بهترین دوره سرچ کنسول

بهترین دوره سرچ کنسول گوگل کدام است؟

خواندن این مطلب 4 دقیقه زمان میبرد

بروز‌رسانی‌شده در تاریخ 1402/03/03

از یک طرف گوگل است با الگوریتم‌ها، قوانین و معیارهای رتبه‌بندی‌اش، از طرف دیگر سایت‌هایی که برای جایگاه‌های ابتدایی گوگل و رسیدن به نتایج بهتر تلاش می‌کنند.

گوگل که واضح داستان رتبه‌بندی‌اش را لو نمی‌دهد ولی ابزاری به اسم سرچ کنسول را گذاشته که رابط بین خودش و صاحبان سایت‌ها باشد؛

وبسمترها با این ابزار سایت خود را رصد و عیب‌یابی می‌کنند و اگر مشکلی باشد گوگل به آن‌ها اطلاع می‌دهد.

یادگیری این ابزار برای کسی که سایت دارد یا در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کند بسیار واجب و ضروری است.

اگر جزو این دو دسته هستید یا می‌خواهید به هر دلیلی این مهارت را یاد بگیرید، در این مقاله می‌خواهیم یکی از بهترین دوره‌های این مهارت را با هم بررسی کنیم.

اول یک نگاه کلی به دوره می‌اندازیم سپاس موشکافانه به سراغ محتوای سرفصل‌ها می‌رویم.

دوره سرچ کنسول نوین در یک نگاه:

مدت دورهبیش از 5 ساعت
نحوه اجراغیر حضوری (از طریق برنامه اسپات پلیر)
قیمت دورهبا تخفیف ویژه 490 هزار تومان
پشتیبانی3 ماه از طریق تیکت و واتساپ
نوع آموزشتئوری + عملی

چرا باید سرچ کنسول گوگل را یاد بگیرید؟

همان اول در مقدمه گفتیم که چرا باید این ابزار را یاد بگیرید. شما بهترین محتوا را برای سایت‌تان می‌نویسید، تمام روش‌های سئو بهینه‌سازی سایت را اجرا می‌کنید، لینک می‌گیرید ولی نمی‌دانید وضعیت سایت‌تان چگونه است و در حال بهبود است یا نه.

سرچ کنسول (Google Search Console) ابزار خود گوگل است که به شما کمک می‌کند بدانید وضعیت سایت‌تان در گوگل چگونه است؟ آیا صفحاتتان رشد کرده؟ ترافیک سایت و صفحات‌تان چقدر است؟ بازدید شما در حال افزایش است یا نه؟ تمام این موارد از طریق سرچ کنسول قابل بررسی است.

اگر سایت دارید یا در یکی از بخش‌های دیجیتال مارکتینگ فعال هستید، این ابزار مثل کلید منزل باید بغل جیبتان باشد تا سایت‌تان را بررسی و عیب‌یابی کنید.

چرا دوره نوین برای بررسی انتخاب شد؟

اولین معیار انتخاب، مثل همیشه سرفصل‌های این دوره بود. بگذارید اینطور بگویم. شما از آموزش یک برنامه یا ابزار چه انتظاری دارید؟

اولین انتظار من به عنوان شرکت‌کننده این است که هر چیزی که در آن ابزار وجود دارد را با کاربردش به صورت عملی یاد بگیرم. یعنی مدرس دوره تک تک بخش‌ها را به من توضیح دهد و به صورت تصویری نشان دهد که هر کدام چه استفاده‌ای دارد. در نهایت در پایان دوره من بتوانم خیلی راحت با این برنامه کار کنم.

این دوره انتظار شما را برآورده می‌کند و از نصب برنامه و ساده‌ترین گزینه‌ها تا امکانات پیشرفته سرچ کنسول را به شما آموزش می‌دهد.

و یک نکته مهم‌تر: آموزش ابزاری به این مهمی و ارزشمندی را شما با قیمت خیلی معقول و مناسب دریافت می‌کنید.

حالا برویم با هم چیزهایی که در دوره آموزش داده می‌شود را ببینیم تا کامل متوجه شوید که با این قیمت، چه آموزش کاملی نصیبتان خواهد شد.

آشنایی با بخش‌های مختلف سرچ کنسول

بخش‌های سرچ کنسول

سرچ کنسول را که باز می‌کنید با همچین صفحه‌ای رو به رو می‌شوید. در بخش اول یاد می‌گیرید که چطور برنامه را نصب کنید و سایت‌تان را به آن متصل کنید. بعد مدرس شما را با محیط برنامه و ابزارها آشنا می‌کند و بخش‌های اصلی را برایتان توضیح می‌دهد.

آشنایی با بخش performance

در این بخش می‌توانید سایت‌تان را از نظر 4 معیار بررسی کنید؛ کلیک، ایمپرشن، نرخ کلیک و جایگاه در نتایج گوگل. این 4 تا معیار را می‌توانید در صفحات، کوئری‌ها، دستگاه و… بررسی کنید.

آشنایی با بخش index

گوگل ممکن است هنگام Crawl و ایندکس صفحات سایت، به مسائل مختلفی برخورد کند. گاهی خطایی رخ می‌دهد و صفحات سایت به خوبی کار نمی‌کند. اینجا سرچ کنسول به کمک ما می‌آید و این خطاها را به ما نشان می‌دهد. در این قسمت مطالب زیر را یاد می‌گیرید:

  • آشنایی با Crawl، Index، Sitemap و Robot
  • ایجاد و افزودن Sitemap
  • بررسی لینک در URL inspection
  • بخش Pages و Video pages
  • کار با Removals
  • بررسی Crawl stats

آشنایی با بخش Experience

در این بخش از سرچ کنسول، یاد می‌گیرید تجربه کاربری سایت‌تان را بررسی کنید؛ مثلاً این که سایت شما ریسپانسیو هست یا نه؟ یعنی در صفحه نمایش موبایل و بقیه دستگاه‌ها درست نشان داده می‌شود یا خیر. گوگل صفحات را از نظر کاربردپذیری موبایل با ربات‌های ویژه‌ای بررسی می‌کند، اگر وضعیت صفحه خوب نباشد، در گزارش کاربردپذیری این قسمت اعلام می‌شود.

آشنایی با بخش جریمه گوگل

در صورتی که سایت‌تان در نتایج گوگل اختلالی ایجاد کرده باشد یا قوانین گوگل را رعایت نکرده باشید، در این قسمت به شما گزارش داده می‌شود. این خطاها باید به سرعت رفع شوند تا دردسر برایتان به وجود نیاید.

آشنایی با بخش لینک

لینک‌سازی هم که دیگر عنصر مهمی در بهینه‌سازی وب‌سایت‌هاست. در این بخش از سرچ کنسول بررسی لینک‌های سایت را آموزش می‌بینید. هم لینک‌های داخلی و هم خارجی.

در بخش لینک‌های داخلی، فقط آدرس مقصد لینک‌ها به همراه تعداد لینک نشان داده می‌شود و در بخش لینک‌های خارجی، صفحه‌ها مقصد در وبسایت، تعداد لینک‌ها، وبسایت‌های لینک دهنده و تعداد لینک از هرکدام و در نهایت انکر تکست‌های استفاده شده را می‌توانید ببینید.

آموزش امکانات پیشرفته سرچ کنسول

در این دوره علاوه موضوعات گفته شده، با تمامی امکانات پیشرفته‌ی این ابزار جذابِ گوگل و نحوه‌ی کارش آشنا خواهید شد. از ساخت سایت‌مپ گرفته تا فایل ربات‌ها، ریچ ریزالت‌ها، حذف لینک‌ها از نتایج جستجو، بررسی سرعت سایت، جریمه‌ها و مشکلات امنیتی، ایندکس شدن صفحات و مباحث Coverage و کلی مطلب کاربردی دیگر در این دوره در اختیارتان قرار می‌گیرد.

بهترین دوره سرچ کنسول با قیمت عالی

در آموزش ابزارها یه مسئله مهم وجود دارد. اول تدریس کامل و عملی ابزار است، دوم قیمت دوره و سوم نحوه تدریس است که حوصله سر بر و کسل‌کننده نباشد.

از این جوانب، دوره نوین یکی از خوب‌های بازار است. ما اعتقاد داریم حتی یک ابزار یا یک برنامه را هم باید پیش حرفه‌ای‌ها یاد گرفت چون تجربه سالها استفاده از آن را دارند و به بهترین نوع آموزش خواهند داد.

برای همین این دوره کاربردی از یک شرکت باتجربه برای این مقاله انتخاب شد. شما می‌توانید به صفحه دوره سرچ کنسول نوین سر بزنید و سرفصل‌‌ها و جزییات آن را بخوانید.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *