بزرگ کنید، زیرا این امر فقط وظیفه شماست. ولی می‌توانم در این کتاب آموزش دهم که چگونه پاسخ طلایی را از دهان مشتریان بیرون بکشید و بر اساس این پاسخ‌ها به ایده‌آل‌ترین نتایج برسید.

ورشکستگی و شکست یک استارت‌آپ بدترین کابوس یک کارآفرین است که ما می‌خواهیم از وقوع آن جلوگیری کنیم. تمرکز اصلی من در این کتاب بر روی روش‌های سوال کردن از مشتری‌هاست.

این کتاب به صورت کاملاً عملی تدوین شده تا شما بتوانید بهترین صیاد پاسخ‌ها از سمت مشتریان خود باشید. علاوه بر این شما با مطالعه ی این کتاب متوجه می شوید که کجای کارتان را اشتباه رفته‌اید و می‌توانید این اشتباهات را تصحیح کنید.

اگر مایل هستید بدانید مشتریان تان چه چیزی می خواهند، اگر می خواهید در کسب و کار و فروش محصول جدیدتان موفق شوید، راهی بهتر از خرید کتاب کوچک و شگفت انگیز یعنی کتاب تست مامان ندارید؛ کارتان را از همین جا شروع کنید.

کتاب تست مامان مناسب شماست اگر:

 • در مورد توسعه مشتری، استارتاپ یا نوپای ناب مطالعه داشته اما مطمئن نیستید که چطور اولین مکالمه را با مشتریان انجام دهید.
 • شما یک تاجر سنتی یا فروشنده ای هستید که هدف تان داشتن نقشی مهم در یک شرکت نوپا است که هنوز مدل کسب و کار خود را پیدا نکرده است.
 • شما در استارت آپ نقش مربی، پشتیبان یا سرمایه گذار دارید و می خواهید در اجرای گفتگوهای مفید با مشتری به آنها کمک کنید.
 • شما ایده تجاری جدیدی دارید که می خواهید بر روی آن سرمایه گذاری کنید و سرمایه گذاران مایل هستند تا با مدرک، سودآور بودن ایده تان را نشان دهید.
 • شما مفهوم مبهمی از یک فرصت دارید و می خواهید چند و چون دقیق آن را کشف کنید.
 • همیشه می خواستید شرکت شخصی خود را بسازید و می خواهید از امروز به معنای واقعی پیشرفت کنید.
 • و …

مقاله پیشنهادی: کتاب مدرس مرجع

9. کتاب سمفونی کفش‌ها اثر فیل نایت

بهترین کتاب های کارآفرینی

 • نام اصلی: Shoe Dog
 • نویسنده: فیل نایت (Phil Knight)
 • مترجم: علی رضا پارسایان

کمتر شخصی پیدا می‌شود که برند محبوب و فوق‌العاده موفق نایک (Nike) را نشناسد؛ حال چه چیز بهتر از اینکه خاطرات بنیان‌گذار آن را بخوانیم؟ داستان شکل گیری نایک را تجربه کنیم و در این میان از خلاقیت و سرسختی فیل نایت برای رسیدن به اهدافش آگاه شویم؟ شخصی که با ۵۰ دلار کار خود را شروع کرد و حالا ۳۳/۴ میلیارد دلار سرمایه دارد.

نایت، خالق و بنیان‌گذار شرکت نایک، ماجرای شکست‌ها، موفقیت‌ها و تلاش خود را برای رسیدن به موفقیت، با جذابیت هر چه تمام روایت می‌کند. طوری که این کتاب، نه تنها جذاب و خواندنی بلکه بهترین کتاب کارآفرینی است؛ و الهام بخش میلیون‌ها نفر در سرتاسر جهان بوده است.

Bill Gates یکی از بزرگترین بزرگان دنیای تجارت، کتاب «سمفونی کفش‌ها» را جزو ۵ کتاب برتر خود اعلام کرده است. از دیدگاه او، این کتاب یک داستان جذاب و یک یادآور صادقانه از این است که رسیدن به موفقیت، چه پستی و بلندی‌هایی دارد.

کتاب سمفونی کفش‌ها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنم

1- تمامی فعالان و علاقه مندان حوزه کار آفرینی
2- مدیران ، سرمایه گذاران و کارمندان شاغل در شرکت
3- افرادی که می خواهند اصول صحیح ارائه محصول یا خدمتی به بازار را فرا گیرند.

10. سرسختی در زمینه پول‌آفرینی نوشته آنتونی رابینز

کتاب های کارآفرینی خوب

 • نام اصلی: Unshakeable
 • نویسنده: آنتونی رابینز (Tony Robbins)
 • مترجم: سیما فرجی

رابینز در کتاب سرسختی در زمینه پول‌آفرینی به‌معنای‌ واقعی استعداد بی‌نظیرش را برای ساده‌سازی موضوعاتی پیچیده به‌کار می‌گیرد. او چکیده‌ی دانش و تجربه‌ی بهترین و موفق‌ترین سرمایه‌گذاران را در سراسر جهان به‌صورت درس‌هایی کاربردی مطرح می‌کند که هم سرمایه‌گذاران بی‌تجربه و هم حرفه‌ای‌ها می‌توانند از آن‌ها بهره‌مند شوند.

خواندن این کتاب برای هر کارآفرین مشتاقی که به دنبال یادگیری بیشتر در مورد مدیریت جنبه‌های مالی زندگی‌خود (هم شخصی و هم حرفه‌ای) است یا حتی یک فرد کارآزموده که آرزوی ادامه افزایش مهارت‌هایش را در ذهن می‌پروراند، می‌تواند مناسب باشد.

مهم نیست چقدر کتاب هزینه دارد. مهم این است که چقدر نخواندن آن برایتان هزینه دارد. (هزینه مالی و زمانی نخواندن کتاب به مراتب بیشتر از هزینه تهیه و صرف زمان برای مطالعه کتاب است.) جیم ران

خرید این کتاب در دیجی کالا

سخن آخر

هر چند به غیر از خواندن کتاب‌های کارآفرینی، عوامل دیگری نیز در موفقیت تأثیرگذار خواهند بود، اما نباید جایگاه آگاهی و اطلاع از امور مختلف را در زندگی خود نادیده بگیریم. در این مطلب تلاش کردم چندین نمونه از بهترین کتاب های کارآفرینی را برای افرادی که به حوزه کارآفرینی و موفقیت علاقه دارند معرفی کنم.

حالا اگر شما یکی از این کتاب‌ها را خوانده‌اید یا کتاب کارآفرینی دیگری را می‌شناسید که در فهرست حاضر موجود نیست، خوشحال می شوم نظرتان را درباره آن با من و سایر خوانندگان در میان بگذارید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *