محسن حبیبی سئو

محسن حبیبی راد کیست؟ بیوگرافی کامل از زبان خودش

خواندن این مطلب 6 دقیقه زمان میبرد

بروز‌رسانی‌شده در تاریخ 1402/07/04

شاید کسی انتظارش را نداشت پسری که تابستان‌ها در خشکشویی پدرش کار میکرد، امروز به یکی از اینفلوئنسرهای حوزه سئو در ایران تبدیل شود.

محسن حبیبی راد به عنوان اولین بلاگر تخصصی سئو در ایران شناخته می‌شود و بنیانگذار سایت مودینگ وی که مرجع دانلود و ویرایش بازی در ایران است؛ همچنین سال ۹۹ وب‌سایت برتر آموز را راه‌اندازی کرد.

محسن حبیبی در این سال‌ها تلاش کرده تا فرهنگ سئو را در ایران جا بیندازد و افراد زیادی با آموزش سئو او به درآمدهای زیادی رسیدند.

به گفته خودش کلمه کلیدی آموزش سئو به خاطر فرهنگسازی او، در نگرش همه شرکت‌های سئو و سئوکاران ایران تحولی ایجاد کرد و باعث بهبود صفحات آنان هم شد. در مقاله بهترین دوره سئو راجع به دوره سئو محسن حبیبی به صورت مفصل صحبت کردیم.

در حال حاضر (۱۴۰۱.۴.۱) فالوورهای پیج اینستاگرام محسن حبیبی راد (۱۲۷.۸۵۳) بوده و اولین پیج اینستاگرام سئو بالای ۱۲۰ هزار نفر را در اختیار دارد که در نوع خود اتفاقی شگفت آور در اکوسیستم SEO به حساب می‌آید. (در زمان آپدیت مقاله یعنی ۱۴۰۲.۷.۴ فالوورهای پیج اینستاگرام محسن ۳۹۱ هزار نفر است)

از خشک‌شویی پدر تا سئو

محسن حبیبی سئو

آقای حبیبی راد متولد بهمن ماه سال ۱۳۷۲ در شهر زیبای گنبد طاووس است. پدرش یک مغازه خشکشویی داشت که محسن در سه ماه تعطیلی فصل تابستان در آنجا به کار مشغول بود. البته هر فرد موفقی در دوران کودکی در تابستان چنین کارهایی را تجربه کرده است.

محسن در اینباره می‌گوید: در مغازه پدرم یک میز بود که من لپ تاپم را روی آن قرار می‌دادم و آموزش نگاه می‌کردم و سپس آموزش‌ها را روی سایت عملی انجام می‌دادم؛ دوران سختی اما واقعاً شیرینی هم بود.

رشته مهندسی مکانیک در شهر خودمان قبول شدم و می‌خواستم همین رشته را ادامه بدم اما به خاطر پیشنهاد خانواده و دوستانم، رشته را به مکانیک هواپیمایی تغییر دادم و سرانجام به این دلیل از شهر خودم به تهران رفتم. البته رشته مکانیک هواپیمایی آن چیزی نبود که من می‌خواستم، و بعد مدتی رهایش کردم چون واقعا پیشرفتی در این حوزه نمی‌دیدم.

در واقع تغییر رشته‌ باعث شد که من به تهران بروم و اونجا تمام دوره‌های آموزشی حوزه دیجیتال مارکتینگ، طراحی سایت، سئو سایت و … را شرکت کردم که دقیقاً برگ برنده من، همین تصمیمات کوچک اما بزرگ بود.

حرف محسن: موفقیت‌های بزرگ حاصل تلاش‌های کوچک روزانه است، کافیست در روز یک قدم کوچک بردارید، آنوقت با گذشت زمان خواهید دید که به دستاوردهای بزرگی می‌رسید.

دوران دانشجویی محسن حبیبی راد

دوران دانشجویی محسن حبیبی راد

همزمان با کلاس‌های دانشگاهم، در کلاس‌های مختلف طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ و سئو ثبت نام کرده بودم. از جمله این کلاس‌ها می‌توانم به وبمستران هوشمند همیار وردپرس با تدریس علی حاجی محمدی، دوره کارخانه تولید اطلاعات مدیر سبز با آقای ژان بقوسیان ، جادوی سئو مدیروب و … اشاره کنم.

من محسن حبیبی در سال ۱۳۸۹ اولین فروشگاه اینترنتی خود را راه‌اندازی و طی یک ماه فروش خود را به بیش از ۴۵ میلیون تومان رساندم. همین موضوع باعث شد به طور جدی‌تر آموزش‌های کارم را دنبال کنم. سختی‌های زیادی در سرمای زمستان در جاده هراز و فیروزکوه که دائما برف بود، متحمل شدم اما با این شرایط می‌خواستم در تمام کلاس‌ها حضور پیدا کنم! از بس با اتوبوس‌ها رفت و آمد کرده بودم که تقریبآ با همشون رفیق شدم و از مسیر گرگان تا تهران با آن‌ها صحبت می‌کردم.

خلاصه از رفت و آمد بیزار شده بودم برای همین تصمیم گرفتم در خوابگاه بمانم. حدود ۸ ماه در خوابگاه بودم و با ۶ نفر در آنجا زندگی می‌کردم. (صرفاً بخاطر اینکه تهران بمانم و بیشتر روی کارهایم تمرکز داشته باشم)

همزمان با این کلاس‌هایی آموزشی که می‌رفتم، در یک آژانس هواپیمایی مشغول به کار شدم و مدتی سایت مسافرتی را از صفر تا صد به دست گرفتم که هم برایم تجربه بود و هم اینکه با انجام این کار ماهانه حدود ۱.۷ تومان حقوق می‌گرفتم.

بعد مدتی از آژانس بیرون آمدم تا در جای دیگری به صورت شراکتی کار کنم؛ می‌خواستم با یک چند شخص به صورت شراکتی کار کنم و یک کسب و کار را از صفر با آن‌ها توسعه دهم و متأسفانه این تصمیم پر از اشتباه بود اما تجربه خوبی برایم شد.

علاقه محسن به بازی و راه‌اندازی سایت گیمینگ

دقیقآ در سال ۱۳۸۸ عاشق بازی‌های کامپیوتری شده بودم، از کلوب بازی می‌خریدم و روی کامپیوتر نصب می‌کردم و بعضی از بازی‌ها را در گوگل سرچ میزدم و اطلاعات کاملش را می‌خواندم؛ حتی در تمام همایش‌های گیمینگ که برگزار می‌شد، شرکت داشتم.

سال ۱۳۹۰ در میهن بلاگ یک وبلاگ زدم و تمام بازی‌هایی که نصب می‌کردم را به صورت مقاله دلی نقد و بررسی می‌نوشتم. در سال ۱۳۹۱ با یک سایت بازی در زمینه PES آشنا شدم به دلیل اینکه کاربر فعال بودم، از من درخواست نوشتن مطلب در این سایت کردند. بخاطر علاقه زیاد به این کار، بدون اینکه پولی بگیرم، فعالیتم را شروع کردم؛ با اینکه سایت Pestools منحل شده اما با این حال هنوز چندتا از مطالبم در گوگل وجود دارد.

بعد از تجربه نویسندگی و کارهای مختلف بالاخره فروشگاه اینترنتی خود را در سال ۱۳۹۶ به نام مودینگ وی راه‌اندازی کردم. برای شروع یک محصولی آماده کرده بودم (پک تکمیل کننده بازی Pes) که در سایت میفروختم. فروش فوق العاده‌ای داشت و همین فروش زیاد استارت شروع حرفه‌ای من در سایت بود که توانستم به صورت تجربی چیزهایی درباره سئو سایت را یاد بگیرم.

سایت moddingway.ir رسماً در اواسط فروردین ماه ۱۳۹۶ متولد شد و در اولین گام، کار خود را از ادیت و ویرایش سری بازی‌های رایانه‌ای PES و FIFA شروع کرد.

داستان سایت آموزشی برتر آموز محسن حبیبی راد

محسن حبیبی راد برتر آموز

من محسن حبیبی در ۱۰ سال اخیر با کلی تجربیات و چالش روبرو شدم؛ از صفر آموزش دیدم و با اجرای هر چیزی که یاد می‌گرفتم با تجربه‌تر شدم. تا اینکه با راه‌اندازی سایت و پیجم تصمیم گرفتم آن چیزی که یاد می‌گیرم را به افراد زیادی بگویم تا اگر کسی مثل خودم بخواهد شروع کند، این همه چالش نداشته باشد.

برای همین باید پرقدرت و سرسختانه روی کارم قفلی میزدم؛ دیگر شوخی بردار نبود و باید هر چیزی که یاد گرفته بودم را بروز می‌دادم، تا اینکه فک و فامیل، دوست و آشنا نگویند این همه کار اینترنتی پس چی شد! یعنی الکی این همه مدت وقت خود را هدر داده بودی! این حرف‌ها برایم خیلی سخت بود و انگیزه‌ای عجیب به این که بیشتر کار کنم، داشتم.

سال ۹۹ بود که تصمیم گرفتم سایت برتر آموز را بسازم و به جایگاه خیلی خوبی برسانم. به صورت قفلی فعالیتم را روی سایت شروع کردم و به خود گفتم که اگر از پس این کار بر نیایی و نتوانی این سایت را بالا بیاوری، یعنی هیچی بلد نیستی!

واقعیت اینکه من هیچ شکی به دانش و تجربه خودم نداشتم، طبق برنامه پیش رفتم و دقیق روی آن کار کردم. دوران سخت اما پر از تجربه بود و در نهایت صفر تا صد آن را ابتدا خدا و بعد سئو برایم ساخت.

خدا را شکر سایت برتر آموز طی یک سال و نیم اول خود به آن جایگاهی که در نظرم بود، رسید و روزانه به طور میانگین بیش از ۴ هزار بازدیدکننده دست یافت. اما باید بدانید که تازه ۲۰ درصد از آن ۱۰۰ درصدی که مدنظرم بود انجام شده است. ایده‌های زیادی دارم که هنوز آنها را اجرایی نکرده‌ام. اولین کار بزرگی که برای سایت برترآموز انجام دادم، تعویض قالب که در تیر ۱۴۰۱ رونمایی شد.

کلی حرف، انتقاد و ذهنیت اشتباه پشت سر سایت برتر آموز وجود دارد که این مسئله کاملآ طبیعی است! این حرف‌ها اصلآ برایم مهم نیست چون می‌دانم که قرار است به چیزی تبدیل شود که من فقط لبخند میزنم و به خود می‌گویم چه چیز خوبی می‌سازی که مورد توجه قرار گرفته است، این یعنی مسیرم دقیقاً درست بوده و بدون شک پرقدرت‌تر از قبل ادامه می‌دهم …

حرف دلی محسن حبیبی راد: موفقیت مسیر یک شبه نیست و اگر الان حال خوب یک نفر را می‌بینید، بدانید که احتمالا گذشته سختی داشته و برای رسیدن به آن کلی تلاش کرده تا بتواند چیزی که می‌خواهد را بسازد. رفتن به بهترین و گرانترین هتل‌ها و سفرها، کمترین پاداشی هست که می‌توانم به خود بدهم و تازه اول مسیرم است و همچنان سرسختانه برای هدف بزرگ و عجیبی که در ذهن دارم تلاش می‌کنم.

4.8/5 - (5 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *