لینک پرداخت اینترنتی رایان پی

لینک پرداخت اینترنتی رایان پی (بررسی کامل)

خواندن این مطلب 6 دقیقه زمان میبرد

بروز‌رسانی‌شده در تاریخ 1401/09/02

“من برای کارم وب‌سایت ندارم پس چطور از درگاه پرداخت اینترنتی استفاده کنم؟ ” این سوال بسیاری از افرادی است که به طور مثال در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام یا تلگرام فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کرده‌اند یا در کل در فضایی به غیر از سایت نیاز به درگاه دارند. خب باید بگوییم که تمام این افراد به‌راحتی می‌توانند از سرویس لینک پرداخت یا همان درگاه پرداخت بدون وب‌سایت رایان پی استفاده کنند.

درگاهی که در قالب یک آدرس اینترنتی به متقاضیان عرضه می‌شود و با کمک آن واریزکننده به طور مثال تنها با چرخاندن انگشتان خود روی صفحه گوشی می‌تواند وارد صفحه پرداخت شده و پول را واریز کند. اما اگر در این میان شما هم جزو افرادی هستید که قصد تهیه لینک پرداخت دارید لازم است به طور کامل با این سرویس آشنا شوید به‌خصوص با سرویسی مثل لینک پرداخت رایان‌پی که دارای مزایا و ویژگی‌های حرفه‌ای است تا بتوانید در فعالیت کاری و تجاری خود از بهترین خدمات پرداخت آنلاین بهره ببرید؛ به همین دلیل در ادامه پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

مقاله مرتبط: بهترین درگاه پرداخت اینترنتی

مشاهده آنلاین لینک پرداخت

می‌دانید لینک پرداخت چیست؟

لینک پرداخت چیست

به طور کلی لینک پرداخت از خدمات شرکت‌های پرداخت‌یار و یک سرویس خدمات پرداخت آنلاین است که به‌شکل آدرس الکترونیکی در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد. در واقع شما به عنوان متقاضی به راحتی می‌توانید این لینک را از طریق راه‌های مختلف در اختیار واریزکننده قرار بدهید تا او با لمس یا کلیک روی لینک به صفحه پرداخت هدایت شود و در ادامه تنها با وارد کردن اطلاعات بانکی خود و مبلغ مدنظر را واریز کند. لازم به ذکر است لینک پرداخت از طریق روش‌های زیر کپی یا در دسترس است.

  • ایمیل، پیامک
  • بیو، استوری یا دایرکت اینستاگرام
  • تلگرام، واتساپ یا سایر پیام رسان‌ها
  • کد ussd
  • کیوآر کد

لینک پرداخت برای اینستاگرام رایان پی

مزایا و ویژگی‌های لینک پرداخت اینترنتی رایان پی

به طور کلی مزیت اصلی این نوع سرویس‌ها سرعت بخشیدن به انجام تراکنش‌ها و فرآیند خرید است که در بستری امن و معتبر صورت می‌گیرد از طرفی در پنل مدیریتی این سرویس‌ها برای مدیریت و نظارت بیشتر کاربر قابلیت‌های کاربردی‌ وجود دارد از جمله:

  • سیستم گزارش‌گیری که با کمک آن گزارش تمام گزارش‌ها با جزئیات آن مثل تاریخ، زمان و نام در دسترس شماست
  • سیستم تسهیم حساب برای تقسیم‌بندی سود پول شرکاء و ذینفعان
  • کیف پول آنلاین
  • تسویه روزانه و خودکار

اما رایان‌پی مزایا و ویژگی‌های مهم دیگری را هم در لینک پرداخت خود دارد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

مطالعه بیشتر: آموزش ساخت درگاه پرداخت رایان پی

۱. ساخت لینک اختصاصی یا مجزا برای هر محصول

با این ویژگی به راحتی می‌توانید در صورت نیاز برای هر کدام از محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهید یک لینک مجزا بسازید و در صورت لزوم همان لینک را به مشتری یا واریزکننده بفرستید.

۲‌. اضافه کردن توضیحاتی در مورد محصولات

به راحتی این امکان را دارید اطلاعاتی از محصولات و خدمات آن‌ها وارد کنید تا مشتری با اطمینان خاطر بیشتری خرید خود را تکمیل کند.

۳. امکان قراردادن کد تخفیف و جشنواره فروش

با کمک این ویژگی هم به فروش بیشتر کمک می‌شود هم نوعی تبلیغات انجام می‌دهید که مشتری ترغیب به خرید بشود.

۴. ایجاد فیلدهای سفارشی

شما در هر کسب‌وکاری که باشید در ساخت فرم پرداخت می‌توانید با توجه به کسب‌وکار و خدمات‌تان فیلدهای سفارشی ایجاد کنید. به طور مثال اگر در کار فروش کفش هستید، قسمت سایزبندی داشته باشید.

۵. ثبت و درج مبلغ ثابت یا دلخواه

با توجه به فعالیت کاری و خدمات‌تان می‌توانید برای محصولات خود و هر لینک مجزا یک قیمت ثابت وارد کنید تا دیگر مشتری نیاز به وارد کردن مبلغ نداشته باشد. از طرفی می‌توانید وارد کردن مبلغ دلخواه را به مشتری واگذار کنید.

۶. ایجاد گالری عکس

یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌ها قرار دادن عکس محصولات و خدمات است. با این ویژگی در لینک، عکس محصولات مثل ویترین برای مشتری به نمایش در می‌آید و باعث اطمینان خاطر بیشتر مشتری از خرید می‌شود.

با لینک پرداخت رایان پی کاتالوگی از محصولات خود را بسازید

شما به آسانی می‌‌توانید با ساخت لینک پرداخت اینترنتی رایان پی و استفاده از ویژگی‌های آن ویترین و کاتالوگی از محصولات و خدمات خود داشته باشید و به این ترتیب باعث ترغیب و جذب مشتری به خرید بشوید. می‌پرسید چطوری؟ در واقع این امکان را دارید که از پنج عکس برای هر محصول استفاده کنید و با درج اطلاعات مربوط به قیمت، نام، کد، موجودی و توضیحات مهم و همچنین ساخت فیلدهای سفارشی یک فروشگاه آنلاین شبیه به وبسایت داشته باشید و همراه فرم پرداخت در اختیار مشتری خود در تلگرام یا اینستاگرام قرار بدهید. یادتان نرود که این فروشگاه ساده و حرفه‌ای می‌تواند جایگزین بسیار مناسب برای “قابلیت فروشگاه آنلاین اینستاگرام” باشد؛ چراکه این قابلیت در ایران تحریم است و در حال حاضر صاحبان پیج‌های کاری با ساخت و ارسال لینک محصول باعث می‌شوند مشتری کاتالوگی از محصول مد‌نظر خود را مشاهده و بعد از انتخاب بدون وقفه فرآیند خرید را تکمیل نماید.

روند تسویه و هزینه لینک پرداخت رایان‌پی

به طور کلی دریافت لینک پرداخت اینترنتی رایان پی در مراحل اولیه بدون هزینه است اما بعد از فعال شدن درگاه در مورد لینک پرداخت از هر تراکنش مبلغ ۵۰۰ تومان یعنی هزینه‌ای کمتر از کارت‌به‌کارت از تراکنش کسر می‌شود و با توجه سیاست کسب‌وکار و قیمت‌گذاری خودتان می‌توانید انتخاب کنید این مبلغ از حساب شما یا مشتری کسر شود. روند تسویه هم در رایان پی به شکل روزانه است به این شکل که با اتمام ساعت کاری یعنی ساعت ۱۶ تمام تراکنش‌ها جمع زده می‌شود و بعد از کسر هزینه صبح روز بعد به حساب شما واریز می‌گردد. این فرآیند به شکل اتومات است و لزومی ندارد شما برای انجام این کار وارد پنل مدیریتی خود شوید.

مهم‌ترین کاربردهای لینک پرداخت

همان‌طور که اشاره کردیم اگر شما در فضایی به غیر از وبسایت از جمله پلتفرم‌های مختلف فعالیت کاری و تجاری دارید، می‌توانید برای مدیریت و سهولت در انجام تراکنش‌های مالی از درگاه پرداخت بدون وبسایت استفاده کنید. حالا این‌که دقیقاً لینک پرداختی مثل رایان پی در چه مواردی کاربرد دارد در زیر به آن‌ها می‌پردازیم.

لینک پرداخت رایان پی

لینک پرداخت برای کسب‌وکارهای فعال در اینستاگرام و تلگرام: با یک نگاه کلی به اطراف‌تان خواهید دید که با جادوی اینترنت و برنامه‌های اینترنتی بسیاری از مردم مرتب با پلتفرم‌هایی مثل تلگرام و به‌خصوص اینستاگرام سروکار دارند و همین موضوع هم باعث شده است بسیاری از فروشندگان در این برنامه فعالیت کاری داشته باشند. یکی از کاربردهای اصلی خدمات لینک پرداخت در واقع برای صاحبان این نوع فروشگاه‌ها است که بتوانند مسیر پرداخت را برای مشتریان خود سرعت ببخشند.

لینک پرداخت برای جمع‌آوری حمایت مالی: اجازه بدهید این مطلب را با یک مثال شروع کنیم. همان‌طور که می‌دانید این‌روزها استریم کردن و به اشتراک گذاشتن آن به خصوص در آپارات بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در واقع استریمرها با تولید و پخش محتوای آنلاین برای بازدیدکنندگان خود می‌توانند به غیر از راه تبلیغات از حمایت مالی طرفداران خود بهره ببرند و برای این منظور به ساخت لینک پرداخت حمایت مالی (دونیت) و قرار دادن آن در صفحه آپارات بپردازند. به طور کلی استفاده از لینک پرداخت دونیت برای افرادی که در تولید محتواهای کاربردی و آموزشی هستند راهی برای کسب درآمد و جمع‌آوری پول از طرف حامیان آن‌هاست.

لینک پرداخت برای پرداخت درب منزل: یکی از بهترین روش‌ها در پرداخت درب منزل استفاده از درگاه است؛ در این روش می‌توانید لینک را در اختیار مشتری قرار بدهید تا بعد از دریافت کالا و محصول از پیک پول را واریز کند یا این‌‌که لینک هر محصول را به شکل qr روی محصول بچسبانید تا با اسکن آن بتواند پول را واریز کند.

لینک پرداخت برای امور خیریه: با ورود اینترنت به زندگی افراد و تغییر سبک زندگی پرداخت در امور خیریه هم از طریق لینک بسیار باب شده است‌. مدیران موسسات خیریه یا مسئولان جمع‌آوری صدقات و نذرورات به راحتی می‌توانند با تهیه لینک و ساخت لینک عمومی یا لینک مجزا برای هر کدام از امور خیر آن را در اختیار خیرین قرار بدهند تا روند جمع‌آوری مبالغ به سرعت و با نظم بهتری انجام بشود.‌

لینک پرداخت برای امور شخصی: یک سری امور مالی به زندگی‌های شخصی مرتبط می‌شوند و کنترل بیشتر روی این تراکنش‌ها افراد را ترغیب به استفاده از لینک پرداخت می‌کند. این امور شامل جمع‌آوری پول اجاره‌، شارژ ساختمان، وام‌های خانگی و دوستانه، هزینه‌ی مسافرت‌های زیارتی و سیاحتی گروهی و مواردی از این دست است.

کلام پایانی

لینک پرداخت اینترنتی مناسب تمام افرادی است که در فضایی به غیر از وب‌سایت دارای فروشگاه آنلاین هستند و در پلتفرم‌ها و موقعیت‌های مختلف با پرداخت‌های مالی سروکار دارند. این سیستم دارای مزایا و ویژگی‌هایی است که می‌تواند در انجام هر چه بهتر تراکنش‌های مالی شما کاربردی باشد و همان‌طور که در این مطلب پرداختیم سیستم‌هایی مثل سرویس لینک پرداخت رایان‌پی با دارا بودن ویژگی‌های کاربردی می‌توانند در ایجاد یک فروشگاه آنلاین و جذب مشتری بیشتر برای کسب‌وکار شما راه‌گشا باشند.

 

5/5 - (3 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *