بهترین دوره پایتون

بهترین دوره آموزش پایتون کدام است؟ (رایگان و پولی)

خواندن این مطلب 4 دقیقه زمان میبرد

بروز‌رسانی‌شده در تاریخ 1402/03/03

اگر مشغول خواندن این مقاله هستید، احتمالا درباره چیستی پایتون، کاربرد و درآمد این شغل تحقیق کرده‌اید؛ الان تصمیم دارید در یک دوره ۰ تا ۱۰۰ پایتون شرکت کنید. در ادامه بدون هیچ حاشیه‌ای ۴ تا از بهترین دوره های پایتون را با هم بررسی می‌کنیم و در نهایت شما دوره مناسبی را انتخاب می‌کنید.

⭐️ نکته مهم: تمام اطلاعات نوشته شده این مقاله، از نظرات دانشجویان و صفحات دوره‌ها گردآوری شده است. این مقاله در بازه زمانی‌های مشخص قطعا آپدیت می‌شود.

۱. آموزش پایتون سون لرن

از حق نگذریم، دوره آموزش پایتون سون لرن جزو کامل‌ترین دوره این نقد و بررسی است.

در این دوره از صفر تا صد مباحث مربوط به پایتون آموزش شده است. در ابتدا شما با مسیرهای برنامه نویسی آشنا می‌شوید، سپس سراغ تقویت مهارت حل مسئله می‌روید و بعد از این دو مرحله وارد برنامه نویسی با پایتون می‌شوید.

دوره توسط آقای لقمان آوند و حسین رمضان پور تدریس می‌شود. آقای لقمان آوند مدیر مجموعه سون لرن است و به آموزش موضوعات اطراف پایتون می‌پردازد (شبکه، گیت هاب و…) آقای حسین رمضان پور مدرس خود پایتون است.

مزایا

• مقدماتی تا فوق پیشرفته – کاملا پروژه محور

• تدوین باکیفیت ویدیوها

• پشتیبانی یکساله

• گارانتی بازگشت وجه ۱ ماهه

معایب

قیمت نسبتا بالای دوره

دانشجویان دوره چه می‌گویند؟ 

اکثر شرکت‌کنندگان دوره، به کامل بودن مباحث اشاره می‌کنند. طبق بررسی‌های انجام شده با این پکیج آموزشی، هیچ نیازی به دوره‌های دیگر از نظر محتوا ندارید و پس از آن می‌توانید سراغ ساخت پروژه خودتان بروید.

۲. آموزش پایتون سبزلرن

دوره برنامه نویسی پایتون سبزلرن یکی از کاملترین دوره‌های آموزشی است. این دوره حدود ۱۰۰ الی ۱۵۰ ساعت بوده و تا حالا بیش از ۴۰۰۰ دانشجو در آن ثبت‌نام کرده‌اند.

آموزش از زیر صفر و پایه‌ترین مبحث شروع شده تا پیشرفته‌ترین مباحث‌. در هر قسمت کلی پروژه و تمرین حل می‌شود. همچنین بعد از تکمیل شدن هر مبحث یک پروژه متوسط در ویدیوی ۲۰-۳۰ دقیقه‌ای کار می‌شود. پس از این پروژه می‌توان خیالتان راحت باشد که مبحث به خوبی برایتان جا افتاده است.

پکیج پایتون سبزلرن در ابتدا با قیمت ۶ میلیون تومان در حال فروش بود اما پس از مدتی سیاست این مجموعه تغییر کرده و به صورت رایگان در اختیار عموم قرار داده‌اند. بنابراین تمام آنچیزی که در یک دوره پولی انتظار دارید، در این دوره موجود است (دوره برای مدت محدودی رایگان شده)‌.

سبزلرن در صفحه محصول نوشته:

“برای خلق این دوره انرژی و زمان زیادی صرف شده است” اما از آنجایی که بیشتر افراد تا دوره‌ی رایگان می‌بینند، بی کیفیتی در ذهن‌شان نقش می‌دهند که حتما کلی پول خرج کنند تا به آموزش ارزش بدهند، باید خیالتان را راحت کنیم که ما برای این دوره حتی پشتیبانی هم در نظر گرفتیم و مدت محدودی این دوره پولی را رایگان به اشتراک می‌گذاریم.

مزایا

• پروژه محور بودن

• پشتیبانی رایگان

• تدوین عالی

• مدرس خوش بیان

معایب

ندارد

شرکت‌کننده‌گان دوره چه نظری دارند؟

با توجه به نظرات مثبت دانشجوها و بررسی‌های انجام شده، می‌توان دوره سبزلرن را به عنوان بهترین دوره پایتون رایگان معرفی کرد.

دوره آموزشی سبزلرن به مدت محدود رایگان

۳. دوره پایتون مقدماتی جادی

یکی از بهترین دوره‌های آموزشی پایتون، دوره پایتون جادی میرمیری است. جادی از طریق سایت مکتب خونه ۲ دوره آموزش پایتون مقدماتی و پیشرفته را ارائه کرده است؛ ما اینجا دوره مقدماتی را بررسی می‌کنیم (برای گذراندن دوره پیشرفته باید ابتدا دوره مقدماتی را ببینید).

دوره مقدماتی مکتب خونه ۵۷ ساعت بوده و شما با مفاهیم و دستورات مختلف زبان پایتون آشنا می‌شوید و به حل تمرین‌ها و پروژه‌های مختلف می‌پردازید.

۲ تا نکته مهم درباره این دوره آموزشی:

۱. حدودا ۴ سال از انتشار دوره می‌گذرد و تا به امروز هیچ گونه آپدیتی روی دوره اعمال نشده است. با توجه به آپدیت‌های نرم‌افزار پایتون و فریم ورک‌های آن، شاید هنگام گذراندن دوره کمی با چالش و ابهام روبه‌رو شوید.

۲. آقای جادی در دوره‌هایش بجای اسلاید پاورپونیت، به صورت زنده روی صفحه نمایش اطلاعات مورد نیاز را می‌کشد.

مزایا

• تسلط بالای مدرس نسبت به موضوع

• شخصیت دوست داشتنی مدرس

• آموزش مفاهیم با مثال‌های متعدد

• قیمت پایین دوره

معایب

• ضعف میکروفن و کیفیت پایین تدوین فیلم‌ها

• عدم ارائه آپدیت

نطرات کاربران چیست؟

در زمان نگارش این مقاله ۲۲۷۲۲ نفر به این پکیج رای داده‌اند و ۹۵٪ دانشجوها از دوره آموزشی رضایت داشته‌اند. هر چند افرادی به سطح بالای دوره و اشاره نکردن به برخی از موضوعات آموزشی شکایت دارند (آقای جادی به صورت کلی برخی از وظایف را به عهده خود دانشجو می‌گذارد تا مهارت جستجو کردن را به خوبی یاد بگیرند).

اگر با مفاهیم برنامه‌نویسی هیچ آشنایی ندارید، بهتر است با دوره درک برنامه نویسی جادی شروع کنید، سپس دوره مقدماتی و پیشرفته پایتون را بگذرانید.

۴. آموزش پایتون نابغه‌ها

یکی از دوره‌های دیگر آموزش پایتون، از سایت نابغه‌ها منتشر شده است. این دوره به مفاهیم پایه و اصلی پایتون می‌پردازد، اما انتظار مفاهیم پیچیده همراه با مثال‌های سخت را نداشته باشید. این آموزش حدود ۲۵ ساعت بوده است.

مطالب هر فصل به صورت عمیق بررسی نشده، در واقع هدف هر مبحث درک آن مطلب است. برای مثال در قسمت معرفی توابع پایتون، ابتدای مبحث راجع به دلیل استفاده از آن است و سپس چندین کاربرد آن معرفی می‌شود.

به صورت کلی این دوره شروع خوبی برای راه برنامه نویسی است ولی قرار نیست تمامی مطالب به صورت کامل و جامع صحبت شود.

مزایا

• داشتن نمونه ویدیو از دوره آموزشی

• فن بیان خوب مدرس

• تدوین عالی

• قیمت مناسب

• پشتیبانی به صورت نامحدود

معایب

• کار نکردن روی مباحث پیشرفته

نظرات کاربران راجع به دوره پایتون نابغه‌ها

در قسمت دیدگاه‌ها تقریبا ۹۰٪ دانشجوها بازخوردهای مثبتی از دوره گرفته‌اند. با توجه به نظرات خوب و موارد بررسی شده دوره نابغه‌ها جزو بهترین دوره پایتون است.

نکته بسیار مهم: کامل بودن یک دوره آموزشی دلیل نمی‌شود که شما با گذراندن آن به تسلط کافی موضوع می‌رسید. توصیه می‌شود پس از دیدن کل دوره و اجرای تمرینات، خودتان چندین پروژه مختلف کار کنید؛ سپس حوزه مورد علاقه خودتان در برنامه نویسی را انتخاب کنید و دوره مخصوص آن حوزه را بگذرانید.

جمع‌بندی: بهترین دوره آموزش پایتون کدام است؟

بعد بالا – پایین کردن دوره‌های مختلف، آخر سر ۴ تا از بهترین دوره های آموزش پایتون را بررسی کردیم. الان با اشاره به نقاط مثبت و منفی دوره‌ها، خرید پکیج آموزش پایتون برای شما راحت‌تر است.

با توجه به نقد و بررسی انجام شده، از نظر ما بهترین دوره‌ها به ترتیب: دوره پایتون سبزلرن، سون لرن، مکتب خونه و نابغه‌ها هستند. انتخاب دوره نهایی وظیفه خود شماست.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *