بهترین فونت لوگو

معرفی ۹ فونت مناسب لوگوتایپ + ۲۰ % تخفیف

خواندن این مطلب 6 دقیقه زمان میبرد

بروز‌رسانی‌شده در تاریخ 1403/01/19

اگر دستی در بازاریابی و برندسازی داشته باشید حتماً از اهمیت هویت بصری برند مطلع هستید. در بین تمام عناصر هویت بصری برند لوگو جایگاه ویژه‌ای دارد؛ اما از مهم‌ترین و پرکاربردترین انواع لوگو، لوگو تایپ است. به این دلیل که به‌سرعت نام تجاری را با هویت برند ارتباط می‌دهد. برای مثال برندهایی مثل دیجی‌کالا، زمزم، اسنپ، میهن، آپ، همراه اول و… همه از لوگو تایپ استفاده کرده‌اند.

حالا که با اهمیت لوگو تایپ آشنا شدید با ما در این مقاله همراه باشید و بهترین فونت‌ های لوگو را بشناسید.

بهترین فونت لوگو کدام است؟

در ادامه ۹ تا از فونت‌های محبوب را به‌عنوان بهترین فونت‌ های مناسب برای طراحی لوگو به شما معرفی خواهیم کرد.

۱. فونت کولاک

فونت کولاک

فونت کولاک یک فونت فوق سنگین به سبک نسخ است که تنها با یک وزن منتشر شده و بیشتر در موضوعات رسمی و فرهنگی استفاده می‌شود.

کولاک در سال ۱۴۰۰ و با ذهنیت «مقابله فضای سنگین مثبت با حداقل فضای منفی در یک سطح» طراحی شد. ساختار و پایه فونت کولاک از فونت دماوند الهام گرفته شده با این تفاوت که فرم کاراکترهای کولاک متمایل به هندسه و نرم‌تر و پویاتر از فونت دماوند است.

طراح کولاک سعی کرده است تا روحیه رسمی و به‌دور از اغراق این فونت را حفظ کند و با محدود کردن فضای منفی بین کاراکترها تایپوگرافی و گرافیک متفاوت‌تری را به کاربر هدیه بدهد. فونت کولاک از زبان‌های کوردی و عربی و انگلیسی پشتیبانی می‌کند.

خرید بسته قانونی فونت کولاک از فونت ایران

۲. فونت پتک

فونت پتک

یکی از خلاقانه‌ترین و جذاب‌ترین فونت‌های فارسی برای طراحی لوگو فونت پتک است. این فونت به نحوی طراحی شده که دست طراح لوگو را برای هر گونه تغییر در تایپوگرافی مدنظرش باز می‌گذارد. شکل حروف و نحوه اتصال قطعات در فونت پتک به روش‌های غیرمعمول طراحی شده تا علاوه بر ایجاد حداکثرِ سیاهی، شما با صورتِ جدیدی از حروف فارسی روبرو باشید.

ایده طراحی فونت پتک از تأثیر کوبیدن پُتک روی اجسام که باعث به‌هم‌ریختگی آن‌ها می‌شود الهام گرفته شده است. تغییراتی مثل کم‌شدن فضای بین حروف، به‌هم‌ریختگی ضخامت‌ها، شکستگی‌های اتفاقی و تغییر در اندازه‌ها فونت پتک را یک فونت متفاوت و خاص کرده است.

بدون شک فونت پتک انتخابی جذاب برای کلمات و ترکیب‌های مختصر با هدف طراحی لوگو و تایپوگرافی خواهد بود.

خرید بسته قانونی فونت پتک از فونت ایران

۳. فونت ملی

فونت ملی

همان‌طور که در تصاویر فونت ملی می‌بینید، این فونت فوق سنگین و قطور است. فونت ملی در ۲ ساختار هندسهٔ ساده و کنترل شده و کنتراست ضخامت حروف با دیگر فونت‌های هم کلاس خودش تفاوت دارد. این فونت با الهام از سبک طراحی دهه ۴۰ و ۵۰ ساخته شده است.

در فونت ملی حروف با خطوط مستقیم و دایره شکل گرفته‌اند و اثری از منحنی در این فونت نمی‌بینید. برخلاف بدنه قطور و عریض این فونت، ساقه‌هایش باریک هستند و این ویژگی، کنتراست و ضخامت حروف را فشرده نشان داده و فونت را سنگین‌تر می‌کند.

اگر به دنبال یک فونت برای تایپوگرافی در موضوعات حماسی، ملی، نوستالژی هستید فونت ملی انتخاب زیبایی است.

خرید بسته قانونی فونت ملی از فونت ایران

۴. فونت کپسول

فونت کپسول

شخصیت این فونت برای عبارت‌های کوتاه و تایپوگرافی ساخته شده است. کپسول یک فونت نمایشی و هندسی با ضخامت یکسان، استایل گرد و گوشه‌های منحنی است که جذابیت و سادگی خاص خودش را دارد.

برای توصیف ظاهر فونت کپسول باید از عبارت‌هایی مثل مینیمال، بامزه، نرم و لطیف، سنگین، تپل، مهربان، فانتزی و… استفاده کنیم!

اگر به دنبال یک فونت برای طراحی لوگو با موضوعات تجاری، مدرن، بسته‌بندی (مواد غذایی و مواد شوینده)، عنوان فروشگاه، کتاب‌های کودک، برندهای تجاری و… هستید کپسول می‌تواند برایتان معجزه کند.

خرید بسته قانونی فونت کپسول از فونت ایران

۵. فونت بلوک

فونت بلوک

طراحی فونت بلوک از خط کوفی بنایی الهام گرفته شده و یک فونت ساده، هندسی و منظم است. این فونت با کنار هم گذاشتن بلوک‌های مربع و مستطیل طراحی شده و به دلیل وزن سنگینش بیشتر برای عبارت‌های کوتاه استفاده می‌شود.

بلوک دارای دو استایل نرم و سخت است و باید متناسب با موضوع و محتوا از آنها استفاده شود. نقطه تمایز این فونت با سایر فونت‌ها در حروف جایگزین متفاوت، حروف ابتدایی، میانه و انتهایی و کشیدگی کاراکترهای حرف کاف، گاف و دال است.

خرید بسته قانونی فونت بلوک از فونت ایران

۶. فونت داراب

فونت داراب

فونت داراب یک فونت هندسی است که بر روی زوایای قائمه و پر کردن فضاهای منفی تأکید دارد. این فونت در ۴ وزن و ۳ ارتفاع قابل تنظیم طراحی شده و ۱۲ فونت را در اختیار شما می‌گذارد. داراب علاوه بر فارسی از زبان‌های عربی، انگلیسی، اردو و کوردی هم پشتیبانی می‌کند.

خرید بسته قانونی فونت داراب از فونت ایران

۷. فونت صنعت

فونت صنعت

صنعت یک فونت سنگین‌وزن، هندسی و یادآور طراحی‌های دهه ۵۰ است. این نوع طراحی در ساخت تابلو سردرها و لوگوتایپ‌های صنعتی مرسوم بود. به همین دلیل فونت صنعت با وجود مدرن بودن حس و حال نوستالژی به ما می‌دهد.

ایده اولیه این فونت از طراحی چندین لوگوی صنعتی شکل گرفت. طراح فونت صنعت برای طراحی آن لوگوها به فونتی با وزن سنگین و ضخامت زیاد برای ایجاد کلماتی مناسب با فضای صنعتی نیاز داشت و به این صورت ایده اولیه صنعت در ذهنش شکل گرفت.

این فونت در یک وزن به همراه تعدادی حروف جایگزین و قابل تغییر طراحی و منتشر شده است.

خرید بسته قانونی فونت صنعت از فونت ایران

۸. فونت تهمتن

فونت تهمتن

تهمتن یک فونت نمایشی، فوق سنگین، ساده و هندسی است. طراحی حروف این فونت با این ایده که فقط یک واحد به فضای منفی حروف اختصاص داده شود شکل گرفته است تا حروف با حداکثر سیاهی نمایش داده شوند.

حجم زیاد سیاهی و فضای مثبت در فونت تهمتن نوشته را بیشتر از هر فونتی در دید مخاطب قرار می‌دهد به صورتی که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. این نوع فونت‌ها کاربرد زیادی در لوگوتایپ، طراحی پوستر، جلد کتاب، عناوین مطبوعات و تبلیغات شهری دارند و نوشته را با عظمت و پر اهمیت نمایش می‌دهند.

خرید بسته قانونی فونت تهمتن از فونت ایران

۹. فونت هستی

فونت هستی

فونت هستی ترکیبی از خط نسخ با نستعلیق است. حروف این فونت سیال بودن نستعلیق و آرامش نسخ را به نمایش می‌گذارند.
این فونت شبیه هیچ‌کدام از فونت‌های پیش از خود نیست؛ اما به دلیل نزدیکی به نستعلیق با مخاطب به‌خوبی ارتباط می‌گیرد.

فونت هستی تحت تأثیر حروف حجیم و فشرده نستعلیق بازاری که در دیوارنویسی‌ها و تبلیغات شهری دیده می‌شود طراحی شده است. اگر چه شکل حروف هستی تاحدامکان شبیه نستعلیق بوده؛ اما در این فونت اثری از ترکیبات و اتصالات نستعلیق نیست.

خرید بسته قانونی فونت هستی از فونت ایران

 

خب اگر تا اینجا با ما همراه بودید به شما تبریک می‌گوییم. الان بهترین فونت‌های طراحی لوگو را می‌شناسید و به‌جای گشتن در دنیای متنوع فونت‌ها، می‌توانید سریع‌تر فونت موردنظرتان را پیدا کنید.

خرید بهترین فونت لوگو با تخفیف

اگر قصد خرید هر کدام از این فونت‌ها را دارید ما کد تخفیف فونت ایران را تقدیم شما می‌کنیم. با کد hicontent۲۰ می‌توانید با ۲۰% تخفیف فونت مدنظرتان را از فونت ایران تهیه کنید.

سخن آخر

اگر ماندگار بودن در ذهن مخاطب برایتان مهم است حتماً در انتخاب فونت مناسب برای طراحی لوگوی کسب‌وکارتان وسواس به خرج دهید. ما در این مقاله با حساسیت زیاد بهترین فونت‌های لوگو تایپ را برایتان بررسی و معرفی کردیم.

امیدواریم این مطلب در انتخاب فونت به شما کمک کند. اگر فونت دیگری را می‌شناسید که فکر می‌کنید برای لوگو مناسب است حتماً با ما درمیان بگذارید تا این محتوا را کامل‌تر کنیم.

5/5 - (3 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *