۳ تا از بهترین فونت‌ های خوشنویسی فارسی (رایگان و پولی)

خواندن این مطلب 2 دقیقه زمان میبرد

بروز‌رسانی‌شده در تاریخ 1403/02/29

زبان فارسی از معدود زبان‌هایی است که با احساس آمیخته شده! این حس را نه تنها در گفتار بلکه در نوشتار فارسی هم می‌توانیم درک کنیم.

یکی از آن دسته فونت‌هایی که به ما حس آرامش می‌دهد فونت خوشنویسی است. این دسته فونت را می‌توانید برای موضوعاتی مثل تقدیرنامه، اعلامیه‌ها، موضوعات فرهنگی و هنری، نوشتن داستان‌های تاریخی، اشعار و آیه‌ها و… استفاده کنید.

تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید و با ۳ تا از بهترین فونت‌های خوشنویسی آشنا شوید.

 

1. فونت رهروان

فونت رهروان بر پایهٔ خط ثلث با حفظ روحیه خوشنویسی طراحی شده است. رهروان فونتی رها و هماهنگ است که فضای بصری جدیدی از این خوشنویسی اصیل را نمایش می‌دهد.

فرم‌های رها و خطوط ظریف در بدنه حروف این فونت به خصوص در ابعاد بزرگ، جلوه‌ای ویژه و منحصر به فرد به آن داده است.

مشاهده فونت رهروان در فونت ایران

2. فونت ایران نستعلیق

کشیدگی در نوشته‌ها، تغییر فرم حروف نستعلیق، تغییر جایگاه نقطه‌ها ایران نستعلیق را یک فونت خوشنویسی استاندارد با رعایت قوانین کشیدگی درست تبدیل کرده و تا امروز در ۳ نسخه طراحی و منتشر شده است.

دانلود رایگان فونت ایران نستعلیق

3. فونت میرعماد

میرعماد قزوینی از اساتید خبره هنر خوشنویسی ایرانی است. خط میرعماد اوج شکوفایی و کمال خط نستعلیق بوده و فونت میرعماد با ویژگی‌های زیر از آن الهام گرفته شده:

  • کشیدگی‌های بلند و موزون
  • تحریرهای ظریف و هنرمندانه
  • رعایت دقیق تناسبات
  • استفاده هنرمندانه از فضای خالی
  • قوت و استواری

فونت میرعماد با دقت و ظرافت بسیار بالایی طراحی شده و به خط اصیل میرعماد بسیار نزدیک است و نسبت به سایر فونت‌های خوشنویسی تنوع و ظرافت بیشتری دارد.

دانلود رایگان فونت میرعماد

 

خب تا اینجا با ۳ تا از بهترین و محبوب‌ترین فونت‌های خوشنویسی آشنا شدید، وقت جمع‌بندی مطالب است!

سخن آخر

فونت‌های خوشنویسی از آن دست فونت‌هایی هستند که ارتباط خیلی نزدیکی با کاربر می‌گیرند. قبلاً در مورد بهترین فونت‌ های دست نویس هم این موضوع را گفتیم. اگر موضوع محتوایتان معنوی، عرفانی، هنری و… است و به نحوی احساسات مخاطب را درگیر می‌کند فونت‌های خوشنویسی می‌توانند به شما کمک کنند.

در این مقاله ۳ فونت محبوب خوشنویسی را به شما معرفی کردیم. اگر قصد خرید دیگر فونت‌های فارسی را دارید حتماً با کد تخفیف فونت ایران hicontent20 نسخه اصلی فونت را تهیه کنید.

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *