بهترین فونت کارت ویزیت

بهترین فونت کارت ویزیت کدام است؟ [۶ فونت جذاب]

خواندن این مطلب 3 دقیقه زمان میبرد

بروز‌رسانی‌شده در تاریخ 1403/02/29

یکی از ابزارهای مهمی که سازمان‌ها و متخصصان برای ارتباط با مشتریانشان استفاده می‌کنند کارت ویزیت است. برای یک سازمان یا متخصص هیچ چیز مهم‌تر از این نیست که در ذهن مخاطب یا مشتریانش بماند.

اگر مقالات معرفی فونت‌ های کانتنت را مطالعه کرده باشید می‌دانید که فونت‌ها ویترین محتوا و برند شما هستند و اولین چیزی که در یک کارت ویزیت به چشم مخاطب می‌آید فونت آن است.

فونتی که در کارت ویزیت خود استفاده می‌کنید باید توجه را به خود جلب کند و خوانا باشد. این دو ویژگی برند شما را متمایز و در ذهن مخاطب ماندگار می‌کند.

در ادامه با ما همراه باشید و با ۶ فونت مناسب کارت ویزیت آشنا شوید.

1. فونت کلمه

فونت کلمه با ساختاری هندسی و منظم پویایی و انرژی خاصی به کلمات می‌دهد و برای استفاده‌های تبلیغاتی و کارت ویزیت کسب‌وکارهای خلاق و نوین مناسب است.

کلمه یک فونت قدرتمند و خودنما است و این قدرت را در قالب کلمات به مخاطب منتقل می‌کند. این ویژگی به شدت آن را برای استفاده در کارت ویزیت‌ها جذاب کرده است.

نکته: فونت کلمه در ۴ وزن از زبان فارسی، عربی، انگلیسی، اردو و کردی پشتیبانی می‌کند.

مشاهده فونت کلمه در فونت ایران

2. فونت ایران سنس

ساده اما جذاب، رسمی و با شخصیت! کلماتی است که ایران سنس را توصیف می‌کنند.

ایران سنس یک فونت با ریشه در خط نسخ با صورتی مدرن و مینیمال است. گردش‌های زیاد در حروف ایران‌سنس حس و حال انسانی و طبیعی آن را قوی‌تر کرده و حداکثر خوانایی را به مخاطب می‌دهد.

نکته: علاوه بر ۱۱ وزن، یک استایل نقطه پیوسته نیز در بستهٔ حرفه‌ای فونت ایران‌سنس قرار دارد.

مشاهده فونت ایران سنس در فونت ایران

3. فونت ایران‌یکان

ایران یکان فونتی هندسی و مدرن اما سیال با شخصیتی متعادل و میانه‌رو است. وجود منحنی‌ها و نزدیک‌تر بودن شکل حروف به ساختار نسخ این فونت را خوانا می‌کند. این ویژگی‌ها به مخاطب یک حس مدرن آمیخته با آرامش و قدرت می‌دهد و این فونت را یک انتخاب جذاب برای استفاده در کارت ویزیت کرده است.

نکته: آخرین نسخه ایران‌یکان در ۱۱ وزن منتشر شده است.

مشاهده فونت ایران یکان در فونت ایران

4. فونت پلاک

پلاک یک فونت سنس با حداقل تنوع ضخامت، منحنی‌های بسیار، دندانه‌ها و چشم‌های بزرگ و فشردگی در ارتفاع سطرها است. این ویژگی‌های ظاهری پلاک را به یک فونت مدرن، روان، دارای حس انسانی و واضح و خوانا و گزینه مناسب برای استفاده‌های تبلیغاتی و نمایشی به خصوص متون کوتاه (مثل کارت ویزیت) تبدیل کرده است.

نکته: خانواده فونت پلاک در ۸ وزن و ۳ زبان انگلیسی، فارسی و عربی منتشر شده است.

مشاهده فونت پلاک در فونت ایران

5. فونت دانا

دانا یک فونت هندسی و نزدیک به خط نسخ اما مدرن و معاصر است. این هندسه از ترکیب خط مستقیم و دایره شکل گرفته و به جز در موارد بسیار کم سعی شده از منحنی آزاد استفاده نشود. همچنین راستای عمودی در فونت دانا دارای کمی زاویه بوده و از خط عمودی در ترسیم حروف استفاده نشده است.

تمام این ویژگی‌های ظاهری دانا را خواناتر کرده و به آن حس و حال پویا و زنده می‌دهد. می‌توان گفت فونت دانا با این ویژگی‌ها یک انتخاب هوشمندانه برای کارت ویزیت است.

نکته: این فونت در ۱۳ وزن به همراه اعداد فارسی منتشر شده است.

مشاهده فونت دانا در فونت ایران

6. فونت پیدا

فونت پیدا ساختاری هندسی، کنتراست ضخامت حداقل و شکل نوآورانه حروف با ویژگی‌های خطوط سنتی مثل نسخ دارد. کاراکترهای فونت پیدا با فرم‌های به‌دور از پیچیدگی فضاهای منفی منظمی دارند.

پیدا روحیه‌ای پرانرژی، برون‌گرا و مدرن دارد و خوانایی بسیار بالای این فونت آن را برای متن‌های کوتاه کارت ویزیت گزینه مناسبی کرده است.

نکته: فونت پیدا در ۹ وزن و ۳ زبان فارسی، عربی و انگلیسی منتشر شده است.

مشاهده فونت پیدا در فونت ایران

 

خب وقت جمع‌بندی مطالب برای ۶ فونت مناسب کارت ویزیت رسیده!

سخن آخر

اهمیت ماندگاری در ذهن مخاطب برای برند هایی که قصد دارند سهم خوبی از بازار را نصیب خودشان کنند بسیار بالاست. اما به یاد داشته باشید که همیشه توجه به جزئیات است که تفاوت‌ها را رقم می‌زند! حتی فونت کارت ویزیت هم اهمیت بسیار بالایی در برندینگ و ماندگاری کسب‌وکار شما دارد و نباید در انتخاب آن سهل‌انگاری کرد.

امیدواریم ۶ فونت معرفی شده در این مطلب برای کارت ویزیت شما مناسب باشد. هر چند فونت‌ها جذاب دیگری هم برای این هدف وجود دارند.

اگر قصد خرید فونت کارت ویزیت را دارید و دنبال کد تخفیف فونت ایران هستید، با کد hicontent۲۰ بیش از ۲۰% کمتر پرداخت کنید.

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *