فونت کاور اینستاگرام

۵ فونت جذاب برای طراحی کاور اینستاگرام

خواندن این مطلب 3 دقیقه زمان میبرد

بروز‌رسانی‌شده در تاریخ 1403/02/16

کار اصلی فونت‌ها چیست؟ به نظر من فونت‌ها ویترین محتوای ما هستند. اولین چیزی که مخاطب قبل از مطالعه متن ما به چشمش می‌آید فونت نوشته است. پس برای اینکه در نگاه اول مخاطب را عاشق خودمان کنیم باید در انتخاب فونت دقت زیادی داشته باشیم.

یکی از جاهایی که اهمیت فونت مناسب بیشتر به چشم می‌آید پست‌های اینستاگرام است. در این شلوغی پیج‌ها باید متمایز و در چشم بود! پس اگر پیجی در اینستاگرام دارید بیایید ببینیم چه فونت‌هایی برای کاور پست اینستاگرام مناسب هستند.

 در ادامه با ۵ فونت مناسب کاور اینستاگرام بیشتر آشنا می‌شوید.

۱. فونت دماوند

این فونت یک تایپ فیس دوزبانه سنگین، اصیل، قدرتمند و منعطف دارد. تمرکز اصلی در طراحی حروف فونت دماوند ایجاد تعادل بین فضاهای مثبت و منفی، چشم‌ها و کاسه‌ها بوده و ویژگی‌هایی مثل لحن و قدرت منسجم، حس رسمی بودن و تعادل در فضای منفی و مثبت گره‌ها دماوند را یک فونت غیر فانتزی با لحنی آرام و مناسب تیترهای رسمی و جدی به ما معرفی می‌کند.

مشاهده فونت دماوند در فونت ایران

 

۲. فونت کولاک

شما با یک فونت فوق سنگین به سبک نسخ روبرو هستید. فونت کولاک با هدف مقابله فضای سنگین مثبت با حداقل فضای منفی در یک سطح طراحی شد. کولاک فقط یک وزن دارد و برای استفاده در عنوان‌های رسمی و دارای مفاهیم فرهنگی مناسب است.

پایه فونت کولاک از فونت دماوند قرض گرفته شده با این تفاوت که کولاک نسبت دماوند رسمی‌تر است. کاراکترهای کولاک هندسی، نرم و متعادل هستند. در این فونت سعی شده تا با محدود کردن فضای منفی در بین کاراکترها تایپوگرافی و گرافیک متفاوت‌تری را به کاربر بدهد.

مشاهده فونت کولاک در فونت ایران

 

۳. فونت رخ

طراحی خاص فونت رخ به عناوین شما شکل جدیدی می‌دهد. رخ یک فونت هندسی و نمایشی با خوانایی مناسب در نوشته‌های کوتاه است. در حروف بالا رونده در فونت رخ چشم‌ها و دندانه‌های بلند در کنار الف‌های کوتاه قرار دارند و این ویژگی به فونت رخ ساختار فشرده‌ای داده و آن را برای عناوین خیره کننده مناسب کرده است. (نوشته تصویر شاخص مقاله فونت رخ هست)

فونت رخ زبان‌های فارسی، عربی، کوردی، اردو و انگلیسی را پشتیبانی می‌کند و جایگزین‌های تک حرفی و چند حرفی هم دارد.

مشاهده فونت رخ در فونت ایران

 

۴. فونت مربع

مربع یک فونت هندسی با ریشه‌ای از خط کوفی بنایی که برای کلمات و عبارات کوتاه طراحی شده و بیشتر مناسب موضوعات تجاری و مدرن مثل اسلاید و کاورهای شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات، بسته‌بندی و… است. نسبت فضای مثبت به فضای منفی حروف فونت مربع رعایت شده و خمیدگی‌ها دقیقاً با محیط دایره هم‌راستا هستند.

خانواده فونت مربع ۹ وزن متنوع دارد و امکانات زیادی برای ایجاد سلسله مراتب (هایر آرکی) در طراحی پوسترها و کاورها می‌دهد.

مشاهده فونت مربع در فونت ایران

 

۵. فونت کنار

سایت فونت ایران کنار را این طور تعریف کرده است:

فونتی خودنما و مغرور در عین حال مهربان و لطیف و گاهی هم شوخ و بازیگوش!

فونت کنار یک فونت هندسی و منظم برای تیترهای درشت و عبارات حساس است. کنار از ساختار هندسه دایره‌ای استخراج شده و فقط یک وزن سنگین برای استفاده در تیتر و متن‌های کوتاه دارد. در فونت کنار می‌توانید با فعال‌سازی Stylistic Alternates از جایگزین‌هایی برای حرف «ک» و «گ» استفاده کنید.

مشاهده فونت کنار در فونت ایران

 

 خب بعد از آشنایی سریع با بهترین فونت برای کاور اینستاگرام شما را دعوت می‌کنم به جمع‌بندی 🙂

سخن آخر

اگر در اینستاگرام فعالیت تجاری دارید، حتماً برای گرافیک پست‌هایتان اهمیت زیادی قائل شوید. اولین چیزی که کاربر می‌بیند کاور پست شماست و اولین چیزی که در کاور می‌بیند عنوان کاور است!

پس فونتی که برای عنوان کاور پست انتخاب می‌کنید در جذب و به اصطلاح قلاب کردن کاربر اهمیت بالایی دارد. در این مقاله ۵ فونت برای کاور پست اینستاگرام به شما معرفی کردیم. هر چند برای این هدف فونت‌های متنوع دیگری هم وجود دارد.

اگر قصد خرید این فونت‌ها را دارید می‌توانید با کد تخفیف فونت ایران از طرف‌ های کانتنت (hicontent۲۰) فونت‌ها را با ۲۰٪ تخفیف تهیه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *