بهترین دوره آموزش پاورپوینت

بهترین دوره آموزش پاورپوینت کدام است؟ (مرور یک تجربه واقعی)

خواندن این مطلب 5 دقیقه زمان میبرد

بروز‌رسانی‌شده در تاریخ 1402/06/24

توجه: این مقاله بر اساس تجربه واقعی نویسنده آن نوشته شده است.

چند روزی بود که یادگیری مهارت کار با پاورپوینت در ذهنم می‌چرخید. مثل همیشه به دوست قدیمی، گوگل عزیز سر زدم و خواستم بهترین دوره های پاورپوینت را به من نشان بدهد. طبق معمول وقت‌هایی که در گوگل جستجو می‌کنیم، این بار هم با سیلی از مطالب رایگان و غیر رایگان در مورد پاورپوینت روبرو شدم.

تصمیم گرفتم با دوست عزیزم پویا شهری – مدیر سایت های کانتنت – صحبت کنم و از او مشورت بگیرم. در نتیجه تمام جستجوها و مشورت‌ها تصمیم بر این شد که بین دوره های پاورپوینت جیب استور، جادوی پاورپوینت، سایت لیموناد و دوره پاورپوینت بیشتر از یک نفر، بررسی دقیقی انجام بدهم و در قالب یک مقاله در سایت منتشر کنیم. با این کار هم من توانستم بهترین دوره پاورپوینت را برای خودم انتخاب کنم و هم این مقاله برای استفاده کاربران های کانتنت متولد شد.

چرا تصمیم گرفتم دوره آموزشی پاورپوینت تهیه کنم و از مطالب رایگان استفاده نکنم؟

راستش را بخواهید برای پیدا کردن یک دوره رایگان پاورپوینت، یوتیوب را هم زیر و رو کردم؛ اما چیزی که نصیبم شد یک سری ویدیوها پراکنده و نیمه حرفه‌ای بود. برای من که به دنبال کسب درامد از پاورپوینت هستم این ویدیوها اصلاً به کارم نمی‌آمد. پس تصمیم گرفتم که حتماً در یک دوره آموزشی پولی شرکت کنم که هم مهارت را اصولی یاد بگیرم و هم پشتیبانی مدرس را هم داشته باشم.

قبل از اینکه ادامه داستان پیدا کردن دوره پاورپوینت را به شما بگویم، از شما می‌خواهم حتماً مقاله معیارهای انتخاب بهترین دوره را مطالعه کنید. چون نکات این مقاله در انتخاب بهترین دوره پاورپوینت به من خیلی کمک کرد.

1. دوره آموزش حرفه‌ای پاورپوینت جیب استور

پاورپوینت جیب استور

اگر چه جیب استور سابقه زیاد و رتبه‌های خوبی در نتایج گوگل دارد، اما این مجموعه را در جستجوهای اینستاگرامی پیدا کردم؛ انصافاً یکی از بهترین دوره‌هایی که در فضای اینترنت به تازگی منتشر شده، دوره پاورپوینت جیب استور است.

محمد احمدی، مدرس این دوره از سال 98 با راه‌اندازی سایت جیب استور، قالب‌های آماده برای ارائه‌های دانشجویی را منتشر کرده است.

دوره پاورپوینت جیب استور به صورت کاملاً پروژه محور و عملی آموزش داده شده و طبق صحبتی که با مدرس دوره داشتم، چندین آپدیت جدید با موضوعاتی مثل طراحی از صفر تا صد یک پروژه، روش‌های کسب درآمد از پاورپوینت و… در حال آماده شدن است.

هم‌اکنون این دوره در 5 فصل و تقریباً 13 ساعت آموزش سربرگ‌ها، آموزش طراحی پاورپوینت منودار، طراحی اینفوگرافیک‌های حرفه‌ای، ساخت پست و استوری اینستاگرام، متحرک سازی پاورپوینت با استفاده از انیمیشن و ترنزیشن، استفاده از کاراکترهای آماده و کار با آن‌ها، آموزش کامل قسمت زوم و ساخت ارائه‌های پرزی، آموزش کامل قسمت مورف، طراحی پاورپوینت‌های سه بعدی، ضبط صدا روی پاورپوینت، اسلایدمستر در پاورپوینت و… را پوشش می‌دهد.

مزایا

 • کاملاً عملی و پروژه محور بودن
 • پشتیبانی و ارتباط مستقیم با مدرس
 • آپدیت رایگان
 • دسترسی به پروژه‌های انجام شده
 • پرداخت قسطی
 • قیمت مناسب

معایب

 • ندارد

قبل از خرید این دوره، برای اینکه با نحوه بیان و تدریس مدرس این دوره آشنا شوید، حتماً به بخش آموزش سایت جیب استور یا پیج اینستاگرام این مجموعه سر بزنید.

پاورپوینت را از جیب استور یاد بگیرید

2. دوره آموزشی الفبای پاورپوینت مهدی ظاهری نیکو

دوره الفبای پاورپوینت

به جرات می‌توانم بگویم که الفبای پاورپوینت یکی از حرفه‌ای‌ترین دوره‌های آموزش پاورپوینت است که در 32 بخش و 12 ساعت آموزش، تمام آنچه برای یک ارائه ایده آل نیاز دارید را به شما یاد می‌دهد. همچنین برای این دوره 3 ساعت آپدیت رایگان هم در نظر گرفته شده است.

به گفته پشتیبانی مجموعه جادوی پاورپوینت، این دوره مخصوص کسانی است که می‌خواهند یک ارائه حرفه‌ای و اثرگذار انجام دهند.

پیج اینستاگرام مجموعه جادوی پاورپوینت یکی از پرمخاطب‌ترین پیج‌های آموزشی در حوزه پاورپوینت است. مدرس این مجموعه مهدی ظاهری نیکو، حدود 6 سال سابقه فعالیت حرفه‌ای در حوزه پاورپوینت دارد و هم‌زمان با آموزش آنلاین، در فضای دانشگاهی و سازمانی هم به آموزش پاورپوینت مشغول است.

مزایا

 • سرفصل‌های حرفه‌ای
 • عملی بودن دوره
 • پشتیبانی در واتساپ
 • قیمت مناسب

معایب

 • ندارد

حتماً قبل از تهیه دوره الفبای پاورپوینت، به پیج این مجموعه و صفحه مخصوص این دوره در سایت جادوی پاورپوینت سر بزنید.

جادوی پاورپوینت را یاد بگیرید

3. دوره ساخت پاورپوینت جادویی سایت لیموناد

دوره پاورپوینت لیموناد

سایت لیموناد یک پلتفرم انتشار دوره است. وقتی با دوره پاورپوینت جادویی این سایت روبرو شدم اولین نکته‌ای که نظرم رو جلب کرد مدرس این دوره بود. این دوره نسخه قدیمی از دوره الفبای پاورپوینت مهدی ظاهری نیکو بوده و توسط خودش در سایت لیموناد منتشر شده است.

طبق گفته پشتیبانی مدرس آن، این دوره برای کسانی مناسب است که در حوزه تدریس و تولید محتوا مشغول به کار هستند.

در مورد این دوره باید بگویم که در 4 بخش، 50 درس و حدود 21 ساعت آموزش مباحثی مثل استفاده از کاغذ و سناريو حرفه‌ای، اصول گرافيکی طراحی اسلايد، جعبه ابزار اسلايد سازی، طراحی و انتخاب قالب فايل ارائه، تيتر نويسی حرفه‌ای، پاورپوينت در خدمت اينستاگرام، رسم نمودارهای رياضی مختلف و طراحی محور مختصات، مورف جادويی، پیاده‌سازی پرزی در پاورپوينت و ایده‌های خلاقانه برای تولید محتوا و تدریس به شما آموزش داده شده است.

مزایا

 • ضمانت بازگشت وجه
 • پشتیبانی و ارتباط با مدرس
 • قیمت مناسب
 • مدرس حرفه‌ای

معایب

 • ندارد

حتماً به صفحه این دوره در سایت لیموناد سر بزنید و توضیحات کامل‌تر این دوره را مطالعه کنید.

طعم لذت بخش آموزش را با لیموناد بچشید

4. دوره ساخت اسلاید و پاورپوینت فوق حرفه‌ای بیشتر از یک نفر

دوره پاورپوینت بیشتر از یک

این دوره، اولین آموزشی بود که گوگل به من معرفی کرد. همین ابتدا بگویم اگر یک سخنران هستید و می‌خواهید در جمع چند نفر ارائه‌ای داشته باشید، این دوره به شما کمک می‌کند تا بتوانید اسلایدهایتان را بر اساس روانشناسی آموزش و اثرگذاری بر مخاطب طراحی کنید.

پیام بهرام پور را که می‌شناسید! بیش از 500 سمینار برای بیش از 10 هزار نفر در سابقه این مدرس دیده می‌شود. او به خوبی ذهن آدم‌ها را می‌شناسد و تسلطش بر پاورپوینت و ذهن، باعث شده این دوره برای سخنرانان بسیار کاربردی باشد. هر آنچه برای طراحی و نحوه انتقال مفاهیم اسلایدها به مخاطب نیاز دارید را با این دوره یاد می‌گیرید. همچنین منابع غنی از تصاویر و موسیقی‌های رایگان و بدون کپی‌رایت به شما معرفی شده است.

بهرام پور در این دوره تمام اسلایدهای خودش را با دانشجویانش به اشتراک می‌گذارد. دوره در 8 قسمت و بیش از 10 ساعت، علاوه بر نکات حرفه‌ای اسلاید سازی و ارائه استاندارد، مبانی مقدماتی پاورپوینت هم آموزش داده شده است. برای شما که سخنران هستید، یک بخش از این دوره به معرفی یک پرزنتر حرفه‌ای اختصاص داده شده است.

مزایا

 • سرفصل‌های علمی و حرفه‌ای
 • دسترسی به اسلایدهای مدرس
 • مدرس با تجربه و دانش
 • گارانتی بازگشت وجه
 • این دوره، فراتر از یک دوره اسلاید سازی است

معایب

 • ندارد

شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر از این دوره با پشتیبانی مجموعه بیشتر از یک نفر ارتباط بگیرید.

تهیه دوره اسلاید سازی حرفه‌ای با پیام بهرام پور

جمع‌بندی: بهترین آموزش پاورپوینت

وقتی دوره‌های این مقاله را بررسی می‌کردم، از این که یک نرم‌افزار به ظاهر ساده انقدر پیچیدگی و ظرافت‌های خاص دارد واقعاً شگفت زده شدم. این سطح از نکات مهم و ظریف مرا مجاب کرد که حتماً از بین این دوره‌ها با توجه به هدفم، زمان و بودجه‌ام، یکی را انتخاب کنم. شما هم با بررسی این 4 دوره بهترین را انتخاب کنید و به دنیای جذاب و پول‌ساز پاورپوینت قدم بگذارید.

در آخر اگر دوست دارید در فضای آنلاین به صورت حرفه‌ای درآمد داشته باشید مقالات بهترین دوره سئو و بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ حتماً به شما ایده خواهند داد.

اگر دوست دارید بدانید من کدام دوره را انتخاب کردم، لطفاً در کامنت‌ها حدس بزنید تا در آپدیت بعدی این مقاله انتخاب خودم را با شما به اشتراک بگذارم 🙂

4.7/5 - (4 امتیاز)
اشتراک گذاری

4 یک نظر

 1. اکبر محمدی پاسخ

  من دوره الفبای پاورپوینت رو با توجه به سابقه مدرس و تدریس های حضوری و انلاین ، تهیه کردم ، بسیار عالی و کامل تر از تصورم کار شده بود ، ممنون از معرفی تون

 2. مهدی محمدی پاسخ

  سلام

  من برای امریه در یک سازمانی نیازه پاورپوینت کار کنم، برای این کار کدام دوره مناسبه؟

  1. پویا شهری پاسخ

   سلام مهدی عزیز

   برای کارای سازمانی دوره الفبای پاورپوینت، برای پروژه‌هایی مثه ارائه دانشجویی دوره جیب استور خوبه
   البته جیب استور برای سازمانی هم اوکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *