چرا آموزش ببینیم

چرا آموزش ببینیم؟ [بخاطر این ۳ دلیل باید یاد بگیریم]

خواندن این مطلب 2 دقیقه زمان میبرد

بروز‌رسانی‌شده در تاریخ 1402/12/01

برای شنیدن پادکست‌های سریالی نحوه آموزش دیدن به کانال تلگرامی های کانتنت مراجعه و هشتگ #دوره_آموزشی را سرچ کنید

در این مقاله قرار است در مورد اهمیت آموزش دیدن با هم صحبت بکنیم. در هر حوزه‌ای که بخواهید مهارت پیدا کنید و پول دربیاورید باید آموزش بینید، راه دیگری نیست.

اگر یک نگاهی به تاریخچه انسان بیندازیم می‌بینم که بشر همواره در حال خلق تجربه‌های جدیده! از درشکه تا ماشین‌های بدون راننده! از غذا خوردن با شیشه شیر تا خوردن با قاشق! همه اینها حاصل آموزش دیدن و افزایش مهارت‌های ما بوده است.

اما بیایید چند مورد از مهم‌ترین دلایل آموزش دیدن را با هم بررسی کنیم:

۱. آزموده را آزمودن خطاست!

حتماً شنیدید که میگن چرخ رو دوباره نباید اختراع کرد! در مورد آموزش هم همین است. وقتی یک نفر مسیری را رفته و تمام پیچ‌وخم آن را می‌داند عاقلانه اینکه ما بریم و از اطلاعات و تجربه اون شخص استفاده کنیم به‌جای اینکه خودمون زمان و هزینه و انرژی زیادی برای سعی و خطا در اون مسیر بزاریم.

۲. هر چیزی بهایی داره!

برای اینکه در هر مهارتی بتونیم اون نتیجه لازم رو بگیریم و اون حس اعتمادبه‌نفس حاصل از انجام درست یه مهارت رو داشته باشیم راهی جز آموزش دیدن نداریم. این زمان و هزینه‌ای که برای آموزش دیدن می‌گذاریم بهایی هست که باید در مسیر متخصص شدن بدیم.

۳. از غافله عقب نیفتید!

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های آموزش مستمر اینکه ما در اون حوزه همیشه به‌روز میشیم و از آخرین دانش‌های اون حوزه عقب نمی‌افتیم. این مورد علاوه بر اینکه ما رو متخصص‌تر میکنه و روی رشد کسب‌وکار و درآمدمون مؤثره، اعتمادبه‌نفس ما رو هم بیشتر میکنه.

خب تا اینجا در مورد ۳ تا از مهم‌ترین دلایلی که باید آموزش ببینیم صحبت کردیم.

گفتیم که:

با آموزش دیدن می‌توانیم از تجربه چند ساله دیگران استفاده کنیم.

آموزش دیدن تنها هزینه و بهاییه که برای ماهر شدن باید بدهیم.

با آموزش دیدن همیشه به‌روز هستیم.

هر چند آموزش انقدر مهمه که می‌توانیم در مورد دلایل آموزش دیدن تا صبح حرف بزنیم! اما این ۳ مورد به نظرم مهم‌ترین نکاتیه که اهمیت آموزش دیدن را برایمان یادآوری می‌کند. شما هم نکات دیگه‌ای در مورد اهمیت آموزش دیدن به نظرتون میرسه در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بزارید.

اگر دنبال یادگیری و نتیجه گرفتن از آموزش‌ها هستید، نوشته‌های چرا از آموزش‌ها نتیجه نمی‌گیریم و چیکار کنیم که از آموزش‌ها نتیجه بگیریم را حتما بخوانید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *