مشاور سئو خوب

چگونه یک مشاور سئو خوب پیدا کنیم؟ ۵ معیار ضروری

خواندن این مطلب 3 دقیقه زمان میبرد

بروز‌رسانی‌شده در تاریخ 1402/09/11

در مقاله مشاوره سئو کیست؟ به صورت کلی با مشاور سئو آشنا شدیم. در این مقاله می‌خواهیم در مورد معیارهای انتخاب مشاور سئو خوب بیشتر صحبت کنیم. پس اگر قصد دارید جلسه مشاور سئویی ترتیب دهید، حتماً قبل از نهایی کردن جلسه، با این معیارها مشاوری که انتخاب کردید را بسنجید.

معیارهای انتخاب یک مشاور سئو خوب

معیارهای انتخاب مشاور سئو

برای هر انتخابی نیاز داریم تا گزینه‌های روی میز را با فیلترها و معیارهایی بسنجیم و بهترین گزینه را انتخاب کنیم. با این کار از سوخت شدن هزینه و انرژی و زمانمان جلوگیری خواهیم کرد. در ادامه مهم‌ترین معیارهای انتخاب یک مشاور سئو را بررسی می‌کنیم:

۱. تجربه و سابقه کار

اگر مشاور سئویی که برای سایت‌تان انتخاب می‌کنید سابقه خوبی داشته باشد، اطمینان قلبی شما برای هزینه و زمان گذاشتن پای حرف‌های او بیشتر می‌شود. در واقع یکی از ملاک‌هایی که اعتبار مشاور سئو را بیشتر می‌کند سابقه و تجربه اوست. پس حتماً قبل از انتخاب مشاور سئو در مورد سوابق و تجربیاتش تحقیق کنید.

۲. داشتن نمونه کار سئو

حقیقتاً مهم‌ترین ملاک ارزیابی کاربلد بودن یک مشاور سئو نمونه کارهای قبلی او است. حرف را که همه بلدند بزنند، تخصص در عمل باید نشان داده شود!

حتماً قبل از قرار مشاوره با یک سئوکار در مورد نمونه کارهای قبلی او تحقیق کنید. در گوشتان بگویم: مهم‌ترین نمونه کار یک سئوکار سایت خودش است. ببینید او چه گلی بر سر خودش زده.

۳. بررسی تجربه مشتریان قبلی

این مورد در ادامه معیار قبلی است. اگر در نمونه کارهایی که بررسی کردید امکان برقراری تماس با صاحب آن سایت بود، حتماً با او تماس بگیرید و در مورد رضایتش و تجربه‌اش با مشاور سئو از او بپرسید. تحقیقات محلی همیشه جواب است.

۴. نحوه پاسخگویی به مشتری

آداب حرفه‌ای‌گری و برخورد کاربلدانه با مشتری یکی از مهم‌ترین ملاک‌های شروع یک همکاری حرفه‌ای است. این که مشاور سئو به صورت حرفه‌ای برخورد کند، اطلاعات لازم و ضروری را از شما بخواهد، تا حدودی نشان می‌دهد که او چقدر کارش را بلد است.

۵. حضور در شبکه‌های اجتماعی

یکی از دوستان می‌گفت “سئوکار حرفه‌ای را باید در لینک‌های برتر گوگل پیدا کرد.” این حرف تا حدودی درست است. اما این روزها نقش شبکه‌های اجتماعی در مارکتینگ غیرقابل‌انکار است. اگر مشاور سئو مدنظر شما در شبکه‌های اجتماعی حضور داشته باشد حتماً او را رصد کنید و سطح دانش و حرفه‌ای‌گری او را بسنجید.

حالا که با مهم‌ترین معیارهای یک مشاور سئو کاربلد آشنا شدید باید به یک سؤال پاسخ دهیم:

مهم‌ترین ویژگی یک مشاور سئوکار بلد چیست؟

یک سئوکار حرفه‌ای، باید علاوه بر مهارت‌های لازم در زمینه سئو به زبان انگلیسی آشنا باشد. صبر و پشتکار زیادی داشته باشد. بتواند با ابزارهای مختلف سئو به صورت حرفه‌ای کار کند و در نهایت اخلاق را فدای نتیجه نکند و به رعایت سئوی کلاه سفید و قوانین گوگل پایبند باشد.

کلام آخر

در این مقاله نکاتی را به شما گفتیم که شاید در ظاهر ساده و بدیهی است، اما دقت به همین نکات در انتخاب بهترین مشاور سئو به شما کمک می‌کند تا فرایند سئو سایت‌تان را با لذت و آرامش بیشتری پیش ببرید و به نتیجه برسید.

پیشنهاد ما این است که حتماً مقاله بهترین دوره سئو را مطالعه کنید و آموزش سئو را در برنامه خودتان قرار دهید. در این صورت است که می‌توانید با تسلط بیشتری فرایند سئو سایتتان را رصد و مدیریت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *