انتخاب دوره سئو

۹ نکته طلایی که قبل از انتخاب دوره سئو باید بدانید!

خواندن این مطلب 5 دقیقه زمان میبرد

بروز‌رسانی‌شده در تاریخ 1402/12/23

از وقتی اکثر خریدها آنلاین شده، دقت خریداران در انتخاب آنچه قصد دارند بخرند هم بالاتر رفته است. تجربه خرید نامناسب و به‌دردنخور تلخ است، اما اگر در خرید دوره آموزشی انتخاب نامناسبی داشته باشید، تلخی آن چندبرابر می‌شود. چون علاوه بر هزینه، وقت، انرژی و مهم‌تر از همه انگیزه‌تان برای یادگیری را از دست می‌دهید.

در این مقاله قصد داریم به‌صورت اختصاصی معیارهای خرید یک دوره سئو خوب را با هم بررسی کنیم تا احتمال شکست خوردن در خرید دوره سئو به شدت کم شود.

در ادامه ۹ نکته مهم را به شما خواهیم گفت تا به کمک آن‌ها بتوانید بهترین دوره سئو را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید درباره سئو بیشتر بدانید، قبل از خواندن این مقاله، سری به صفحه شغل سئو چیست بزنید.

پیشنهاد ویژه: اگر هیچ آشنایی با سئو ندارید حتما مقاله‌های دوره رایگان سئو و بهترین سایت های آموزش سئو را مطالعه کنید تا با سئو بهتر و بیشتر آشنا شوید.

۱. تجربه و مهارت تدریس مدرس دوره

انتخاب دوره سئو با تجربه

یکی از مهمترین پارامترهایی که در انتخاب دوره سئو باید به آن توجه کنید، تجربه پروژه‌های مدرس دوره است.

به نظرم کسی شایستگی تدریس سئو را دارد که خودش در دل ماجرا بوده و به قول معروف استخوان خردکرده این کار باشد. جدای از تسلط به مباحث و اصول سئو، این تجربیات مدرس است که برگ برنده آن دوره می‌شود.

یک مدرس سئو باید بداند درد یک سایت چیست و به راه درمانش هم آگاه باشد. در این صورت است که دانشجویانش هم می‌توانند در مسیر او پیش بروند. پس قبل از خرید یک دوره سئو حتماً سوابق مدرس را بررسی کنید.

نکته مهم: فقط به سابقه مدرس اکتفا نکنید! کلی نکته دیگر هم هست که باید در مورد مدرس دوره بررسی شوند، پس ادامه مطلب را حتماً بخوانید.

علاوه بر تجربه مدرس دوره، نوع انتقال مفاهیم، تسلط و فن بیان مدرس هم خیلی مهم است. پس حتما بررسی کنید که مدرس آن دوره چقدر در انتقال اطلاعات خوب عمل می‌کند؟

افراد زیادی هستند که علم و دانش خوبی دارند، اما وقتی بحث انتقال اطلاعات میشه بسیار ضعیف عمل می‌کنند و نمی‌توانند مباحث را به خوبی بیان کنند.

برای اینکه بفهمید یک مدرس چقدر در بیان اطلاعاتش قوی هست باید آموزش‌های رایگان مدرس دوره را مشاهده کنید. اگر مدرس در انتقال اطلاعات خوب بود و شما توانستید با او ارتباط برقرار کنید، یک قدم به دوره‌اش نزدیک‌تر می‌شوید. پس حتما فرمتی از آموزش‌های مدرس را ببینید.

۲. بروز بودن مباحث دوره

وقتی با گوگل سروکار دارید، محکومید به آپدیت بودن و مطالعه کردن؛ قوانین سئو روز به روز در حال تغییر هستند و این تغییرات توسط الگوریتم‌های گوگل به صورت هفتگی و ماهانه انجام می‌شود و این چالشی است که تمام سئوکاران دنیا با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

پس قبل از خرید دوره سئو، به دنبال جواب این سؤال باشید: آیا این دوره مطابق آخرین تغییرات الگوریتم‌های گوگل است؟

۳. جامع بودن دوره

اگر با سئو در حد سلام و علیک آشنا باشید حتماً می‌دانید که دنیای گسترده‌ای پیشروی شماست. به‌صورت کلی در حال حاضر مباحث کلی سئو به ۳ دسته سئو داخلی، خارجی و تکنیکال تقسیم می‌شوند. هر کدام از این موضوعات اصلی، بسیار وسیع و پر از نکات مهم هستند. پس دوره‌ای که ادعا می‌کند جامع است باید تمام مباحث اصلی سئو را پوشش دهد. حتماً بررسی کنید.

۴. عملی بودن دوره

این نکته هم نیاز به توضیح اضافه‌ای ندارد، سئو یعنی اقدام! پس نمی‌شود با اسلاید و پاورپوینت سئوکار شد! سئوکار در دل میدان جنگ ساخته می‌شود. پس دوره سئویی مناسب است که هر مبحثی را به‌صورت کاملاً عملی و کاربردی به شما یاد دهد. در این صورت است که عمیق یاد می‌گیرید.

۵. زمان دوره سئو

زمان دوره سئو

یکی دیگر از مواردی که در انتخاب دوره سئو باید در نظر بگیرید مدت زمان دوره است.

مدت زمان دوره در آموزشی مثل سئو که مباحث گسترده‌ای دارد، نشان میدهد که این دوره چقدر همه مباحث را پوشش داده است. البته که این موضوع معیار اصلی نیست؛ ولی یک تکه از پازل انتخاب یک دوره سئو مناسب است.

برای اینکه یک مدرسی دوره جامع سئو برگزار کند حداقل به ۳۰ ساعت از زمان نیاز دارد تا تمام مباحث را پوشش دهد.

هیچ مدرسی نمی‌تواند در عرض ۵ ساعت و ۱۰ ساعت مباحث سئو را به صورت جامع (فوت و فن‌ها، چک لیست‌ها، ذکر نکات کلیدی و…) آموزش دهد. مگر اینکه به‌صورت سطحی و با اسلاید سر و تهش را جمع کرده باشد.

اگر مدت زمان دوره کوتاه بود و استاد دوره ادعا می‌کرد تمام مباحث سئو را به شما آموزش می‌دهد به احتمال زیاد می‌خواهد از هر بخش چند نکته را به شما بگوید.

۶. هزینه دوره سئو

هزینه هم در انتخاب دوره سئو نقش مهمی دارد. اما چقدر برای یک دوره هزینه کنیم؟

به‌صورت متوسط و با بررسی‌های ما میانگین دوره‌های خوب سئو که امروز تدریس می‌شود از ۳ میلیون تومان شروع و تا ۱۵ میلیون تومان هم می‌رود. بسته به سرفصل‌ها، مدرس و نوع تدریس و خدمات آن دوره متفاوت است.

یادتان باشد هزینه‌ای که برای دوره سئو پرداخت می‌کنید یک سرمایه‌گذاری است. چون مهارتی را یاد می‌گیرید که هسته اصلی کسب‌وکارهای آنلاین است و با اولین پروژه حداقل دو برابر پول دوره را بدست می آورید. (حتما مقالات کسب درآمد از سئو و درآمد سئوکار را مطالعه کنید تا بهتر متوجه منظورم شوید)

۷. گارانتی بازگشت وجه

این مورد را به عنوان یک آپشن برایتان قرار دادیم. اگر دوره‌ای گارانتی بازگشت وجه داشت، خیلی خوب است و تا حدودی برای خرید آن با خیال راحت اقدام می‌کنید. اما اگر نداشت هم خیلی اتفاق بدی نیفتاده! بقیه موارد را بررسی کنید، آنها مهم‌تر هستند.

۸. نظرات شرکت‌کننده‌گان قبلی دوره سئو

نظرات شرکت کننده گان قبلی دوره سئو

اگر می‌خواهید بدانید که دوره مدنظرتان چقدر ارزش خرید دارد، حتماً نظرات دانشجویانش را جویا شوید. البته فقط به خواندن نظرات و دیدن ویدئوهای مصاحبه با دانشجویان اکتفا نکنید و اگر توانستید حتماً با دانشجویان ارتباط گرفته و تحقیق میدانی انجام دهید.

باز هم می‌گوییم که معیارهای این مقاله به‌تنهایی نباید ملاک باشند؛ بلکه باید با هم پازل انتخاب بهترین دوره را تکمیل کنند.

۹. پشتیبانی دوره

بگذارید در یک جمله اهمیت پشتیبانی را به شما بگوییم:

دوره بدون پشتیبانی مثل خانه بدون سقف است! همین‌قدر بی‌معنی و به‌دردنخور!

سئو یک مهارت تجربی بوده و کسب تجربه بدون همراهی یک مربی و پشتیبان بسیار زمان بر، پر هزینه و تقریباً غیرممکن است.

هر چه در دوره اطلاعات حرفه‌ای یاد بگیرید، اما پشتیبانی ضعیفی از شما بشود عملآ کارهایتان را به تعویق می‌اندازید.

یک دوره سئو خوب باید حداقل ۳ ماه پشتیبانی حرفه‌ای داشته باشد. اگر بخواهیم یک مثال فوق العاده از پشتیبانی بزنیم باید به پشتیبانی دوره مگاسئو اشاره کنیم. هر جلسه پشتیبانی این دوره خودش یک دوره کامل است و مادام العمر بوده و در سال ۱۴۴+ وبینار پشتیبانی برگزار می‌شوند.

خب به پایان معیارهای انتخاب دوره سئو رسیدیم، وقت جمع بندی مطالب است.

نتیجه گیری

در این مقاله نکات مهم انتخاب بهترین دوره سئو را با شما در میان گذاشتیم. حتماً قبل از خرید هر دوره سئو این نکات را بررسی کرده تا بتوانید یک تجربه خوبی از آموزش سئو به خودتان هدیه بدهید. پیشنهاد می‌کنیم این معیارها را در دوره‌های معرفی شده در مقاله بهترین دوره سئو پیدا کرده و در یک دوره خوب شرکت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

2 یک نظر

    1. پویا شهری نویسنده ارسال پاسخ

      سلام آقای اکبری

      بله در اکثر دوره های سئو به راه های درآمدزایی هم پرداخته میشه، در این رابطه پیشنهاد می‌کنم مقاله “کسب درآمد از سئو” های کانتنت را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *