مهمانی گوگل

کتاب مهمانی گوگل [آموزش سئو در قالب داستان ?]

خواندن این مطلب 4 دقیقه زمان میبرد

بروز‌رسانی‌شده در تاریخ 1400/12/16

توضیحات کتاب را از زبان مهران منصوری فر بخوانید

در این کتاب، به نکات زیر پرداخته‌ام:

✅ تعریف دقیق سئو که هرگز از یادتان نخواهد رفت

✅ حساسیت‌های گوگل که در داستان با آن‌ها روبه‌رو می‌شوید

✅ نحوۀ تولید بهترین محتوایی که می‌توانید بنویسید

✅ الگوریتم‌های گوگل و مأموریت آن‌ها

✅ رسیدن به صفحۀ اول گوگل با پیداکردن مسیر صحیح

اصلا چی شد این کتاب رو نوشتم؟

ابتدا ببینیم ظاهر کتاب چی رو میگه؟! اسم کتاب مهمانی گوگله عنوانش اینکه گوگل رو عاشق خود کنید و امشب با گوگل شام بخورید. علت اینکه من این کتاب رو نوشتم سخت بودن یادگیری سئو برای خیلی از افرادی بود که در دوره‌های من شرکت می‌کردند، و من همیشه میدیدم در یادگیری یک سختی وجود داره و خودم هم اینو درکش می‌کردم. سال ۹۹ بود که بازار بورس و بازارهای مالی خیلی داغ شد و من شروع کردم به یاد گرفتنش، یعنی تصمیم گرفتم برم یه ذره یادش بگیرم، دیدم که چقدر سخته هرچقدرم می‌گشتم یه راهی پیدا بکنم که مثلاً اینو آسون یادش بگیرم، دیدم اصلاً نیست! کتاب‌های که بورس را آسان یاد بگیر ‌و … بود، ولی اونجوری که من دوست داشتم نبود.

من خودم خیلی داستان دوست دارم و پادکست‌های داستانی گوش میدم برای همین تصمیم گرفتم سئو رو در قالب یک داستان آموزش بدم.

نوشته پشت کتاب:

شما رو به یک مهمانی دعوت می‌کنم در طول این مهمانی همه آنچه رو که نیاز دارید، با شما در میان خواهم گذاشت. فرض کنید من دوست شما هستم و با توجه به ارتباط قبلی‌ام با گوگل و اعتمادی که از گوگل جلب کرده‌ام، امشب به یک مهمانی با میزبانی گوگل دعوت شده‌ام و میخواهم شما را نیز با خود ببرم در پایان مهمانی، گوگل با هر کسی که به او اعتماد دارد شام می‌خورد.

خوب فکر می‌کنم مشخصه دیگه مهمانی منظورمون اینه که ما داریم آماده میشیم بریم برای یه جایی که اونجا میزبانش گوگله، میز شام استعاره از صفحه اول گوگل داره؛ دور میز شام اگر دقت بکنید، افرادی که نشستن این افرادی هستند که رتبه گرفتن، ایشون آقای گوگله خیلی‌ها هم حالا اونایی که کتاب رو دیدن فکر کردن شاید من هستم که همراه شما هستم … اینجا هم که جای شماست جای خواننده که سر میز خالیه و وقتی که این کتاب رو میخونه، میتونه انشالله به کمک آموزش‌هاش رتبه بگیره و به سر میز برسه و اگر به هر آنچه که می‌گویم عمل کنید، شما نیز می‌توانید در پایان مهمانی سر میز شام بنشینید و اعتماد گوگل را جلب کنید.

قضیه جلد کتاب چیه؟

کتاب مهمانی گوگل

جلد کتاب دقیقاً با ذهن من خیلی نزدیکه، این سر شام که حالا آقایان خانم‌ها هستند و رتبه گرفتن و شام استعاره از ترافیک خیلی خوبه و خوشمزه که گوگل به ما رایگان میده، هیچ هزینه‌ای هم بابتش دریافت نمی‌کند و شما هم اگه بشینید سر شام اعتماد رو بدست میارید. و دفعات بعد هم میتونید خودتون و راحت‌تر به میز شام برسانید، هم میتونید مثل من یه نفر رو مهمون کنید و با خودتون ببرید.

کتاب داستانیه!

در قالب یک داستان اومدم کل سئو رو بهتون بگم. داستان از جایی شروع میشه که من میام دنبالتون، سوار ماشین میشیم با هم دیگه میریم اونجا و حالا اونجا هم که هستید بارون میگیره یه سری مهمون اونجا هستند با اون مهمون آشنا میشید.

توی مهمونا یه سریا کلاه خاکستری سرشونه که فکر کنم میدونید قضیه چیه، یه سری افراد هستند که سیاه و سفید و قیافه عجیب و غریب دارن که احتمالاً اونا رو میشناسید، یه سری‌ها پرواز می‌کنند، خلاصه یه فضای عجیب و غریبی هست. شما باید یک سخنرانی انجام بدید، سخنرانی استعاره از اولین محتواتونه که می‌خواهید بنویسید و در طول مهمونی من بهتون یاد میدم که چطوری سخنرانی بکنید که بعد از سخنرانی تشویق بشید و به شما اشاره کنند. (تشویق کردن و اشاره شدن به معنی بک لینک گرفتن و نظر دیگران رو جلب کردنه)

انجام سخنرانی هم چک لیست داره، یعنی من با شما صحبت می‌کنم و هی ما یک چالشی داریم یه سری افراد نمی‌خوان ما به اتاق شام برسیم و بهتون میگم چیکار کنیم که بتونیم از دست اینا فرار کنیم و بریم و حالا به هر حال میریم و اتفاق‌هایی می‌افتد آنجا با یه سری افراد آشنا میشیم.

بعد مهمونی چی میشه؟

یه چالش‌هایی پیش میاد و به مشکلاتی برمی‌خوریم و به هرحال مهمونی تموم میشه و برمیگردیم تو راه بارون میگیره و من یه سری چیزا رو تو راه براتون تعریف می‌کنم. داستانش میره تو دلتون جا خشک میکنه.

آیا کتاب آپدیت میشه؟

بله، وقتی نوشتن کتاب رو شروع کردم، نگران شدم گفتم نمیتونم دیگه کتاب رو آپدیت کنم؛ برای همین یه QR کد پشت کتاب گذاشتم، این میره تو یه صفحه‌ای که تو اون صفحه برای این کتاب می‌خوام در آینده آپدیت بزارم. با توجه به بازخوردهایی که از شما می‌گیرم و اطلاعاتی که حالا بعداً شاید یاد بگیرم و بخوام بهش اضافه بکنم داخل این کتاب از QR کدها بر میخوریم.

سخن پایانی

امیدوارم این کتاب بهتون حس خوبی بده، من با عشق نوشتمش. حدودا دو سال این فایل بر روی کامپیوتر من باز و هی مینویسم هی پاک میکنم، نه اینکه دو سال زندگیمو گذاشته باشم! بالاخره تکمیلش کردم و اون چیزی شد که من میخواستم. نوشتن کتاب آسون نبود اما انجامش دادم و امیدوارم که شما هم بخونید و لذت ببرید.

مشاهده و خرید کتاب مهمانی گوگل

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *