free vs premium courses

کدام روش یادگیری؟ (دوره رایگان یا پولی)

خواندن این مطلب 2 دقیقه زمان میبرد

بروز‌رسانی‌شده در تاریخ 1402/12/14

برای شنیدن پادکست‌های سریالی نحوه آموزش دیدن به کانال تلگرامی های کانتنت مراجعه و هشتگ #دوره_آموزشی را سرچ کنید

اگر آمار افرادی که دوره‌های رایگان یک مهارت را گذرانده‌اند با تعداد افرادی که در آن مهارت به موفقیت رسیدند را کنار هم بگذاریم متوجه یک حقیقت مهم می‌شویم؛ مسیر مشخصی که دوره‌های پولی به شما می‌دهند در دوره‌های رایگان وجود ندارد.

در ادامه این مطلب به این سؤال پاسخ می‌دهیم که فایده دوره‌های رایگان چیست؟ چرا باید در دوره‌های پولی شرکت کنیم؟ پس با ما همراه باشید تا یک‌بار برای همیشه تکلیف دوره‌های رایگان را مشخص کنیم!

فایده دوره‌های رایگان چیست؟

آموزش رایگان خوب است؛ اما فقط برای آشنایی!

اگر حتی یک دوره رایگان هم شرکت کرده باشید با من هم نظر هستید که هدف اصلی این نوع آموزش‌ها، آشنایی ابتدایی شما با آن موضوع بوده و به شما یک دید و چشم‌اندازی در مورد آن می‌دهد. هیچ‌وقت با آموزش‌های رایگان متخصص نمی‌شوید.

چرا دوره‌های پولی؟

در ادامه این مطلب ۵ دلیل به شما می‌دهیم که چرا باید در دوره‌های پولی شرکت کنید.

۱. سرفصل‌های دوره‌های پولی کامل است و چیزی از قلم نیفتاده.

۲. تمرین‌های اصولی و هدفمند دارد.

۳. پشتیبانی حرفه‌ای و به‌دردبخور دارد.

۴. به شما مسیر هدفمند در آموزش داده و شما را از یک نقطه مشخص به سطح بالاتری هدایت می‌کند.

۵. برای موفقیت باید بهایش را بپردازید. اگر در مسیر موفقیت و متخصص شدن در یک مهارت فقط به دوره‌ها و مطالب رایگان اکتفا کرده یا از دوره‌های کامل و پولی که به‌رایگان و غیرقانونی منتشر شده استفاده کنید، شما در مسیر بیراهه هستید.

نکته خیلی مهم:

ما از اهمیت دوره‌های پولی گفتیم، اما یادتان باشد شما بهترین دوره آموزشی از بهترین استاد هم ببینید، اما به دانسته‌ها و آموخته‌هایتان عمل نکنید به درد نمی‌خورد! کسب دانش بدون عمل به آن آب در هاون کوبیدن است.

مسیر درست آموزش دیدن به این صورت است که آموزش ببینید، عمل کنید، بازخورد بگیرید و اصلاح کنید. در این فرایند است که شما متخصص شده و می‌توانید کارهای بزرگ انجام دهید.

کلام آخر

در این مطلب کوتاه سعی کردیم خیلی واضح در مورد اهمیت آموزش‌های غیررایگان با شما صحبت کرده و جایگاه آموزش‌های رایگان را برایتان مشخص کردیم. امیدواریم در مسیر آموزش دیدن انتخاب‌های درست و خوبی داشته باشید. ما در های کانتنت تمام تلاشمان را می‌کنیم که در انتخاب یک دوره آموزشی مناسب کنار شما باشیم.

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *