بهترین دوره پایتون

بهترین دوره آموزش پایتون کدام است؟ (رایگان و پولی)

خواندن این مطلب 6 دقیقه زمان میبرد

بروز‌رسانی‌شده در تاریخ 1402/06/16

دنیای برنامه‌نویسی مثل دنیای آدم‌ها، زبان‌های مختلفی دارد که هرکدام برای هدفی خاص استفاده می‌شوند. همان‌طور که شما هم می‌دانید، پایتون یک زبان برنامه‌نویسی سطح بالا و شی گرا بوده، بر اساس داده‌ها کار می‌کند و به راحتی توسط انسان قابل درک است.

برای آموزش زبان برنامه‌نویسی مثل یادگیری یک زبان خارجی باید از کسی آن را بیاموزید که کاملاً روی آن زبان مسلط بوده و چم و خم آن دستش باشد.

در این مطلب ما 4 دوره آموزشی پایتون سون لرن، سبز لرن، دوره مقدماتی جادی و دوره نابغه ها را بررسی کرده‌ایم. اگر مدت‌هاست به دنبال بهترین دوره های آموزش پایتون بوده‌اید، وقتش رسیده که در این مقاله با آن‌ها آشنا شوید. پس تا انتها با ما همراه باشید.

اهمیت آموزش پایتون؟

دوره آموزشی پایتون

اگر شیفته دنیای برنامه‌نویسی هستید، خودتان بهتر میدانید که بدون دیدن یک آموزش اصولی اصلاً امکان ندارد حتی یک خط کد را به درستی بنویسید چه برسد به اینکه بتوانید از آن پول بسازید!

بنابراین مثل یک کودکی که برای برقراری ارتباط با دیگران باید حرف زدن را درست یاد بگیرید، کسی که بخواهد وارد دنیای کد نویسی شود هم باید به درستی آن را بیاموزد تا بتواند منظورش را برساند.

معیارهای انتخاب بهترین دوره آموزش پایتون؟

برای انتخاب بهترین دوره پایتون باید فاکتورهایی را در نظر بگیرید تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید. ما در های کانتنت این فاکتورها را در قالب یک پادکست کوتاه برایتان توضیح داده‌ایم. قبل از اینکه ادامه مقاله را بخوانید حتماً این پادکست را گوش کنید.

امیدوارم پادکست بخش قبلی را به دقت گوش داده باشید. در ادامه مقاله به معرفی و بررسی بهترین دوره های پایتون می‌پردازیم.

نکته مهم: تمام اطلاعات نوشته شده، از نظرات دانشجویان و صفحات دوره‌ها گردآوری شده است. این مطلب در بازه زمانی‌های مشخص قطعاً آپدیت می‌شود.

۱. آموزش پایتون سون لرن

آموزش پایتون سون لرن

از حق نگذریم، دوره آموزش پایتون سون لرن جزو کامل‌ترین دوره این نقد و بررسی است.

این دوره در 244 جلسه و طی 90+ ساعت، از صفر تا سطح پیشرفته مباحث مربوط به پایتون را پوشش می‌دهد. در ابتدا شما با مسیرهای برنامه‌نویسی آشنا می‌شوید، سپس سراغ تقویت مهارت حل مسئله می‌روید و بعد از این دو مرحله وارد برنامه‌نویسی با پایتون می‌شوید.

دوره توسط آقای لقمان آوند و حسین رمضان پور تدریس می‌شود. آقای لقمان آوند مدیر مجموعه سون لرن است و به آموزش موضوعات اطراف پایتون می‌پردازد (شبکه، گیت هاب و…) آقای حسین رمضان پور مدرس خود پایتون است. 3 منتور متخصص هم برای پاسخ به سؤالات در طول دوره همراه دانشجویان هستند.

مزایا

• مقدماتی تا فوق پیشرفته – کاملا پروژه محور

• تدوین باکیفیت ویدیوها

• پشتیبانی یکساله

• گارانتی بازگشت وجه ۱ ماهه

معایب

• قیمت نسبتا بالای دوره

• طولانی بودن دوره (یادگیری را فرسایشی می‌کند)

دانشجویان دوره چه می‌گویند؟ 

اکثر شرکت‌کنندگان دوره، به کامل بودن مباحث اشاره می‌کنند. طبق بررسی‌های انجام شده با این پکیج آموزشی، هیچ نیازی به دوره‌های دیگر از نظر محتوا ندارید و پس از آن می‌توانید سراغ ساخت پروژه خودتان بروید.

یک کلیک تا یادگیری پایتون از سون لرن فاصله دارید

۲. آموزش پایتون سبزلرن

آموزش پایتون سبزلرن

لقب بهترین آموزش پایتون برازنده سبز لرن است. این دوره 77 ساعت بوده و در زمان آپدیت این محتوا (16 شهریور 1402)، 44314 دانشجو در آن ثبت‌نام کرده‌اند.

آموزش پایتون سبز لرن، طی 13 فصل توسط رضا دولتی، از زیر صفر و پایه‌ترین تا پیشرفته‌ترین مباحث را پوشش داده است. در هر قسمت کلی پروژه و تمرین حل می‌شود. هم چنین بعد از تکمیل شدن هر مبحث یک پروژه متوسط در ویدیوی ۲۰-۳۰ دقیقه‌ای کار می‌شود. پس از این پروژه می‌توان خیالتان راحت باشد که مبحث به خوبی برایتان جا افتاده است.

دوره پایتون سبزلرن در ابتدا با قیمت ۶ میلیون تومان در حال فروش بود اما پس از مدتی سیاست این مجموعه تغییر کرده و به صورت رایگان در اختیار عموم قرار داده‌اند. بنابراین تمام آنچیزی که در یک دوره پولی انتظار دارید، در این دوره موجود است (دوره برای مدت محدودی رایگان شده)‌.

سبزلرن در صفحه محصول نوشته:

“برای خلق این دوره انرژی و زمان زیادی صرف شده است” اما از آنجایی که بیشتر افراد تا دوره‌ی رایگان می‌بینند، بی کیفیتی در ذهن‌شان نقش می‌دهند که حتما کلی پول خرج کنند تا به آموزش ارزش بدهند، باید خیالتان را راحت کنیم که ما برای این دوره حتی پشتیبانی هم در نظر گرفتیم و مدت محدودی این دوره پولی را رایگان به اشتراک می‌گذاریم.

مزایا

• پروژه محور بودن

• پشتیبانی رایگان

• تدوین عالی

• مدرس خوش بیان

معایب

• ندارد

شرکت‌کننده‌گان دوره چه نظری دارند؟

با توجه به نظرات مثبت دانشجوها و بررسی‌های انجام شده، می‌توان دوره سبزلرن را به عنوان بهترین دوره پایتون رایگان معرفی کرد. برای مشاهده نظرات دانشجویان این دوره به صفحه مربوط به آن در سایت سبز لرن مراجعه کنید

شرکت در دوره آموزشی سبز لرن به مدت محدود رایگان

۳. دوره پایتون مقدماتی جادی

دوره پایتون مقدماتی جادی

یکی از بهترین دوره های پایتون، دوره پایتون جادی میرمیرانی است. جادی از طریق سایت مکتب خونه ۲ دوره آموزش پایتون مقدماتی و پیشرفته را ارائه کرده است؛ ما اینجا دوره مقدماتی را بررسی می‌کنیم (برای گذراندن دوره پیشرفته باید ابتدا دوره مقدماتی را ببینید).

در دوره پایتون مقدماتی مکتب خونه، طی 6 فصل و حدود ۵۷ ساعت، شما با مفاهیم و دستورات مختلف زبان پایتون آشنا می‌شوید و به حل تمرین‌ها و پروژه‌های مختلف می‌پردازید.

۳ تا نکته مهم درباره این دوره آموزشی:

۱. حدودا ۴ سال از انتشار دوره می‌گذرد و تا به امروز هیچ گونه آپدیتی روی دوره اعمال نشده است. با توجه به آپدیت‌های نرم‌افزار پایتون و فریم ورک‌های آن، شاید هنگام گذراندن دوره کمی با چالش و ابهام روبه‌رو شوید.

۲. آقای جادی در دوره‌هایش بجای اسلاید پاورپونیت، به صورت زنده روی صفحه نمایش اطلاعات مورد نیاز را می‌کشد.

۳. دنبال آموزش پایتون جادی رایگان نباشید؛ چند قسمت به صورت رایگان در یوتیوب گذاشته شده است.

مزایا

• تسلط بالای مدرس نسبت به موضوع

• شخصیت دوست داشتنی مدرس

• آموزش مفاهیم با مثال‌های متعدد

• قیمت پایین دوره

معایب

• ضعف میکروفن و کیفیت پایین تدوین فیلم‌ها

• عدم ارائه آپدیت

نظرات کاربران چیست؟

در زمان نگارش این مقاله (16 شهریور 1402)، 25702 نفر به این پکیج رأی داده‌اند و ۹۵٪ دانشجوها از دوره آموزشی رضایت داشته‌اند. هر چند افرادی هستند که از سطح بالای دوره و اشاره نکردن به برخی از موضوعات آموزشی شکایت داشتند.(این موضوع، جزئی از شخصت و نحوه تدریس مدرس است. آقای جادی برخی از وظایف را به عهده خود دانشجو می‌گذارد تا مهارت جستجو کردن را به خوبی یاد بگیرند).

اگر با مفاهیم برنامه‌نویسی هیچ آشنایی ندارید، بهتر است با دوره درک برنامه نویسی جادی شروع کنید، سپس دوره مقدماتی و پیشرفته پایتون را بگذرانید.

همین الان پایتون را از متخصصش یاد بگیرید

۴. آموزش پایتون نابغه ها

آموزش پایتون نابغه ها

یکی از دوره‌های دیگر آموزش پایتون، از سایت نابغه ها منتشر شده است. این دوره به مفاهیم پایه و اصلی پایتون می‌پردازد، اما انتظار مفاهیم پیچیده همراه با مثال‌های سخت را نداشته باشید. این آموزش حدود ۲۵ ساعت بوده است.

این آموزش در 17 بخش، طی 156 ویدیو و حدود ۲۵ ساعت، منتشر شده است. مطالب هر فصل به صورت عمیق بررسی نشده، در واقع هدف هر مبحث درک آن مطلب است. برای مثال در قسمت معرفی توابع پایتون، ابتدای مبحث راجع به دلیل استفاده از آن است و سپس چندین کاربرد آن معرفی می‌شود.

به صورت کلی این دوره شروع خوبی برای راه برنامه نویسی است، ولی قرار نیست تمامی مطالب به صورت کامل و جامع صحبت شود.

مزایا

• داشتن نمونه ویدیو از دوره آموزشی

• فن بیان خوب مدرس

• تدوین عالی

• قیمت مناسب

• پشتیبانی به صورت نامحدود

معایب

• کار نکردن روی مباحث پیشرفته

• دوره از آبان 1400 آپدیت نشده

نظرات کاربران راجع به دوره پایتون نابغه ها

در قسمت دیدگاه‌ها تقریبا ۹۰٪ دانشجوها بازخوردهای مثبتی از دوره گرفته‌اند. با توجه به نظرات خوب و موارد بررسی شده دوره نابغه ها جزو بهترین دوره پایتون است.

به جمع نابغه‌های پایتون بپیوندید

 

نکته بسیار مهم: کامل بودن یک دوره آموزشی دلیل نمی‌شود که شما با گذراندن آن به تسلط کافی موضوع می‌رسید. توصیه می‌شود پس از دیدن کل دوره و اجرای تمرینات، خودتان چندین پروژه مختلف کار کنید؛ سپس حوزه مورد علاقه خودتان در برنامه نویسی را انتخاب کنید و دوره مخصوص آن حوزه را بگذرانید.

اگر از دنبال کنندگان های کانتنت هستید، مقالات آپدیت شده بهترین دوره سئو و بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ را داغِ داغ بخوانید.

جمع‌بندی: بهترین دوره آموزش پایتون کدام است؟

در ابتدای مقاله به اهمیت آموزش دیدن برای یادگیری پایتون اشاره کردیم. اگر تا اینجای مقاله را مطالعه کرده‌اید، یعنی الان شما 4 تا از بهترین دوره های آموزش پایتون را می‌شناسید. وقت آن رسیده است که این دوره‌ها را با معیارهای انتخاب دوره آموزشی و هم چنین شرایط و اهداف خودتان فیلتر کنید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

اگر هرکدام از این دوره‌ها را دیده‌اید، لطفاً تجربه خودتان را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. ما از بازخوردهای شما در به روز و کاربردی بودن مقالاتمان استفاده می‌کنیم.

4.1/5 - (7 امتیاز)
اشتراک گذاری

4 یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *