دوره تحقیق کلمات کلیدی

بهترین دوره تحقیق کلمات کلیدی [بررسی ۵ آموزش کاربردی]

خواندن این مطلب 5 دقیقه زمان میبرد

بروز‌رسانی‌شده در تاریخ 1402/07/02

احتمالا این جمله را بارها شنیده‌اید که: تحقیق کلمات کلیدی (keyword Research) اولین و پایه‌ای‌ترین قدم در سئوی سایت است. اگر این قدم پایه‌ای را درست نچینید، وقت، انرژی و پولتان را از دست خواهید داد. شخصا بعد از 3 سال فعالیت در های کانتنت متوجه شدم که پایه‌های اولیه سایت کج بنا شده و پاشنه آشیل های کانتنت دقیقآ کیبورد ریسرچ نادرست است.

قبل از خواندن این مقاله، اگر اطلاعات درستی از هدف جستجوی کاربر ندارید، پیشنهاد می‌کنم تجربیاتم را در صفحه search intent چیست بخوانید.

خشت اول سئو، انتخاب کلمه کلیدی درست است، آن را کج نگذارید! وگرنه تا ثریا دیوار سایتتان کج میرود.

چرا تحقیق کلمات کلیدی مهم است؟

اهمیت تحقیق کلمات کلیدی

فرض کنید یک مقاله‌ای بسیار عمیق و اختصاصی در سایت‌تان منتشر کرده‌اید. وقتی بفهمید هیچ‌کس مقاله شما را نمی‌خواند، چه احساسی به شما دست می‌دهد؟ اهمیت کلمات کلیدی اینجا مشخص می‌شود.

کلمات کلیدی همان عبارت‌هایی هستند که کاربران در گوگل جستجو می‌کنند. پس اگر ما کلمات مرتبط با حوزه فعالیت‌مان را به‌درستی انتخاب کنیم، به دیده شدن محتوا و محصولات‌مان کمک کرده‌ایم.

۵ دوره آموزشی تحقیق کلمه کلیدی

دوره آموزشی تحقیق کلمه کلیدی

راستش را بخواهید دوره تحقیق کلمه کلیدی کاربردی کمی در وب فارسی وجود دارد. بعد کلی بالا و پایین کردن دوره‌های مختلف، به ۵ آموزش خوب رسیدم که در ادامه هرکدام را بررسی خواهم کرد.

برای انتخاب دوره مناسب: سرفصل‌ها، مدت زمان پشتیبانی، عملی بودن دوره را بررسی کرده و سبک تدریس مدرس را ببینید، سپس باتوجه به هدف، زمان و بودجه بهترین دوره را انتخاب کنید.

1. دوره عملی تحقیق کلمات کلیدی دیجیتالینگ

دوره تحقیق کلمات کلیدی دیجیتالینگ

اگر برای یک‌بار هم کارتان گیر پیدا کردن کلمات کلیدی برای تولید محتوا یا سئو افتاده باشد، متوجه دنیای گسترده و پر پیچ و خم واژه‌ها شده‌اید.

هدف از دوره تحقیق کلمات کلیدی دیجیتالینگ، تبدیل شما از یک فرد مبتدی به یک جستجوگر حرفه‌ای کلیدواژه‌ها است! به همین دلیل این دوره از دو فاز تئوری و عملی تشکیل شده است که در بخش تئوری پاسخ پرسش‌هایی مثل هدف مخاطب از جستجو چیست؟ مخاطب اصلی من کیست؟ و چگونه کلیدواژه موردنظرم را انتخاب کنم؟ دریافت می‌کنید و با ابزارهایی که دستیار کمکی شما در این راه هستند آشنا می‌شوید.

و اما برگ برنده دوره! *فاز عملی*

در بخش دوم، شما به همراه مدرس دوره با تمام چالش‌های واقعی یک پروژه فرضی دست و پنجه نرم می‌کنید و به محک ارزش هر واژه و کیبورد‌هایی که رقبا نیز استفاده می‌کنند، می‌پردازید. در انتها می‌توانید تمامی نکات را در کسب‌وکار واقعی خود با کمک و همراهی مدرس پیاده‌سازی کنید.

یادتان باشد تحقیق کلمات کلیدی تنها محدود به سایت نیست و در شبکه‌های اجتماعی هم صورت می‌گیرد، که در این دوره به پیدا کردن کلیدواژه‌ها در اینستاگرام هم پرداخته شده‌ است.

برای جزئیات بیشتر دوره دیجیتالینگ کلیک کنید

2. دوره آموزش تحقیق کلمات کلیدی نوین

دوره تحقیق کلمات کلیدی نوین

برای پیدا کردن کلمات کلیدی درست و موثر برای کسب‌وکارتان خسته شده‌اید؟ دوره تحقیق کلمات کلیدی نوین به شما کمک می‌کند نیاز بازار را بشناسید و برای جذب بیشترین ترافیک از گوگل آماده شوید.

در این دوره 5 ساعته، کلماتی که مردم در گوگل برای جستجوی محصولات شما استفاده می‌کنند را به دست خواهید آورد. شناخت این کلمات کلیدی برای تمام سایت‌های اینترنتی ضروریست و همانند داشتن یک نقشه گنج، می‌تواند مسیر موفقیت سایت‌تان را ترسیم کند و جلوی اشتباهات مهلک شما را بگیرد.

در بخش عملی دوره، شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی، فایل کاملی از کلمات کلیدی خود را ایجاد کرده و کلمات پول‌ساز، ترافیک‌ساز و برندساز را از هم تفکیک کنید. همچنین، ارزش دقیق هر کلمه را برای کسب‌وکارتان تشخیص داده و تصمیم‌گیری‌های بهتری بر اساس آن بگیرید. تحلیل درست این تحقیقات برگ برنده‌ شماست.

برای آشنایی با سبک تدریس مدرس و محتوای دوره پیشنهاد می‌کنم به صفحه دوره بروید و به صورت رایگان فصل اول را دانلود کنید.

فصل اول دوره را به صورت رایگان دانلود می‌کنم

3. وبینار تحقیق کلمات کلیدی بصورت عملی در یک پروژه

دوره انتخاب کلمه کلیدی امین هاشمی

و اما وبینار پروژه محور ضبط شده امین هاشمی، یکی از بهترین دوره های آموزشی تحقیق کلمات کلیدی است. در این وبینار یاد می‌گیرید عبارات هدفمند کاربران در زمانی که به محصولات و خدمات شما نیاز دارند را شناسایی کنید.

خوبی این وبینار بخش عملی بودن آن است که 10 روش تحقیق کلمات کلیدی با ابزارهای مختلف (تماما رایگان) آموزش داده می‌شود. همچنین با موضوعات میزان سرچ و سختی کلمات، درآوردن کلمات مهم رقبا، کانسپت کلمه کلیدی، 6 اشتباه مدرس و… آشنا می‌شوید.

برای یادگیری تمام آموزه‌های وبینار، باید تمام تمرینات را عملی پیاده‌سازی کنید. توجه داشته باشید که دوره تحقیق کلمات کلیدی آقای هاشمی در سایت شخصی aminhashemy.ir به‌زودی قرار داده می‌شود. فعلا برای دسترسی به دوره با پشتیبان این مجموعه از طریق تلگرام یا تماس تلفنی در ارتباط باشید.

آیدی تلگرام:megaseosupportشماره تماس: 09917216941

4. آموزش تحقیق کلمات آکادمی منظم

دوره تحقیق کلمات آکادمی منظم

دوره تحقیق کلمات کلیدی سایت منظم توسط آقای عادل طالبی، از برترین استراتژیست‌ها و مدرسان کسب‌وکارهای اینترنتی ارائه شده است. این دوره در 33 جلسه به مدت 8 ساعت محتوای ویدئویی هرآنچیزی که در انتخاب کلمه کلیدی نیاز دارید را به شما آموزش می‌دهد.

آنالیز رقبا، انتخاب کلمه کلیدی، انواع کلمات کلیدی، 7+ ابزار کیبورد ریسرچ تعداد اندکی از سرفصل‌های دوره است. این دوره در مقایسه با دوره‌های معرفی شده از سطح پیشرفته‌تری برخوردار است.

آقای عادل طالبی می‌گوید که: اگر فرآیند تحقیق کلمات کلیدی اشتباه پیش برود، به نتایج اشتباهی می‌رسیم، این را کی می‌فهمیم؟ شاید 6 ماه، 1 سال یا حتی 3 سال!

دیدن سرفصل‌های دوره تحقیق کلمات کلیدی عادل طالبی

5. دوره انتخاب کلمات کلیدی وبین سئو

دوره انتخاب کلمات کلیدی وبین سئو

آموزش تحقیق کلمات کلیدی وبین سئو کاملا پروژه محور است؛ در این دوره بجای استفاده از کلمه کلیدی از هدف کلمه استفاده می‌شود؛ مدرس دوره می‌گوید: کلمه کلیدی مُرد.

با پیشرفت الگوریتم‌های گوگل و تغییرات شگفت انگیز هوش مصنوعی دیگر نمی‌توانیم روی کلمه کلیدی تمرکز کنیم بلکه باید به دنبال اهداف کاربران باشیم و با تولید محتواهای درست پاسخ حسابی به هدف کاربر بدهیم.

هدف کلمه کلیدی، انواع آن، بهترین روش تحقیق، شناسایی کلمات کلیدی رقیب، کار با ابزارها و… چند سرفصل‌ دوره است. در این دوره آموزشی، شما دستورالعمل قدم به قدم تحقیق برای درک درست عبارت‌های جستجو شده توسط کاربران را درک کرده و نگاه عمیقی به عبارت‌ها بدست می‌آورید. در نهایت با جذب ترافیک هدفمند بیشترین سود را از سئو سایت کسب خواهید کرد.

برای جزئیات بیشتر دوره کیورد ریسرچ وبین سئو کلیک کنید

جمع‌بندی

اولین و مهم‌ترین قدم برای سئو سایت، انتخاب کلمات کلیدی است. اگر این قدم را درست برندارید، تمام زحمات بعدی شما هدر خواهد رفت. پس در انتخاب دوره‌ای که تحقیق کلمات کلیدی را درست و اصولی یاد داده باشد دقت زیادی داشته باشید. در این مقاله ۵ تا از بهترین آموزش‌های کیبورد ریسرچ را بررسی کردیم. انتخاب بهترین گزینه بر عهده شماست.

در آخر به شما پیشنهاد می‌کنم که حتماً سری به ۲ مقاله «بهترین دوره سئو» و «بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ» بزنید. در این مقالات بهترین دوره‌های آموزشی بررسی شده‌اند، مطمئنناً به دردتان می‌خورد.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *