ساخت درگاه پرداخت رایان پی

آموزش ساخت درگاه پرداخت رایان پی (بدون کد مالیاتی)

خواندن این مطلب 5 دقیقه زمان میبرد

بروز‌رسانی‌شده در تاریخ 1401/08/02

احتمالاً می‌دانید که دریافت درگاه پرداخت آن هم از شرکت‌های پرداخت‌یار بسیار آسان‌تر و راحت‌تر از دریافت درگاه از شرکت‌های psp است؛ چراکه پرداخت‌یارها به عنوان واسط میان متقاضی و pspها قرار می‌گیرند و نیاز به‌ شرایط و مدارک خاصی برای ارائه‌ی درگاه ندارند. اما به هر حال شاید نیاز باشد که قبل از گرفتن و نصب درگاه اینترنتی از این شرکت‌ها یک سری اطلاعات را کسب کنید تا بتوانید با خیال آسوده‌تری به سمت دریافت درگاه مد نظرتان بروید. در این میان اگر قصد دریافت درگاه پرداخت اینترنتی را دارید پیشنهاد می‌کنیم در ادامه و با آموزش قدم‌به‌قدم ساخت درگاه پرداخت رایان پی با ما همراه باشید.

کاربرد درگاه پرداخت اینترنتی و انواع آن

انواع درگاه پرداخت اینترنتی

قبل از ورود به موضوع اصلی این مطلب، بهتر است یک نگاه اجمالی به درگاه پرداخت و انواع آن داشته باشیم. واقعیت این است که شما به عنوان دارنده‌ی یک کسب‌وکار اینترنتی باید هنگام پرداخت قلاب جذب مشتری خود را به موقع بیاندازید. منظورمان این است که برای رسیدن به فروش بالا باید کاری کنید که مشتری بالافاصله بعد از انتخاب محصول یا خرید در همان بستر اینترنت خرید خود را تکمیل کند و واریز را انجام بدهد.

اما در این میان شک نکنید که این عمل با استفاده از پرداخت آنلاین آن‌ هم درگاه پرداخت اینترنتی میسر می‌شود، سیستم الکترونیکی که بین مشتری و فروشنده قرار می‌گیرد و پرداخت هزینه‌ی محصولات و خدمات را در کمترین زمان میسر می‌کند.‌ با تهیه درگاه پرداخت اینترنتی برای کسب‌وکار خود چه در فضای وب‌سایت چه در شبکه‌های اجتماعی به راحتی می‌توانید هم مسیر پرداخت را برای مشتری هموار کنید و هم کنترل و نظارت بیشتری روی تمام تراکنش‌های خود داشته باشید.

درگاه‌های پرداخت در دو دسته‌ی درگاه پرداخت مستقیم و درگاه پرداخت واسط قرار می‌گیرند. در کل دوازده شرکت با نام psp ارائه‌دهندگان اصلی و مادر هستند که اگر شما دارای شرایط لازم مثل اینماد یا مجوز و پروانه کسب‌وکار هستید می‌توانید از یکی از این شرکت‌ها درگاه مستقیم بگیرید و از این درگاه که بدون کارمزد است استفاده کنید. حالا اگر شرایط و مجوزهای لازم را ندارید هیچ نگران نباشید چراکه شرکت‌های پرداخت یار با ایجاد زیرساخت‌های لازم بین شما و شرکت‌های psp قرار می‌گیرند و بدون شرایط سختی مثل ارائه‌ی مجوزهای کسب‌وکار درگاه پرداخت واسط عرضه می‌کنند.

البته این شرکت‌ها در برابر خدمات خود مقدار کارمزدی را از هر تراکنش کسر می‌نمایند ولی از آن‌جایی که مسیر دریافت را هموار می‌کنند و دارای قابلیت‌ها بیشتری هستند و از افزونه‌های بیشتری پشتیبانی می‌کنند طرفداران بسیاری دارند. از طرفی اگر شما در شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارید یا برای امور شخصی و خیریه نیاز به مدیریت و نظارت هر چه بهتر تراکنش‌ها و پرداخت‌های آنلاین خود دارید، شرکت‌های پرداخت‌یار با ارائه‌ی سرویس لینک پرداخت این نیاز را برطرف می‌کنند.

شرایط و مدارک لازم برای دریافت درگاه واسط

  • داشتن وب‌سایت رسمی و فعال در حوزه‌ی کسب‌وکار
  • داشتن مدارکی چون تصویر کارت ملی و شناسنامه برای احراز هویت اشخاص حقیقی یا حقوقی
  • لزوم رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران
  • عدم منع کاری کسب‌وکار شما از نظر نظام بانکداری اسلامی
  • داشتن ایمیل

مراحل دریافت درگاه پرداخت رایان پی‌

قدم اول ثبت درخواست: وارد وب‌سایت درگاه رایان پی شده و از طریق فرم درخواست درگاه پرداخت اینترنتی، اطلاعات اولیه را وارد و ارسال کنید.‌ این اطلاعات شامل مشخصات پذیرنده، ایمیل، نوع فعالیت و پلتفرم کسب‌وکار است.

توجه فرمایید با انتخاب گزینه‌ی “سایت” درخواست درگاه ipg به صورت مرنچنت خواهند بود. بر این اساس از شما در مورد زبان برنامه‌نویسی سایت و مدیریت محتوا آن پرسیده خواهد شد که اگر اطلاع دقیقی ندارید، گزینه‌ی نمی‌دانم را انتخاب کنید. اگر در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام یا تلگرام فعالیت دارید با انتخاب این گزینه‌ها به سمت دریافت درگاه بدون سایت یا همان لینک پرداخت هدایت خواهید شد. برای درخواست درگاه بدون سایت برای وبلاگ، فرم‌ساز و حمایت مالی هم باید گزینه‌ی “سایر موارد” را انتخاب کنید.

مراحل دریافت درگاه پرداخت رایان پی‌

قدم دوم احراز هویت: این قسمت برای ایجاد امنیت و جلوگیری از هر گونه کلاه‌بردای انجام می‌شود. در این مرحله فرم احراز هویت در اختیار شما قرار می‌گیرد که شامل درج اطلاعات شناسنامه‌ای، آپلود تصویر کارت ملی و تصویر شناسنامه (نباید حجم آن بیشتر از ۵ مگابایت باشد) و تصویر احراز هویت است. در صورت نداشتن کارت ملی می‌توانید از رسید کارت ملی استفاده کنید.

دقت فرمایید در این بخش شما به عنوان پذیرنده موظف به ارسال تعهدنامه هستید. متن تعهدنامه را به صورت دست نوشته در یک کاغذ بنویسید و نام کامل، تاریخ و امضا را مشخص کنید.‌ به طور کلی این فرم احراز هویت باید از طرف کارشناسان شرکت و در مجموع سایت شاپرک برای تائید نهایی بررسی بشود.

احراز هویت در رایان پی

قدم سوم ثبت اطلاعات کسب‌وکار: بعد از ارسال فرم احراز هویت و بررسی آن حالا نوبت درج اطلاعات تکمیلی از کسب‌وکارتان است که شامل نام برند و فروشگاه، شماره تلفن ثابت و موبایل، آدرس پستی است‌.

راهنمای ساخت درگاه پرداخت بدون اینماد

قدم چهارم نصب و فعال سازی: بعد از بررسی و تاییدیه نهایی، حالا اطلاعات درگاه پرداخت به ایمیلی که ثبت کرده‌اید، ارسال خواهد شد. این ایمیل شامل اطلاعاتی از قبیل افزونه ووکامرس برای استفاده از درگاه پرداخت وردپرس، اطلاعات درگاه پرداخت اینترنتی برای پیاده سازی در سایت و اطلاعات مربوط به پنل مدیریتی است. بعد از دریافت این ایمیل باید اطلاعات حساب خود را به عنوان متقاضی حقیقی یا حقوقی وارد نمایید. دقت کنید هنگام ورود به پنل مدیریتی یوزر و پسورد ارسال شده را حتماً به شکل کپی وارد کنید تا از صحت کارکترها مطمئن باشید، از طرفی بررسی کنید که سایت در حالت https باز شده باشد.‌ به طور کلی باید بدانید که رایان پی دارای افزونه پرداخت برای ووکامرس و نمونه کد به زبان‌های برنامه نویسی برای پیاده‌سازی API است.

آموزش دریافت لینک پرداخت

لینک پرداخت در واقع درگاه بدون سایت است که برای کسب‌وکارهای فعال در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام و تلگرام مناسب است و همچنین برای کنترل و مدیریت پرداخت‌های مربوط به امور شخصی و خیریه، ایجاد درگاه حمایت مالی، وبلاگ و سایت‌هایی که نیاز به فروشگاه ندارند، بسیار کاربرد دارد.

دریافت لینک پرداخت چه مراحلی دارد؟

  • مراحل دریافت لینک پرداخت هم مانند دریافت درگاه اینترنتی رایان پی که در قسمت قبلی شرح دادیم، با مراجعه به وب‌سایت رایان‌پی و ثبت و ارسال فرم درخواست درگاه انجام می‌شود.
  •  در مرحله‌ی دوم احراز هویت با وارد کردن اطلاعات تکمیلی خواسته شده و آپلود تصویر شناسنامه و کد ملی صورت می‌گیرد.
  • در مرحله‌ی بعدی با تایید کارشناسان و در نهایت شبکه شاپرک در طی یک ایمیل به آدرس همان ایمیلی که در فرم درخواست وارد کرده‌اید، اطلاعات مربوط به لینک پرداخت برایتان ارسال می‌شود.

لینک پرداخت برای اینستاگرام رایان پی

لازم به ذکر است که لینک پرداخت رایان پی دارای ویژگی‌های کاربردی مثل ساخت لینک مجزا برای هر محصول، ایجاد فیلد و سفارشی سازی فیلدها، درج اطلاعات مربوط به محصول و خدمات، ایجاد گالری عکس و موارد دیگر است که استفاده از هر کدام از این ویژگی‌ها در پنل مدیریتی به راحتی قابل انجام است و می‌توانید برای کسب اطلاعات جزئی‌تر از دانش‌نامه‌‌ی مربوط استفاده نمایید.

سخن پایانی

در آخر باید بگوییم که دریافت درگاه پرداخت از شرکت‌های پرداخت‌یار نیاز به شرایط و مدارک سختی ندارد. همان‌طور که در مطلب بهترین درگاه پرداخت اینترنتی اشاره کردیم، شما می‌توانید بدون اینماد و مجوزهای کسب‌وکار به آسانی اقدام به دریافت درگاه پرداخت و لینک پرداخت از شرکت رایان‌پی نمایید.

4.4/5 - (5 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *