راه های کسب درآمد از اینستاگرام

راه های کسب درآمد از اینستاگرام [10 ایده پولساز 1401 ✔️]

خواندن این مطلب 5 دقیقه زمان میبرد

بروز‌رسانی‌شده در تاریخ 1401/05/21

کسب درآمد از اینستاگرام در حال حاضر یکی از پولساز‌ترین کسب و کارهای اینترنتی در ایران است. جالب است بدانید بیش از 40 میلیون کاربر ایرانی در اینستاگرام فعالیت دارند و روزانه 5 ساعت در اینستاگرام هستند؛ این در حالیست که 98 درصد خریدار هستند و تنها 2 درصد کسب و کار اینستاگرامی راه انداخته‌اند و از این طریق کسب درآمد می‌کنند.

اینستاگرام همین الان میدانی آماده و رایگان برای کسب درآمد است و روز به روز افراد بیشتری در این شبکه اجتماعی عضو می‌شوند و این یک موقعیت عالی برای افرادی است که قصد کسب درآمد از اینستاگرام را دارند.

خوبی اینستاگرام این است که هر کسی با هر شرایطی می تواند از آن به عنوان منبعی برای کسب درآمد خود استفاده کند. از افراد معروف اینستاگرامی گرفته تا خانم های خانه داری که هیچ گونه سرمایه ای برای کسب و کارشان ندارند همه می توانند کسب و کار اینستاگرامی پولسازی را ایجاد کنند.

در ادامه‌ی مقاله در مورد چگونگی کسب درآمد از اینستاگرام و روش های کسب درآمد از آن و نکات مهم دیگری صحبت می‌کنیم. اگر شما هم دوست دارید با نحوه‌ی کسب درامد از طریق اینستاگرام و ایده های پولساز در سال 1400 آشنا شوید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

اصلا چرا راه های کسب درآمد از اینستاگرام؟

همانطور که می دانید محبوب ترین شبکه‌ی اجتماعی در ایران اینستاگرام است که به بزرگترین ویترین آنلاین تبدیل شده‌‌ است و همه‌ی ما بیشترین وقت خود را در این شبکه می گذرانیم؛ وقتی هم به محصولی نیاز داریم اول پیج های کاری اینستاگرام را چک می کنیم و خیلی راحت خریدمان را انجام می‌دهیم. همانطور که گفته‌ شد اینستاگرام یک پلتفرم رایگان است که هر کسی با هر شرایطی می تواند از منزل خود بدون هیچ هزینه‌ای بهترین درآمد را داشته باشد. پیشنهاد می‌کنم از همین امروز بنا به علاقه و بازار کارتان، کار در اینستاگرام را شروع کنید تا به افراد زیادی خدمات ارائه کنید و کسب درآمد داشته باشید.

پیشنهاد می کنم مقاله بهترین دوره ادمین اینستاگرام را هم بخوانید.

چگونه از اینستاگرام کسب درآمد کنیم

هر کاری قاعده و قوانین مشخصی دارد برای اینکه خیلی اصولی از اینستاگرام درآمد کسب کنید باید ابتدا ساختار کسب و کارتان مشخص باشد. برای مشخص کردن ساختار کسب و کار باید به 3 سوال زیر پاسخ کامل بدهید.

چه کسانی مخاطب هدفتان هستند؟

قضیه مهم اینکه شما برای چه کسانی تلاش می کنید؟ مخاطبان هدف کسانی هستند که بابت خدماتتان به شما پول می‌دهند. دنبال فالوور واقعی و هدفمند باشید؛ تعداد فالوور از یک جایی به بعد واقعا مهم نیست، مهم جذب مخاطب هدف است. شخصی با 100 تا فالوور هدفمند از پیجی که 10k فالوور فیک دارد بیشتر درآمد دارد؛ پس سعی کنید دنبال جذب فالوور هدفمند باشید نه صرفا دنبال 10k فالوور فیک!

ارزش محصولتان چقدر است؟

چرا آدما باید از پیج شما خرید کنند؟ شاید بگویید محصول خوبی داریم خب مخاطبان نمی دانند محصولتان چقدر خوب هست شما باید با تولید محتوای ارزشمند محصولات خود را به بهترین شکل ممکن معرفی کنید تا حس اعتماد در مخاطب به وجود بیاید و خرید اتفاق بیفتد. به یاد داشته باشید که مردم خیلی باهوشند و حاضر نیستند بابت محصول سطح پایین تومانی هم هزینه کنند.

از چه راهی برای جذب فالوور استفاده می کنید؟

حالا که مخاطب هدفتان را می شناسید و ارزش محصولتان‌ را می‌دانید نوبت جذب فالوور است؛ باید با تولید محتوای جذاب افراد مشتاق را جذب کسب و کارتان کنید و راه های افزایش فالوور رایگان و پولی را تست کنید و بهترین بازخورد را تکرار کنید که رشدتان سریع اتفاق بیفتد.

پس این 3 بوم کسب و کار اینستاگرامی که مخاطب ، محصول و جذب بود را به یاد داشته باشید.

هدف گذاری در اینستاگرام

اگر برای کسب و کار اینستاگرامی تان هدف نداشته باشید، باخته‌اید! مثل این است که ماشینی را سوار شدید و نمی دانید کجا می‌خواهید بروید. این هدف‌گذاری باید دارای پارامتر زیر باشد:

پیشرفت در اینستاگرام را به صورت عددی و تاریخ مشخص کنید:

پیشرفت در اینستاگرام یعنی به چه تعداد فالووری تا چه وقت برسم؟ مثلا من میخواهم بعد 3 ماه به 10 هزار فالوور هدفمند برسم و راه های جذب فالوور را تعیین می‌کنم که آیا می‌خواهم تبلیغ بروم یا به صورت ارگانیک جذب کنم یا …

میزان درامد از اینستاگرام چقدر است؟

میزان درآمد ماهیانه از اینستاگرام متفاوت است و با توجه به درآمدهای کسب شده از اینستاگرام در حوزه های مختلف، نمی توان میانگین درآمد ماهیانه دقیقی را تعیین کرد، چرا که عواملی مانند تعداد فالوورها، تعداد استوری های پیج در طول روز، تعداد پست در هفته، نحوه تولید محتوا و … جزو مواردی هستند که می‌توانند میزان درآمد یک پیج اینستاگرامی را تعیین کنند. قطعآ حوزه ی پرطرفداری مثل لباس زنانه، کفش یا کیف زنانه، لوازم آرایشی می توانند درآمد بیشتری را برایتان داشته باشد؛ چرا که خانم ها عاشق خرید کردن هستند و این نوع پیج های کاری خواهان زیادی دارند.

برای مثال، اگر شما یک پیج راه بیندازید و محصول فیزیکی بفروشید در همان هفته اول می توانید درآمد داشته باشید اما پیج هایی هستند که خدمات آموزشی ارائه می کنند، ممکن است دیرتر به درآمد برسند. پس درامد از اینستاگرام به حوزه فعالیت، نحوه درست فعالیت کردن و مقدار زمانی که شما کار می کنید بستگی دارد.

برای موفقیت در اینستاگرام روی این 3 بعد کار کنید

  1. تولید محتوای حرفه ای
  2. افزایش فالوور اینستاگرام
  3. کسب درآمد

ببینید در اینستاگرام باید 3 بعدی کار کنید؛ مثلآ اگر روی افزایش فالوور و تولید محتوای خوب کار کنید اما پول در نیاورید عملآ تمام کارهایی که کرده‌اید بی فایده است ؛ پس اگر می‌خواهید از پیج اینستاگرامتان نتیجه‌ی خوبی بگیرید باید 3 بعدی کار کنید.

بعد اول: اگر تازه پیج اینستاگرامی راه اندازی کردید، باید به سمت تولید محتوای ویدیویی با صدا و تصویر خودتون بروید و مطالب ارزشمندی را به کاربران ارائه دهید.

بعد دوم: برای افزایش فالوور باید از راه های رایگان و پولی استفاده کنید. اگر از کارتان پول در می‌آورید، یک بخشی از درآمد را صرف تبلیغات کنید تا افزایش فالوور سریعی داشته باشید.

بعد سوم: در هر زمینه ای که دارید فعالیت می کنید باید به فکر کسب درآمد باشید و به صورت مستمر در کسب و کارتان رشد کنید.

مطمئن باشید اگر این 3 تا بعد را با هم پیش ببرید می توانید به یک اینستاگرامرموفق تبدیل شوید.

مقاله مرتبط: افزایش فالوور اینستاگرام

ذهنیت یک اینستاگرامر موفق باید چگونه باشد؟

  • یک اینستاگرامر موفق هر روز با یک محتوای خلاق مخاطبان زیادی را جذب پیجش می کند
  • راه های مختلف افزایش فالوور را تست میکند یاد میگیرد و بهترین راه را تکرار میکند
  • بیخیال نمی‌شود
  • هر پستی رو لایک نمی‌کند
  • هر پیجی رو فالو نمی‌کند
  • با هر کسی همکاری نمی‌کند
  • هر روز به صورت مستمر تلاش می‌کند و اگر اوایل بازخورد خوبی نگرفت، ادامه می‌دهد

اگه شما هم به فکر درآمد از اینستاگرام هستید این چند نکته را دائم در ذهنتان مرور کنید تا ذهنیت یک اینستاگرامر موفق را داشته باشید.

مزایا و معایب اینستاگرام

شما که می خواهید یک کسب و کار در اینستاگرام راه بیندازید بهتر است با مزایا و معایب اینستاگرام آشنایی کلی داشته باشید:

بزرگترین عیب اینستاگرام عدم استیبل بودن است یعنی همیشه پایدار نیست. بارها دیده شده، اینستاگرام اکانت ها را می‌ببندد. اینستاگرام مال ما نیست مثل خانه‌ی اجاره ای است. درواقع این بزرگ‌ترین عیب اینستاگرام است.

اما مزایای اینستاگرام:

یک برنامه‌ی رایگان: شما بابت استفاده از اینستاگرام هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنید و از تمام امکانات به صورت رایگان می توانید استفاده کنید.

روند سریع: از نظر رسیدن به درآمد خیلی زود بازده است و از نظر آپلود عکس و ویدیو خیلی سریع عمل می کند این در حالی‌ است که در برنامه‌های دیگر آن‌قدر این روند کند است که قید همه چی را می‌زنید.

اعتماد و اعتبار خیلی سریع اتفاق می‌افتد: کافیست بیایید جلوی دوربین و مطالب ارزشمندی ارائه کنید که مخاطبینتان با محتوای ارزشمندتان ارتباط بگیرند؛ بعد از مدتی فالوورهایتان خودشان شما را تبلیغ می کنند و بدین ترتیب خیلی سریع رشد می کنید و پیرو آن در برندسازی شخصی هم رشد خواهید کرد.

پیشنهاد ویژه های کانتنت: چگونه با کسب و کار اینترنتی در منزل به درآمد میلیونی برسیم؟

 

راه های کسب درآمد از طریق اینستاگرام – روش های کسب درامد از اینستا – راه های کسب درامد در اینستاگرام

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *