کار مشاور سئو

۳ وظیفه اصلی یک مشاور سئو حرفه‌ای

خواندن این مطلب 2 دقیقه زمان میبرد

بروز‌رسانی‌شده در تاریخ 1402/09/11

در مقاله ۱۱ مهارت یک سئوکار حرفه‌ای در مورد وظایف یک سئوکار حرفه‌ای به‌ اختصار صحبت کردیم. در این مقاله می‌خواهیم یک‌قدم به جلوتر برویم و ببینیم اگر با یک سئوکار، به عنوان مشاور سئو جلسه داشتیم، چه انتظاراتی از او داشته باشیم و مشاور سئو چه وظایفی دارد.

* اگر دوست دارید با بهترین مشاوره های سئو در ایران آشنا شوید، حتما سری به مقاله «بهترین مشاور سئو» بزنید.

وظایف مشاوره سئو حرفه‌ای چیست؟

یک مشاور حرفه‌ای قبل از اینکه با شما جلسه برگزار کند باید بداند در جلسه به چه نکاتی اشاره می‌کند؛ بنابراین باید از شما اطلاعات مربوط به کسب‌وکارتان، رقبایتان، تاریخچه سئو سایت‌تان و در نهایت دسترسی سرچ کنسول را بخواهد.

اگر قبل جلسه از سمت کارفرما توضیحات کاملی در مورد تاریخچه سایت، اقدامات قبلی، بودجه کلی و هدف به مشاور سئو ارائه شود، در ارائه بهترین راهکارها خیلی کمک خواهد کرد.

جلسات سئو معمولاً خارج از سه موضوع تکنیکال، سئو محتوا و داخلی و سئو خارجی نخواهد بود. یک مشاور سئو برای اینکه بتواند جلسات مشاوره خوبی داشته باشد، باید به ابزارها مسلط باشد و با تسلط بر روند سئو، بهترین استراتژی را برای شما تدوین کند.

مشاور سئو تکنیکال

در بخش سئو تکنیکال ارورهای سرچ کنسول و ابزارهای مرتبط با تکنیکال بررسی می‌شوند. علاوه بر این مواردی مثل اسکیماها، سرعت، سایت مپ، ساختار سایت و… زیر ذره‌بین مشاور سئو خواهد رفت و برای اقدامات لازم به شما پلن داده می‌شود.

مشاور سئو محتوا

در این بخش با استفاده از سرچ کنسول وضعیت محتواها بررسی می‌شوند. درصورتی‌که محتوا نیاز به آپدیت و قدرت گرفتن داشته باشد مشاور سئو با استفاده از استراتژی محتوایی برنامه مناسب به شما می‌دهد. در این بخش با بررسی محتوای رقبا استراتژی تولید محتوا سایت شما تدوین خواهد شد.

مشاور سئو خارجی

در این بخش مشاور سئو با ابزارهایی مثل Semrush یا Moz، رقبای شما، نقاط ضعف و مشکلات سایت شما را بررسی می‌کند و برای سایت‌تان بهینه‌ترین پلن را خواهد چید. برای برنامه‌ریزی دقیق سئو آف پیج مشاور سئو باید میزان بودجه شما را دقیقاً بداند.

حرف آخر

در این مقاله سعی کردیم به صورت خلاصه و شفاف ۳ وظیفه اصلی مشاور سئو را بررسی کنیم. هر شخصی که مسئولیت مشاوره سئو را بر عهده دارد حتماً تجربه و مهارت‌های یک سئوکار حرفه‌ای را کسب کرده است. در واقع این مقاله یک نقشه راهی برای یک جلسه مشاوره سئو کاربردی و نتیجه‌بخش بود. اگر علاقه دارید که به صورت تخصصی سئو را یاد بگیرید، حتماً مقاله بهترین دوره سئو را مطالعه کنید.

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *