کسب درامد از سئو

کسب درامد از سئو با 10 راه پولساز در سال 2020

خواندن این مطلب 11 دقیقه زمان میبرد

بروز‌رسانی‌شده در تاریخ 1400/03/29

کسب درامد از سئو یکی از بهترین روش های پولساز در حوزه دیجیتال مارکتینگ است. گوگل منبع بزرگی برای کسب درآمد است که ما می توانیم به صورت مستقیم و غیر مستقیم از آن بهره مند شویم.

کسب درامد از سئو به همین راحتی ها هم نیست! کلآ حوزه دیجیتال مارکتینگ حوزه پولسازی هست اما شاخه سئو چون به تخصص و تجربه نیاز دارد سخت تر و پولساز تر است.!

اگر منظور من از سئو رو متوجه نشدید. مقاله سئو چیست رو حتما مطالعه کنید.

بیش از 90 درصد کاربران اینترنت به موتورهای جستجو اکتفا می کنند؛ به همین دلیل کسب و کارهای اینترنتی به اهمیت سئو پی برده اند و به سئو سایتشان می پردازند و چون خودشان اصول سئو را نمی دانند، به دنبال افرادی هستند که رتبه سایت آنها را بهبود بخشند و وبسایت شان را سئو کنند .

در حال حاضر شرکت ها و کسب و کارهای اینترنتی به متخصص سئو و تولید کننده محتوا نیاز دارند. و روز به روز این نیاز بیشتر و بیشتر می شود و مسلمآ هر چیزی که نیاز بیشتری در آن احساس شود هزینه های بالایی را در بر می‌گیرد.

کسب درآمد از سئو روش های مختلفی دارد و تنها محدود به انجام پروژه های سئو و بهینه سازی سایت نیست!

کلآ یک سئوکار می تواند از راه های مختلفی مثل تولید محتوا، آنالیز سئو سایت، استخدام در یک شرکت به عنوان سئوکار یا انجام پروژه های سئو به صورت دورکاری و … کسب درآمد کند.

راه های کسب درآمد از سئو بسیار زیاد هستند که در این مقاله قصد دارم به اصلی ترین و پولسازترین آنها بپردازم. با من همراه باشید تا شما را با 10 روش کسب درآمد از سئو آشنا کنم و در نهایت با توجه به علاقه خود یک روش درآمدزایی از سئو را انتخاب کنید و درآمد خود را تا چندین برابر افزایش دهید

میزان درآمد یک سئوکار چقدر می تواند باشد؟

میزان درآمد یک سئوکار

درآمد ماهانه یا سالانه یک سئوکار مسلمآ به توانایی ها و تخصصی که دارد مربوط می شود. سئو یک حوزه تخصصی پولساز است اگر اصولی آن را یاد بگیرید و به یک متخصص سئو تبدیل شوید هرگز بیکار نخواهید شد و درآمد های میلیونی در ماه خواهید داشت.

بنابراین میزان درآمدزایی کاملا به خود سئوکار بستگی دارد و اینکه چقدر در آن زمینه تخصص دارد.

اگر در زمینه سئو متخصص باشید و بخواهید در یک شرکتی مشغول به کار شوید حدود 3 الی 5 میلیون تومان درآمد خواهید داشت. البته به عنوان کارشناس سئو نه مدیر پروژه!

اگر به عنوان مدیر پروژه باشید ممکنه درصدی از مبلغی که برای پروژه تعیین شده است را به شما بدهند. یا ممکنه قرارداد شرکت با کارفرما 50 میلیون تومان باشد و دستمزد شما در صورت موفقیت در پروژه 10 میلیون تومان شود.

البته این موارد را صرفا برای مثال گفتم. در هر شرکتی که به عنوان سئوکار مشغول به کار شوید بنا به سیاست کاری آن شرکت ممکن است دستمزد شما هم متغیر باشد.

به عنوان سئوکار فریلنسر (دورکاری) هم ممکن است پروژه هایی از 3 تا 20 میلیون تومان دستگیرتان شود. اکثر کارفرماها با فریلنسرها زیاد قرارداد نمی بندند. البته در صورتی که آن فریلنسر پروژه های بزرگی را سئو کرده باشد و به عنوان نمونه کار به کارفرما نشان دهد، قضیه کاملا فرق می کند.

پس به طور کلی درآمد یک سئوکار دست خودش هست. اینکه به صورت فریلنسری کار کند یا سئوکار مجموعه ای باشد و یا از روش های دیگری که در ادامه عنوان می کنم بخواهد کار کند.

مشاهده مقاله مرتبط: درآمد سئوکار در ایران

کسب درامد از سئو برای چه افرادی مناسب است ؟

کسب درامد از سئو برای افرادی مناسب است که دانشجو و بیکار هستند یا افرادی که از درآمد خود راضی نیستند و دنبال شغل دوم میگردند.

اگر علم سئو را اصولی یاد بگیرید می توانید یک منبع درآمد بسیار بالایی داشته باشید و درآمد خود را چندین و چند برابر کنید. سئو صبر و حوصله زیادی می خواد، اگر صبر ندارید همین حالا این مطلب رو ببندید چون که پروسه سئو زمانبره و سئو تشکیل شده از کارهای تکراری و مستمر که باید همیشه انجام دهید.

راه های کسب درامد از سئو در سال 2020

روش‌های زیادی برای کسب درامد از سئو و بهینه سازی سایت وجود دارد که در این قسمت قصد دارم بهترین روش ها را به شما معرفی کنم.

1. فروش سایت سئو شده و آماده

خیلی از سئوکاران ایرانی، چندین سایت سئو شده در یک زمینه های مختلف آماده می کنند و به مشتریان خود می فروشند.

ترافیک این سایت های آماده به حد نصاب رسیده و کلمات کلیدی و مطالب سایت سئو شده است. اکثر افراد برای این که خیلی سریع وارد رقابت شوند، اینگونه سایت ها را خریداری می کنند. فروش هر کدام از این سایتهای آماده بین 3 تا 20 میلیون تومان یا حتی بیشتر است.

اگر واقعا به سئو تسلط دارید، مثلا می توانید یک سایت در حوزه طراحی سایت یا حوزه های مختلف دیگر راه اندازی کنید و آن را برای کلمه ای مانند “طراحی سایت حرفه ای” سئو کنید.

اگر رتبه خوبی را در نتایج جستجو کسب کنید، همین یک صفحه برای شما آورده های بسیاری خواهد داشت.

بعد اینکه رتبه گرفتید خیلی از شرکت ها برای خرید سایت شما اقدام می کنند، و با توجه به ارزشمند بودن کلماتی که سایت روی آن ها بهینه شده است قیمت سایت زیادتر می شود.

تصویر زیر نمونه فروش سایت سئو شده در زمینه خرید گوسفند است. من تمام کلمات کلیدی این سایت را بررسی کردم و تمام کلمات کلیدی در صفحه 1 قرار دارند.

فروش سایت سئو شده

 

2. تحلیل و آنالیز وبسایت

تحلیل و آنالیز وبسایت

تحلیل و آنالیز سایت هم یکی از روش های درآمدزایی از سئو هست، که با ابزار های زیادی از جمله moz ،alexa، ahrefs می توانید هر وب سایتی را تحلیل و بررسی کنید.

با تحلیل یک وب سایت می توانید نقاط ضعف و قوت آن را بررسی کنید. در این تحلیل ها ایرادات کدنویسی قالب، کلمات کلیدی، سئو داخلی و سئو خارجی و آنالیز رقبا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

معمولاً آنالیز انجام شده را برای صاحبان سایت ارسال می کنند تا متوجه نقاط ضعف و قوت کارشان شوند.

متخصص سئو باید استراتژی سئو سایت را مشخص کند یعنی باید مشخص کند که چه کلمه کلیدی برای بالا آمدن سایت و جذب ترافیک ورودی مناسب و درآمدزا است. اگر شما یک متخصص سئو باشید می توانید برای آنالیز هر سایتی هزینه های بسیار بالایی (از چند صد هزار تومان تا یک میلیون تومان ) که ممکن است چند روز زمان بر باشد بدست بیاورید.

3. ساخت و فروش بک لینک

ساخت و فروش بک لینک

روش بعدی کسب درآمد از سئو ساخت و فروش بک لینک است. در کل بک لینک به معنی یک لینک خارجی از یک صفحه به صفحه دیگر است. مثلا اگر یک سایتی لینک های کانتنت را درون وب سایت خودش بگذارد یک امتیاز مثبت برای سایت های کانتنت در گوگل ثبت می شود.

هر چه بک لینک ها با کیفیت تر باشند مسلمآ روی رتبه ی سایت تاثیر بیشتری خواهند گذاشت.

لینک سازی رتبه وب سایت را بهبود خواهد داد و در نهایت باعث افزایش ورودی از گوگل می شود، بنابراین شما می توانید با راه اندازی این خدمات برای سایت دیگران لینک بسازید و بابت این کار از آنها مبلغی را دریافت کنید.

4. ارائه خدمات افزایش سرعت سایت

خدمات افزایش سرعت سایت

در کنار بک لینک، افزایش سرعت سایت هم از خدماتی است که در داخل و خارج از ایران به صورت جداگانه ارائه می شود.

با روی کارآمدن الگوریتم های جدید گوگل، هر روز اهمیت سرعت در سئو بالاتر می رود.

برای اینکه در این شاخه بتوانید درآمد کسب کنید باید کدنویسی بلد باشید و نحوه استفاده از ابزارهایی مثل: Gtmetrix، Google Page Speed، PingDom را به صورت حرفه ای یاد بگیرید.

5. مشاوره بهینه سازی سایت

مشاوره سئو

روش پر درآمد بعدی مشاوره سئو سایت است. کسی می توانید به عنوان مشاوره سئو فعالیت کند که تجربه و تخصص زیادی داشته باشد. بیش از 10 پروژه موفق را سئو کرده باشد خلاصه بتواند هر نوع پروژه ای را سئو کند.

فردی که به عنوان مشاوره سئو سایت خدمات ارائه می کند، درآمد بالا با زحمت کمتری دارد. و مشاوره هاش را بنا به استراتیژی که دارد مطرح می کند.

مثلا: جلسات مشاوره شاید حضوری یا آنلاین باشد. مخاطب این جلسات هم معمولا افرادی هستند که خودشان از سئو اطلاعات دارند.

اگر قصد فعالیت در زمینه مشاور سئو را داشتید پیشنهاد می کنم نکات زیر را رعایت کنید:

1. قبل از جلسه مشاوره اطلاعات لازم را بگیرید و راهکارها را استخراج کنید
2. در طول جلسه حداقل اتلاف زمان را داشته باشید و زمان را برای انتقال راهکار استفاده کنید
3. اجازه بدهید کاربر سوالات خود را کامل مطرح کند و برای سوال ها پاسخ جامعی بدهید
4. حتمآ صوت جلسه را ضبط کنید و در اختیار کاربر خود قرار دهید تا بتواند بعدا به گفتگویتان گوش داده و از مطالب استفاده کند

معمولآ مبلغ جلسات مشاوره سئو هم از 100،000 تومان تا 2،000،000 تومان متغیر است.

6. انجام پروژه های سئو

پروژه های سئو

ساده ترین روش کسب درآمد اینترنتی از سئو، گرفتن پروژه سئو می باشد. حال این انجام دادن پروژه می تواند در قالب فریلنسری یا در قالب یک کارمند استخدامی باشد.

معمولا برای انجام پروژه های سئو، حیطه تخصص های شما باید گسترده تر باشد، مخصوصا اگر می خواهید به صورت فریلنسری کار کنید، تمامی امور سئو یک سایت برعهده تان است.

برای این که بتوانید پروژه های سئو بیشتری دریافت کنید، باید خلاقیت خود را به کار ببندید. به عنوان مثال موارد زیر برخی از روش هایی هستند که می توانید به کمک آنها پروژه های بیشتری برای خود بگیرید :

راه اندازی یک سایت در زمینه انتقال تجربیات سئو

شما با استفاده از این روش می توانید تا حدود زیادی تجربیات خود را به افراد منتقل کنید و در نتیجه این کار، در فضای اکوسیستم شناخته تر می شوید و بنابراین افراد بیشتری امکان دارد برای انجام سئو سایت به شما مراجعه کنند.

در گروه های تلگرامی و انجمن ها فعال بودن

در گروه های تلگرامی یا انجمن های مرتبط با پرسش و پاسخ سئو عضو شوید و به سوالات کاربران پاسخ دهید. اگر پاسخ های مناسب و درستی به افراد بدهید و اعتماد آن ها را جلب کنید، پروژه های زیادی در انتظار شماست!

انتشار گزارش روند فرآیندهای بهینه سازی سایت

وقتی که به کمک روش های بالا برای شما پروژه های مختلف جذب شد، می توانید به کمک این روش، پروژه های بیشتری جذب کنید. از کارفرماهای قبلی خود اجازه بگیرید و گزارشاتی از فرآیندهای سئو کردن وب سایتشان را به همراه آمار و ارقام در وبسایت یا لینکدین خود منتشر کنید. این کار باعث جلب اعتماد سایر افراد و در نتیجه سپردن پروژه های بیشتر به شما می شود.

7. همکاری در فروش

کسب درامد از همکاری در فروش

من همیشه روی همکاری در فروش تاکید می کنم، مشارکت در فروش یک فرصت فوق العاده برای کسب درآمد از طریق سئو هست.

همکاری در فروش یعنی این که شما از طریق فروش محصولات یا خدمات سایر کسب و کارها به درآمد برسید. شما در اصل محصول خودتان را نمی فروشید بلکه به بازاریابی محصولات کسب و کارهای دیگر می پردازید و به ازای هر خریدی که از سمت شما در سایتی که برایش بازاریابی می کنید اتفاق بیفتد درصد مشخصی از سود آن محصول را دریافت خواهید کرد.

در این روش شما باید محتوایی تولید کنید که بفروشد. و از همه مهم تر محتوایی که نوشتید را سئو کنید، تا در نتایج جستجو دیده شود.

اگه محصولی برای فروش ندارید و نمی دانید چه محصولی تولید کنید، پیشنهاد می کنم از قدرت سئو برای کسب درآمد از همکاری در فروش استفاده کنید.

همانطور که می دانید دیجی کالا یکی از بزرگترین وبسایت خرده فروشی آنلاین در ایران است، مدتی که سیستم همکاری در فروش را راه اندازی کرده است چه چیزی از این بهتر؟! شما می توانید بدونه هیچ دغدغه ای تنها با سئو و محتوا از سایت هایی که سیستم همکاری در فروش دارند، کسب درآمد میلیونی داشته باشید.

البته همکاری در فروش تنها مربوط به دیجی کالا نیست! هم اکنون سایت های ریز و درشت ایرانی از این سیستم دارند استفاده می کنند.

مقاله پیشنهادی: کد تخفیف دیجی کالا

8. کسب درامد از سئو به عنوان فریلنسر

کسب درامد از سئو به عنوان فریلنسر

منظور از سئوکار فریلنسر اینکه سئوکاری که وابسته به شرکت یا جای دیگری نیست! خودش یا به همراه تیمش سئو وب سایت ها را انجام می دهند.

این روش برای سئوکارهایی که آزاد کارند و قصد دارند از این راه کسب درآمد داشته باشد، بسیار خوب است.

در این روش برای اعتماد سازی بین شما و کارفرما باید رزومه ای با نمونه کارهای قوی داشته باشید. به این راحتی ها کسی سئو سایتش را شما نمی سپارد!
برای اینکه اعتماد پروژه دهنده را جلب کنید باید رزومه ای خوبی داشته باشید.

هیچکس در ابتدای راه استاد هیچ زمینه ای نبوده است.

حالا شاید با خودتون بگید من تازه وارد سئو شدم چطوری پروژه سئو بگیرم ؟

شما باید صبور باشید توصیه می کنم از سئو کسب و کارهای کوچک شروع کنید و کم کم رزومه خود را قوی کنید. بعد اینکه دو سه تا پروژه کوچک سئو گرفتید و در رزومه تان ثبت کردید افراد خودشون میان سراغتون و می توانید پروژه های بزرگی را با قیمت بالا می توانید بگیرید.

9. کسب درآمد به عنوان سئو رایتر

کسب درآمد به عنوان سئو رایتر

سئو رایتر کسی که به تولید محتوای سئو شده تسلط خوبی دارد و می تواند متن های طولانی سئو شده را تحویل کارفرما دهد. همانطور که می دانید محتوای سئو شده یکی از مهمترین پارامترهای سئو در سال 2020 است و هر سایتی محتوای سئو شده استانداردی ارائه کند، برای کسب رتبه خوب در نتایج جستجو شانس بیشتری خواهد داشت.

اگر به تولید محتوای سئو شده تسلط دارید، می توانید با وب سایت ها یا شرکت های زیادی قرارداد همکاری ببندید.

نکته ای که لازم است بدانید اینکه تولید محتوا پروسه زمانبر و پرزحمتی است و دستمزد قابل توجهی هم ندارد خیلی وقت ها برای سئو رایتر نمی صرفه که این کار را انجام دهد.

درآمد حاصل از سئو رایتر نسبت به روش های دیگر کسب درآمد با سئو کمتر است. این روش برای کسانی که به تولید محتوا علاقه دارند، پیشنهاد می شود.

در سایت های فریلنسری می توانید با ارائه نمونه کارهای خود پروژه های زیادی دریافت کنید.

اگر منظور من از تولید محتوا رو متوجه نشدید. مقاله تولید محتوا چیست رو حتما مطالعه کنید.

10. ارائه خدمات خاص در زمینه سئو

از دیگر روش های کسب درامد از سئو می توان به ارائه خدمات خاص در زمینه سئو اشاره کرد. مثلآ خدماتی در زمینه افزایش سرعت سایت، سئو محتوای درون صفحه، بهینه سازی لینک های داخلی، انتخاب کلمات کلیدی مناسب و … جزء خدماتی هستند که به تنهایی نیز خواهان زیادی دارند.

یعنی مثلآ ممکنه فردی سایتی داشته باشد که از هر جهت سالم و سئو شده باشد اما سرعت بارگذاری صفحات اش کند است. پس فقط نیاز او به خدمات افزایش سرعت سایت شماست. یا اینکه ممکن است بخاطر انتخاب اشتباه کلمه کلیدی فروش نداشته باشد و شما باید کلماتی که برای اون فرد درآمدزا هست را انتخاب کنید!

توجه داشته باشید که در این روش باید خدمات شما به صورت جداگانه معرفی شود. شما قرار نیست کلآ یک سایت را سئو کنید. فقط خدماتی را در حوزه سئو به صورت جداگانه ارائه می دهید. البته ممکنه خیلی از مشتریان بخواهند از فول پکیج شما استفاده کنند، که اینم به استراتیژی شما برمی گردد که سئو کامل سایت را انجام بدید یا نه.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردم شما را با روش های مستقیم و غیر مستقیم کسب درامد از سئو آشنا کنم. راه های دیگری مثل ارائه خدمات سئو منفی نیز هست که من استفاده از این روش ها را پیشنهاد نمی کنم به خاطر اینکه به دور از اخلاق کاری است.

اگر به سئو علاقه دارید، از همین حالا یک راه درآمدزایی را انتخاب کنید و وارد بازار کار شوید. البته هر کدام از روش هایی که در این مقاله عنوان شد بحث مفصلی دارد که می توانید خودتان برای اطلاعات بیشتر در موردشان به تحقیق و بررسی عمیق بپردازید.

به نظر من بهترین روش همان روش آخر یعنی کسب درآمد از تولید محتوا است. چون که شما دارای یک کسب و کار مطمئن می شوید و سرمایه گذاری تان روز به روز قوی تر می شود.

امیدوارم از این مقاله استفاده کافی را برده باشید و اگر شما هم روش هایی را برای کسب درامد از سئو می شناسید که در این مقاله به آنها پرداخته نشده است، در نظرات همین پست مطرح کنید تا با هم در ارتباط باشیم …

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *